:: ECONOMY :: ІННОВАЦІЇ У СВІТОВІЙ ФІНАНСОВІЙ СИСТЕМІ ТА МІСЦЕ УКРАЇНИ НА ФІНТЕХ-МАПІ :: ECONOMY :: ІННОВАЦІЇ У СВІТОВІЙ ФІНАНСОВІЙ СИСТЕМІ ТА МІСЦЕ УКРАЇНИ НА ФІНТЕХ-МАПІ
:: ECONOMY :: ІННОВАЦІЇ У СВІТОВІЙ ФІНАНСОВІЙ СИСТЕМІ ТА МІСЦЕ УКРАЇНИ НА ФІНТЕХ-МАПІ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 36

Термін подання матеріалів

17 грудня 2024

До початку конференції залишилось днів 0



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

ІННОВАЦІЇ У СВІТОВІЙ ФІНАНСОВІЙ СИСТЕМІ ТА МІСЦЕ УКРАЇНИ НА ФІНТЕХ-МАПІ

 
28.09.2017 19:27
Автор: Діордієв Віктор Олександрович, аспірант, Інститут проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України
[Секція 7. Інвестиційно-інноваційні процеси в економіці;]

Протягом останніх декількох років світова фінансова система зазнала значного впливу з боку технологічних інновацій. Головним чином, ці інновації були запроваджені стартапами, що зосередили увагу на фінансових технологіях, але досвічені фінансові гіганти також зробили свій внесок. Кожна фірма з цього списку, а також увесь фінансовий сектор, в якому вони працюють, називається “фінтех" (англ. fintech). В академічних та бізнесових колах не існує чіткого консенсусу щодо визначення фінтеху стосовно розміру чи періоду існування бізнесу. Наприклад, компанія Capgemini визначає фінтех-компанію як не старшу за п'ять років фінансову фірму із відносно невеликою клієнтською базою [3]. Проте професіонали, як правило, воліють не обмежувати фінтех будь-яким розміром або тривалістю інсування, тому і ця доповідь не буде.

Глобальні інвестиції у фінтех досягли максимуму у 2015 році: $46,7 млрд на 1255 бізнес-угод. Незважаючи на те, що в 2016 році інвестиції зменшилися майже вдвічі до $24,7 млрд, кількість угод не знизилась так різко і склала 1076. У першому кварталі поточного року спостерігалося подальше уповільнення валових інвестицій до $3,2 млрд, тоді як кількість угод залишається високою. Таке уповільнення зумовлене, в основному, тим, що ажіотаж навколо фінтеху спадає та інвестори більш вибагливо підходять до інвестицій у сектор [2].

На додачу до іншуртеху (англ. insurtech), підрозділу фінтеху, що покриває сферу страхування, минулого року із фінтеху чітко виокремились ще два напрями: регтех (англ. regtech) та уелстех (англ. wealthtech), які займаються, відповідно, питаннями використання технологій у юридичній сфері та у сфері управління активами та інвестиціями.

Задля швидшого перетворення України на заможню державу ми маємо принаймні не відставати від провідних країн у впровадженні новітніх технологій, в тому числі й у фінансовому секторі. На початку 2015 р. Президентом України було схвалено Стратегію сталого розвитку “Україна - 2020” (далі - Стратегія), що передбачає реформування вітчизняного фінансового сектору із широким використанням інноваційної складової. Серед іншого планується створення конкурентного середовища для впровадження та використання інноваційних платіжних інструментів та сервісів, використання новітніх ІТ-технологій, спрощення та оптимізація діяльності учасників фінансового сектору [1].

Висновок. Хоча Україна суттєво відстає від провідних країн у впровадженні фінансових інновацій, втілення Стратегії демонструє готовність держави до значних перетворень. Прискорити реалізацію цієї Стратегії в Україні може створення фінтех-хабу, який міг би стати гармонійною її складовою.

Список використаної літератури:

1. Національний банк України. Комплексна програма розвитку фінансового секторуУкраїни до 2020 року. - 2015. - Режим доступу: https://bank.gov.ua/doccatalog/document?id=43352266 (дата звернення 03.06.2017). 

2. Fortnum, D., Pollari, I., Mead, W., Hughes, B. & Speier, A. (2017b) The pulse of fintech Q1 17: Global analysis of investment in fintech. Режим доступу: https://assets.kpmg.com/content/dam/kpmg/xx/pdf/2017/04/pulse-of-fintech-q1.pdf (дата звернення 18.06.2017).

3. Wilson, D., Sullivan, W., Gomm, P. & Nambiar, M. (2016) The world fintech report 2017. Capgemini. Режим доступу: https://www.capgemini.com/world-fintech-report-2017-key-topics (дата звернення 08.08.2017).



Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
УЧАСТЬ НОВАТОРІВ У ПРОЦЕСІ ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ ТА СПРИЯННЯ ЛІДЕРОМ РОЗВИТКУ КРЕАТИВНОСТІ ЯК ПРЕДИКТОРИ РОЗВИТКУ КРЕАТИВНОСТІ НОВАТОРА
28.09.2017 19:10
АКТОРЫ ИННОВАЦИОНОГО РАЗВИТИЯ АПК РОССИЙСКОЙ ФЕДЕРАЦИИ
12.08.2017 13:48




© 2010-2024 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.215 сек. / Mysql: 1599 (0.167 сек.)