:: ECONOMY :: НАПРЯМКИ ПОДОЛАННЯ КРИЗОВИХ ЯВИЩ В БАНКІВСЬКОМУ СЕКТОРІ УКРАЇНИ :: ECONOMY :: НАПРЯМКИ ПОДОЛАННЯ КРИЗОВИХ ЯВИЩ В БАНКІВСЬКОМУ СЕКТОРІ УКРАЇНИ
:: ECONOMY :: НАПРЯМКИ ПОДОЛАННЯ КРИЗОВИХ ЯВИЩ В БАНКІВСЬКОМУ СЕКТОРІ УКРАЇНИ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 35

Термін подання матеріалів

20 листопада 2024

До початку конференції залишилось днів 0



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

НАПРЯМКИ ПОДОЛАННЯ КРИЗОВИХ ЯВИЩ В БАНКІВСЬКОМУ СЕКТОРІ УКРАЇНИ

 
16.03.2017 22:37
Автор: Гуменюк Владислав, студент магістратури спеціальності «Фінанси, банківська справа і страхування» Київського національного університету імені Тараса Шевченка
[Секція 5. Банківська справа. Фінанси, грошовий обіг та кредит;]

Кризові явища, притаманні банківському сектору України, потребують трансформації підходів до регулювання та нагляду, а також – посилення довіри суспільства до банків. Одними з основних причин ліквідації тієї чи іншої банківської установи є недостатня ресурсна база, що не дає змоги банку здійснювати активні операції та отримувати прибуток, непрозора структура власності, здійснення занадто ризикових операцій, що перешкоджають його діяльності. Тому серед найважливіших завдань будь якого банку, особливо в умовах виходу економіки країни з кризи, – стабільне і невпинне поповнення ресурсів. Цьому істотно можуть сприяти додаткові гарантії вкладів населення в банках з боку держави[1]. 

При цьому слід зазначити, що більшість заходів, які вживаються світовою спільнотою являють собою реакцію на негативні процеси, які відбуваються як у окремих країнах так і в усьому світі взагалі. Особливої актуальності при цьому на буває проблема на макрорівні, що виражається у пошуку ефективних шляхів покращення фінансового стану банків другого рівня, розробці ефективних програм фінансового оздоровлення, підвищення їх платоспроможності, конкурентоздатності, а також фінансової стійкості.

Забезпечення повноцінного виконання банківською системою свого функціонального призначення, зокрема фінансового забезпечення поступального соціально-економічного розвитку та збільшення добробуту населення неможливе без підвищення безпеки функціонування окремих банків країни. Аналіз тенденцій розвитку вітчизняного банківського сектору в посткризовий період дозволить чітко уявити його потенціал та попередити подальшу появу негативних чинників фінансової кризи. Дослідження зміни пріоритетів розвитку банківської діяльності України дасть змогу виявити потенційні можливості зміцнення позицій банківського сектору в найближчій перспективі [2].

Слід зазначити, що аналіз динаміки основних показників банківського сектору в Україні свідчить про волатильність кількості банківських установ в країні. До 2014 року кількість банків, які перебували у стадії ліквідації коливалася від 13 до 24 одиниць, але при цьому слід зазначити, що їх частка в середньому становила більше 10%, та не була досить значною. На початок 2014, в Україні було 180 банків. Більшість із них не розкривали реальних власників, а звітність не відображала реального стану справ. Навіть аудиторські висновки не гарантували об’єктивної оцінки. На ринку активно працювали такі банки як: «банки-пральні», «пилососи», «зомбі-банки» та створені для вигідного продажу «бебі-бумери»[3]. 

У результаті рішучих дій з боку Національного банку України за три роки з фінансового сектору України було виведено 87 неплатоспроможних банки. При цьому один з найбільших банків України «Приват банк» було націоналізовано з метою недопущення колапсу усіє банківської системи. 

Наслідком таких дій стало отримання у січні 2017 року платоспроможними банками  338 млн. грн. чистого прибутку. За аналогічний період минулого року банківська система отримала чистий збиток у розмірі 890 млн. грн.[4].

Прибутковість банківської системи у січні 2017 року булла забезпечена насамперед зростанням чистого процентного доходу на 29.5% (в порівнянні з аналогічним періодом 2016 року) до 4 131 млн. грн, чистого комісійного доходу – на 24.8%, до 2 078 млн. грн. Це стало можливим через зниження вартості фондування, в першу чергу, депозитів населення, а також відновленню попиту на банківські послуги[4].

Список використаних джерел:

1. Васильєва, Т. А. Тимчасові адміністрації як інструмент антикризового управління банківською системою України / Т. А. Васильєва, О. О. Котенко // Механізм регулювання економіки. – 2010. – № 3. – С. 18-23.

2. Міщенко, В. І. Банківський нагляд : підручник / В. І. Міщенко, С. В. Науменкова. – К. : Центр наук. досліджень, Ун-т банк. справи НБУ, 2011. – 498 с.

3. Про систему гарантування вкладів фізичних осіб : закон України від 23.02.2012 р. № 4452-VI. [Електронний ресурс] – Режим доступу: http://zakon3.rada.gov.ua/laws

4. Банківська система у січні 2017 року працювала прибутково [Електронний ресурс] – Режим доступу: https://bank.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=45156284&cat_id=55838



Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
ДЕЯКІ ПРОБЛЕМИ ФОРМУВАННЯ СИРОВИННОЇ БАЗИ МОЛОКОПЕРЕРОБНИХ ПІДПРИЄМСТВ
20.02.2017 17:04
ПРОБЛЕМИ ТА ШЛЯХИ УДОСКОНАЛЕННЯ РАЦІОНАЛЬНОГО ВИКОРИСТАННЯ ПРИРОДО-РЕСУРСНОГО ПОТЕНЦІАЛУ УКРАЇНИ: ФІНАНСОВИЙ АСПЕКТ
17.03.2017 17:05
КОНКУРЕНТНІ ПЕРЕВАГИ ПАТ КБ «ПРИВАТБАНК»
03.03.2017 09:39
СТРАХОВИЙ РИНОК УКРАЇНИ: ПРОБЛЕМИ І ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ
03.03.2017 09:34
АНАЛІЗ ФОРМУВАННЯ ТА ВИКОРИСТАННЯ ДЕПОЗИТНОЇ БАЗИ БАНКУ
03.03.2017 09:32
ДЕРЖАВНЕ БЮДЖЕТУВАННЯ В УКРАЇНІ
01.03.2017 19:42




© 2010-2024 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.398 сек. / Mysql: 1570 (0.327 сек.)