:: ECONOMY :: ПРЯМІ ІНОЗЕМНІ ІНВЕСТИЦІЇ В УКРАЇНІ: ДОСЛІДЖЕННЯ ОСНОВНИХ ТЕНДЕНЦІЙ :: ECONOMY :: ПРЯМІ ІНОЗЕМНІ ІНВЕСТИЦІЇ В УКРАЇНІ: ДОСЛІДЖЕННЯ ОСНОВНИХ ТЕНДЕНЦІЙ
:: ECONOMY :: ПРЯМІ ІНОЗЕМНІ ІНВЕСТИЦІЇ В УКРАЇНІ: ДОСЛІДЖЕННЯ ОСНОВНИХ ТЕНДЕНЦІЙ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 36

Термін подання матеріалів

17 грудня 2024

До початку конференції залишилось днів 0



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

ПРЯМІ ІНОЗЕМНІ ІНВЕСТИЦІЇ В УКРАЇНІ: ДОСЛІДЖЕННЯ ОСНОВНИХ ТЕНДЕНЦІЙ

 
08.03.2017 14:59
Автор: Йосипенко Олександр Анатолійович, аспірант кафедри політичної економії КНЕУ ім. В.Гетьмана
[Секція 7. Інвестиційно-інноваційні процеси в економіці;]

Глобалізація світової економіки стала поштовхом суттєвих трансформацій в економіці України, яка обрала курс інноваційного розвитку. Темпи економічного зростання нашої країни  до сьогодні багато в чому  визначалися  розмірами надходжень в економіку країни іноземних інвестицій. Дана практика є поширеною у світі, адже  в залученні іноземних інвестицій  зацікавлені не тільки розвинені країни, але і країни, що розвиваються. Роль та значення іноземних інвестицій для нашої країни неоціненні, адже вони дозволяють Україні  вийти на якісно новий рівень розвитку продуктивних сил  в умовах нестачі власного  капіталу.

В цілому, за роки незалежності України, у найкращі її часи  інвестування здійснювали  резиденти 133 країн ( у 2016 році - 125 країн світу).  У  ТОП-10 найбільш впливових  країн-інвесторів для України за підсумками 6 міс. 2016 року входили: Кіпр, Нідерланди, Німеччина, Австрія, Велика Британія,  Вірґінські Острови, Франція, Швейцарія, Італія,  а також  РФ.   Інвестування здійснювалося у вигляді участі в акційному капіталі (купівля інвестором акцій); реінвестуванні доходів (пропорційність до частки акцій); внутрішньо-фірмових позик або боргових трансакцій (коротко- або довгострокові позики).

Переходячи безпосередньо до вивчення ситуації із залучення прямих іноземних інвестицій в економіку України, варто відзначити, що Україна (до кризового 2013 р.) декілька років поспіль залишалася досить привабливою для міжнародних інвестицій. Після хвилі світової кризи 2008 р. наша країна знов набрала необхідних темпів  залучення іноземного капіталу і вийшла майже на «до кризовий»  рівень  (рис.1).

 

Рис. 1.  Динаміка  прямих іноземних інвестицій в Україну (2008 – 2016 р.), млрд. дол. США [3]

За п’ять «до кризових» років (2008 – 2013 р.) Україною додатково  було залучено  ПІІ  на суму 21,5 млрд. дол. США. І причина цьому була простою: більш-менш стабільна політична ситуація в країні, обґрунтована політика уряду щодо залучення ПІІ, Євро-2012  та ряд інших сприятливих моментів.

Після 2013 р. нашу країну не покидають  негативні тенденції не тільки в економіці,  але й   у суспільно-політичному житті. Наразі  триваюча військова агресія, поглиблення «переддефолтних» тенденцій в економіці, недовіра до  діючої системи державного управління, висока корупційність, – все це  вказує на обрання інвесторами політики «вичікуваня». Звісно, щоб досягти  рівня 2013 р. (розмір ПІІ 57,1 млрд. дол. США.) знадобиться деякий час. Хоча, можна сподіватися, що інвестиційну «прірву» 2015 р. (42,5 млрд. дол. США) Україна вже подолала, про що свідчать показники залучення ПІІ за 6 місяців 2016 року (44,8 млрд. дол. США) [3].  Темпи залучення ПІІ дещо відновилися,  і, на нашу думку, будуть зберігати таку тенденцію, передусім завдяки змінам у вітчизняному законодавстві,  а саме спрощенню процедури  залучення іноземних інвестицій.  

Висновки.  На сьогоднішній день процеси іноземного інвестування в Україні  протікають в досить  складних та суперечливих умовах, під тиском глобалізації та інтернаціоналізації, із порушенням макростабільності на зовнішніх ринках. В даний час в економіці України  проявляються розбіжності  як політичних, так і економічних   інтересів країн ЄС, США та, особливо,  РФ. Також ситуація із іноземними інвестиціями ускладнюється за рахунок загострення військово-політичної ситуації між Україною та РФ.

Тому, вважаємо, що  у найближчій перспективі  з метою активізації інвестиційного клімату  в Україні повинні бути реалізовані ряд заходів:  забезпечення публічності інвестиційної політики із боку держави; створення комфортних умов іноземним інвесторам;  зняття бар'єрів входу на ринок капіталів; послаблення режиму втручання та тиску на бізнес;  усунення колізійних протиріч у вітчизняному інвестиційному  законодавстві;  лібералізація  інвестиційного ринку.  




Список використаних джерел:

1. Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скасування обов'язковості державної реєстрації іноземних інвестицій» від 31.05.2016 № 1390-VIII // Відомості Верховної Ради України (ВВР),  2016, N 1

2. Статистка зовнішнього сектору: міжнародна інвестиційна позиція  (2016) [Електронний ресурс]. – Режим доступу:  https://bank.gov.ua/ control/uk/publish/article?showHidden=1&art_id=65613&cat_id=44446#3 

3. http://www.ukrstat.gov.ua/ 

_________________________

Науковий керівник: Студінський Володимир Аркадійович, кандидат економічних наук, доцент, ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана»



Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
ПЕРСПЕКТИВИ ВИКОРИСТАННЯ В УКРАЇНІ ЄВРОПЕЙСЬКОГО ДОСВІДУ ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ПРОЦЕСІВ ІНВЕСТУВАННЯ
20.03.2017 14:54
ЕКОСИСТЕМА СТАРТАПІВ УКРАЇНИ: СУЧАСНИЙ СТАН РОЗВИТКУ
20.02.2017 11:24
РИНОК ЦІННИХ ПАПЕРІВ ЯК ДОДАТКОВЕ ДЖЕРЕЛО ДОХОДІВ ГРОМАДЯН
16.03.2017 21:54
ВПЛИВ ІНОЗЕМНИХ ІНВЕСТИЦІЙ НА РОЗВИТОК УКРАЇНСЬКОЇ ЕКОНОМІКИ В СУЧАСНИХ РЕАЛІЯХ
16.03.2017 21:36




© 2010-2024 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.192 сек. / Mysql: 1599 (0.149 сек.)