:: ECONOMY :: ЕКОНОМІЧНА ДУМКА ОСНОВОПОЛОЖНИХ ТЕРМІНІВ В ТЕОРІЯХ ІННОВАЦІЙ :: ECONOMY :: ЕКОНОМІЧНА ДУМКА ОСНОВОПОЛОЖНИХ ТЕРМІНІВ В ТЕОРІЯХ ІННОВАЦІЙ
:: ECONOMY :: ЕКОНОМІЧНА ДУМКА ОСНОВОПОЛОЖНИХ ТЕРМІНІВ В ТЕОРІЯХ ІННОВАЦІЙ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 36

Термін подання матеріалів

17 грудня 2024

До початку конференції залишилось днів 0



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

ЕКОНОМІЧНА ДУМКА ОСНОВОПОЛОЖНИХ ТЕРМІНІВ В ТЕОРІЯХ ІННОВАЦІЙ

 
25.04.2017 13:30
Автор: Буряк Яна Володимирівна, аспірантка, Університет державної фіскальної служби України
[Секція 7. Інвестиційно-інноваційні процеси в економіці;]

Розкриваючи сутність інноваційних теорій в економічній  науковій літературі, ми зіштовхнулися з такими поняттями як інноваційна діяльність, інноваційний процес, науково-технічний прогрес, які потребують подальшого висвітлення.

На думку А.Я. Кузнєцової, інноваційна діяльність – це складна динамічна система дій і взаємодії різних методів, факторів і органів управління, що займаються науковими дослідженнями, створенням нових видів продукції, удосконаленням обладнання і предметів праці, технологічних процесів і форм, організації виробництва на основі досягнень науки і техніки.

Науковець Присяжнюк А.Ю. у своєму монографічному дослідженні «Управління інноваційною діяльністю в контексті формування фінансових  потоків» поділяє думку А.Я. Кузнєцової щодо визначення поняття «інноваційна діяльність» з управлінської точки зору, оскільки воно враховує її багатогранність та складність управління, розкриває функції та першочергові призначення. Враховуюче зазначене, Присяжнюк А.Ю. пропонує власне визначення інноваційної діяльності з огляду на її результативність, а саме: відповідно до такого підходу, інноваційна діяльність – це цілеспрямована сукупність дій, методів та форм управління направлених на забезпечення реалізації та комерціалізації наукових розробок в рамках інноваційного процесу з метою отримання фінансових та інших результатів [1, с. 16-17].

Інноваційна діяльність реалізується в інноваційних процесах [2, с. 34]. 

Інноваційний процес – це неперервна реалізація дій, спрямованих на використання результатів науково-технічної діяльності для забезпечення прогресивних, якісних змін, що безперервно виникають в часі та просторі у складній виробничо-господарській системі [3, с. 9].

Як зазначає Присяжнюк А.Ю., інноваційний процес є значно ширшим поняттям, що включає всі стадії створення новинки, тобто процес перетворення наукового знання на інновацію [1, с. 16].

На думку науковців Козенкова Д.Є., Вашкелєвич В., Солошенко К.М. та Якубової Е.П., інноваційний процес пов'язаний із створенням, освоєнням і розповсюдженням інновацій. В цілому інноваційний процес вони пропонують складати з трьох етапів: розробка – висунення ініціативи, пропозиції, ідеї або проекту можливого вирішення якої-небудь проблеми, який після опрацювання виллється в інновацію; упровадження – науково-технічна, експериментальна або організаційна діяльність, метою якої є початок інновації і підтримка необхідного ходу її протікання; розповсюдження – використання вже одного разу освоєної інновації в умовах або місцях застосування [2, с. 35]. 

Науковці Карпунь І.Н. та Хом’як М.С. досліджуючи інноваційний розвиток суб’єктів господарювання, прийшли до висновку, що інноваційний процес є процесом, який органічно поєднує науку, технології, техніку, економіку, підприємництво й управління з метою гарантованого досягнення нового результату, який має комерційний успіх. Він охоплює комплекс відносин від розробки ідей і технології до виробництва, обміну і споживання кінцевого продукту. Інноваційний процес включає, в першу чергу, всі види наукової, науково-технічної й інноваційної діяльності в їх послідовному і пропорційному співвідношенні [3, с. 16].

Науково-технічний прогрес, як відомо, визнано найважливішим фактором економічного розвитку, і зарубіжна та вітчизняна економічна наука пов'язує його з поняттям інноваційного процесу. Він полягає в отриманні новинок і поширюється від зародження ідеї до її комерційної реалізації, охоплюючи, таким чином, весь комплекс відносин: виробництва, обміну, споживання [4, с. 45-46]. 

Таким чином, науково-технічний прогрес, визнаний у всьому світі як найважливіший чинник економічного розвитку, все частіше пов'язується з поняттям інноваційного процесу. Це єдиний у своєму роді процес об’єднує науку, техніку, економіку, підприємництво і управління. Він полягає в отриманні нововведення і тягнеться від зародження ідеї до її комерційної реалізації, охоплюючи таким чином весь комплекс відносин: виробництва, обміну, споживання [2, с. 35]. 

Підводячи підсумки вищевикладеного, ми зазначаємо, що ідеї про необхідність розвитку та державної підтримки впровадження інновацій в економіку країни задля її зростання, покращення та досягнення високих показників добробуту в цілому, є не новими, а лише потребують подальшого вдосконалення. На нашу думку, впровадження інновацій в економіку України не носить обов’язковий характер, а, скоріше, рекомендаційний, що значно стримує розвиток економіки в цілому.

Список використаних джерел: 

1. Присяжнюк А.Ю. Управління інноваційною діяльністю в контексті формування фінансових  потоків: монографія/ Присяжнюк А.Ю., Київський економічний інститут менеджменту, Київ – ТОВ «ДКС Центр», 2011. – 212 с.

2. Козенков Д.Є., Вашкелєвич В., Солошенко К.М., Якубова Е.П. Інноваційний розвиток та людський потенціал: оцінка та стимулювання: монографія/ під редакцією д.е.н. Ковальчука К.Ф. – Дніпропетровськ: Системні технології, 2004.- 157 с.

3. Карпунь І.Н., Хом’як М.С. Інноваційний розвиток суб’єктів господарювання: методологія формування, механізми реалізації: монографія, - Львів: Львівський державний інститут новітніх технологій та управління імені В'ячеслава Чорновола, 2009. – 432 с.

4. Бова Т.В. Державна інноваційно-інвестиційна політика України: теорія, методологія, напрями розвитку: монографія/ Т.В. Бова, Донецький державний університет управління, Донецьк: Юго-Восток, 2011.- 450 с. 

___________________________

Науковий керівник:  Тітаренко Галина Борисівна,  кандидат економічних наук, доцент, Університет державної фіскальної служби України

Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
ОСНОВНІ ПОНЯТТЯ СУЧАСНОЇ ІННОВАЦІЙНОЇ ПОЛІТИКИ
25.04.2017 20:23
ІННОВАЦІЙНИЙ РОЗВИТОК ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
25.04.2017 13:01
ІННОВАЦІЇ ТА «ЗЕЛЕНА» ЕКОНОМІКА В УКРАЇНІ
24.04.2017 10:40
ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ ІНВЕСТИЦІЙНОГО КЛІМАТУ ТА ОЦІНКА ФАКТОРІВ ВПЛИВУ НА ЗАЛУЧЕННЯ ПРЯМИХ ІНОЗЕМНИХ ІНВЕСТИЦІЙ В УКРАЇНІ
24.04.2017 09:47
ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ ІНВЕСТИЦІЙНО-ІННОВАЦІЙНОГО РОЗВИТКУ УКРАЇНИ В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ РИНКОВИХ ВІДНОСИН
20.04.2017 13:28
МІЖНАРОДНІ ІНВЕСТИЦІЇ ТА ЇХ ВПЛИВ НА ПРОЦЕС ГЛОБАЛЬНОГО РОЗВИТКУ УКРАЇНИ
20.04.2017 12:50




© 2010-2024 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.221 сек. / Mysql: 1599 (0.173 сек.)