:: ECONOMY :: МІЖНАРОДНІ ІНВЕСТИЦІЇ ТА ЇХ ВПЛИВ НА ПРОЦЕС ГЛОБАЛЬНОГО РОЗВИТКУ УКРАЇНИ :: ECONOMY :: МІЖНАРОДНІ ІНВЕСТИЦІЇ ТА ЇХ ВПЛИВ НА ПРОЦЕС ГЛОБАЛЬНОГО РОЗВИТКУ УКРАЇНИ
:: ECONOMY :: МІЖНАРОДНІ ІНВЕСТИЦІЇ ТА ЇХ ВПЛИВ НА ПРОЦЕС ГЛОБАЛЬНОГО РОЗВИТКУ УКРАЇНИ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 36

Термін подання матеріалів

17 грудня 2024

До початку конференції залишилось днів 0



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

МІЖНАРОДНІ ІНВЕСТИЦІЇ ТА ЇХ ВПЛИВ НА ПРОЦЕС ГЛОБАЛЬНОГО РОЗВИТКУ УКРАЇНИ

 
20.04.2017 12:50
Автор: Табінський Віктор Антонович, кандидат економічних наук, доцент, Університет митної справи та фінансів, м. Дніпро, Україна; Арєхова Марина Миколаївна, студентка, Університет митної справи та фінансів, м. Дніпро, Україна; Сметанкіна Наталія Сергіївна, студентка, Університет митної справи та фінансів, м. Дніпро, Україна
[Секція 7. Інвестиційно-інноваційні процеси в економіці;]

З початком ХХI століття економічна ситуація в нашій країні склалася так, що недостатність інвестиційних ресурсів не дозволяє повноцінному процесу формування ринкової економіки. Проблеми  інвестування економіки завжди перебувають у центрі уваги економічної науки. Адже міжнародні інвестиції є бажаним явищем, вони торкаються найглибших основ господарської діяльності, визначаючи процес економічного зростання країни.

Дана тема на сьогодні є актуальною та полягає у розгляді залучення міжнародного капіталу в економіку України,  як одного з найпріоритетніших питань для країни, яка хоче претендувати на те, щоб посісти гідне місце у системі світових економічних відносин.

Зміни, які почали відбуватися в глобальній економіці, відчули як провідні держави світу, так і країни, які перебувають на перехідному етапі. Головна загроза для України - залишитися в хвості світової економіки, так і не реалізувавши свій чималий економічний і людський потенціал. Незважаючи на чудові умови для розвитку сільського господарства, природне багатство, високий рівень індустріалізації і освічене населення, Україна як і раніше, нажаль, залишається однією з найбідніших країн Європи. Вона навіть не має обґрунтованого плану глобального економічного розвитку, який зробив би її багатшою в майбутньому. Спочатку в такій критичній ситуації Україні необхідно збалансувати і диверсифікувати свою економіку. Для цього необхідно залучати іноземні інвестиції.

Іноземні інвестиції відіграють значну роль в економічному процесі та визначають загальний ріст економіки країни. Саме через інвестування засобів в економіку збільшуються обсяги виробництва, зростає національний дохід,  розвиваються і мають здатність до конкуренції галузі і підприємства задовольняючи попит на товари та послуги[2, с. 8]. 

Проблема  міжнародного інвестування для України є надзвичайно важливою. За умови гострої нестачі власних економічних ресурсів, у першу чергу, фінансових, які необхідні нам для відновлення національного виробництва, стабільного економічного розвитку країни, проведення структурної перебудови та розв’язання проблем інтеграції України в світові економічні системи, важливого значення набувають питання залучення зовнішніх джерел фінансування [1, с. 82]. 

За тенденціями останніх років можна стверджувати, що обсяг залучених іноземних інвестицій в Україну поступово зростає, але цього не достатньо для покращення ситуації в економіці нашої держави. Не секрет, що на фоні несприятливих факторів, високих ризиків (бойових дій, політичної нестабільності, корупційних процесів) Україна не вважається цікавою юрисдикцією для міжнародних інвесторів. Проте, серед іноземних країн, лідерами прямого інвестування в Україну є: Кіпр, Німеччина, Нідерланди, Австрія, Сполучене Королівство, Російська Федерація, США .

 Іноземні інвестори вклали в економіку України у 2016 році 4,406 мільярда доларів США прямих інвестицій, що на 642 млн. доларів, або на 17,1%, більше показника за 2015 рік на рівні 3,764 мільярда доларів. В 2016 році інвестиції надходили з 77 країн світу, при цьому основними інвесторами, на яких припало майже 70% загального обсягу інвестицій стали Росія – 1,667 мільярда доларів, Кіпр – 427,7 мільйона доларів, Великобританія – 403,9 мільйона доларів, Нідерланди – 255 мільйонів доларів та Австрія – 249,9 мільйона доларів. Найбільші обсяги прямих інвестицій було спрямовано на фінансову та страхову діяльність – 2,825 мільярда доларів, торгівлю та ремонт автотранспорту – 524,9 мільйона доларів та промисловість – 475,2 мільйона доларів, повідомляється на сайті Державної служби статистики України. А також, у певних галузях, як, наприклад, IT, сільське господарство, військова промисловість і авіабудівництво. Отже, ми можемо спостерігати високу ділову активність іноземних інвесторів, які свідомо приймають на себе вагомі ризики і здійснюють інвестиційні процеси.

На сьогоднішній день Україна має проблеми, які заважають підвищити інвестиційну привабливість країни. Найважливішими проблемами залучення іноземних інвестицій є недостатність розвитку ринкової інфраструктури міжнародного бізнесу в Україні та нестійкий політичний і економічний стан. Тому, необхідно: привести до ладу роботу фондових бірж, банків, страхових компаній, інвестиційних компаній; утворити Український банк реконструкції та розвитку та національну страхову компанію зі страхування ризиків вітчизняних та іноземних інвесторів; покращити податкове законодавство. Також, значне покращення інвестиційного клімату можливе за умов зниження рівня темпів інфляції, оптимізації конвертованості національної валюти. А головне, щоб залучити значні інвестиційні фонди – і задіяти їх ефективно і з користю – Україні необхідний стабільний уряд з широкою базовою підтримкою і послідовним підходом до економічного планування. 

Саме вирішення цих завдань допоможе нашій державі вплинути на процес глобального розвитку, здійснити прогресивні зрушення в економіці, поліпшити інвестиційний клімат, підвищити конкурентоспроможність та загалом забезпечити сталий соціально-економічний розвиток держави.




Список використаних джерел:

1. Гостюк М. І.  Зарубіжні інвестиції та економічні інтереси іноземних інвесторів //Економіка України. - 2013. - № 8. 

2. Пирог О. В. Іноземні інвестиції як фактор економічного зростання економіки в Україні //Актуальні проблеми економіки. - 2015. - № 5.



Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
ОСНОВНІ ПОНЯТТЯ СУЧАСНОЇ ІННОВАЦІЙНОЇ ПОЛІТИКИ
25.04.2017 20:23
ЕКОНОМІЧНА ДУМКА ОСНОВОПОЛОЖНИХ ТЕРМІНІВ В ТЕОРІЯХ ІННОВАЦІЙ
25.04.2017 13:30
ІННОВАЦІЙНИЙ РОЗВИТОК ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
25.04.2017 13:01
ІННОВАЦІЇ ТА «ЗЕЛЕНА» ЕКОНОМІКА В УКРАЇНІ
24.04.2017 10:40
ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ ІНВЕСТИЦІЙНОГО КЛІМАТУ ТА ОЦІНКА ФАКТОРІВ ВПЛИВУ НА ЗАЛУЧЕННЯ ПРЯМИХ ІНОЗЕМНИХ ІНВЕСТИЦІЙ В УКРАЇНІ
24.04.2017 09:47
ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ ІНВЕСТИЦІЙНО-ІННОВАЦІЙНОГО РОЗВИТКУ УКРАЇНИ В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ РИНКОВИХ ВІДНОСИН
20.04.2017 13:28




© 2010-2024 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.229 сек. / Mysql: 1599 (0.178 сек.)