:: ECONOMY :: ПРОБЛЕМИ ІНВЕСТУВАННЯ НИЗЬКОВУГЛЕЦЕВОГО РОЗВИТКУ УКРАЇНИ :: ECONOMY :: ПРОБЛЕМИ ІНВЕСТУВАННЯ НИЗЬКОВУГЛЕЦЕВОГО РОЗВИТКУ УКРАЇНИ
:: ECONOMY :: ПРОБЛЕМИ ІНВЕСТУВАННЯ НИЗЬКОВУГЛЕЦЕВОГО РОЗВИТКУ УКРАЇНИ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 35

Термін подання матеріалів

20 листопада 2024

До початку конференції залишилось днів 0



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

ПРОБЛЕМИ ІНВЕСТУВАННЯ НИЗЬКОВУГЛЕЦЕВОГО РОЗВИТКУ УКРАЇНИ

 
27.01.2017 11:28
Автор: Гайдуцький Іван Павлович, кандидат економічних наук
[Секція 7. Інвестиційно-інноваційні процеси в економіці;]

Однією основних проблем конкурентоспроможності економіки України є її висока енергоємність та енергетична залежність. Більше того, в енергоспоживанні української економіки велика частка припадає на високовуглецеємні енергоносії. Внаслідок цього економіка України є дуже вуглецеємною, значно вищою ніж в країнах ЄС, ОЕСР чи у світі загалом. З метою зниження негативного вкладу в глобальну загрозу зміни клімату для України вкрай необхідним є перехід на модель низьковуглецевого розвитку. В цьому напрямі Україна в порівнянні з країнами ОЕСР істотно відстає. В цьому напрямі Україні потрібен докорінний прорив, який вимагає залучення значних обсягів інвестицій, як вітчизняних, так і зарубіжних. Однак стан справ із залученням інвестицій в сталий низьковуглецевий розвиток в Україні незадовільний. Обсяг інвестицій в цій сфері у співвідношенні до ВВП в Україні в 3-4 рази нижчий, ніж в країнах ЄС. Тому важливе значення має з’ясування об’єктивних причин незадовільного інвестування сталого низьковуглецевого розвитку та адекватної оцінки інвестиційної привабливості цієї сфери.
Проблема інвестування сталого низьковуглецевого розвитку має глобальний характер. Однак в Україні вона проявляється особливо, а саме – у суперечності між фактичним станом інвестування, готовністю інвесторів до вкладання коштів, інвестиційною привабливістю низьковуглецевої економіки та інвестиційними потребами галузі. Ці особливості найбільш очевидні на фоні порівняння характеристик і показників інвестиційного процесу сталого низьковуглецевого розвитку України та інших країн світу.
За останні 14 років в Україні обсяги фінансування енергоконверсії зросли майже у 20 разів. Динаміка досить вражаюча. За останні 5 років середньорічні обсяги витрат становлять 5 млрд грн, або близько 600 млн дол. На перший погляд, це чималі суми. Однак у співвідношенні до ВВП – це менше 0,5%, тоді як у багатьох країнах ЄС ці витрати вже перевищують 2% ВВП. Більше того, всі роки статистичного відстеження програма інвестування виконувалась менше як наполовину, а в окремі роки – всього на 10-15% [2; 3; 4].
Такий стан інвестування відновлювальної енергетики в Україні, як показують дослідження, зумовлений низкою причин: 1) низькою інвестиційною привабливістю галузі та несприятливим інвестиційним кліматом; 2) неефективною державною політикою мотивації інвестування відновлювальної енергетики. Так, за оцінками інвесторів, серед чинників, що стримують інвестування енергоконверсії, переважна більшість виділяє проблеми наявності і вартості капіталу (50%), економічна нестабільність (47%) та нормативні перешкоди (47%). Це основні фактори, які, на думку інвесторів, стримують інвестування модернізації і розвитку енергетичної галузі в Україні. Крім того, інвестори вказують також на такі проблеми як корупція в органах влади і судовій системі, вибірковість застосування законодавства проблеми цінового регулювання та собівартості електроенергії [1].
Аналогічні причини висловлюються інвесторами і стосовно стримування інвестування розвитку відновлювальної енергетики. Майже половина учасників опитування відмічають складність фінансування проектів відновлювальної енергетики (45% опитаних).Серед інших факторів найбільш важливими названі ті, що тим чи іншим чином залежать від державного регулювання ринку, а саме: проблеми із підключенням до об’єднаної мережі (42%) та вартість у порівнянні із традиційними джерелами енергії (33%)[1].
Крім того, експерти вказують на такі проблеми щодо інвестування у відновлювальну енергетику як конкуренція, відсутність достовірних даних про потенціал енергії сонця та вітру; висока вартість інвестицій в інфраструктуру; неврегульованість питань стосовно ринку землі та виділення земельних наділів під майданчики для об’єктів відновлювальної енергетики; недостатню кваліфікацію технічних працівників.
Водночас найбільш привабливими напрямами відновлювальної енергетики в Україні інвестори вважають виробництво енергії з біомаси та відходів (72%), очевидно зважаючи на розвиненість сировинної бази для цієї підгалузі, сонячну енергетики (59%) та вітроенергетику (56%) [1]. Така висока оцінка інвесторами інвестиційної привабливості біоенергетики у значній мірі зумовлена майже найнижчою серед інших секторів собівартістю електроенергії та наявністю тарифної підтримки з боку держави. У великій мірі такий вибір зумовлений адекватною собівартістю електроенергії від біоенергетики. За оцінкою компанії Ernst&Young,інвестиційна привабливість України для інвестування у відновлювальну енергетику досить низька і знаходиться в останній четвертій групі країн за відповідним рейтингом [5]. Така низька оцінка інвестиційної привабливості відновлювальної енергетики в Україні зумовлена у значній мірі загальними проблемами неефективної енергетичної політики в країні, високим рівнем енергоємності економіки, низьким рівнем енергоощадності, загальною державною підтримкою вуглецевої енергетики.


Список використанних джерел:
1. KPMG International Cooperative («KPMG International»)[Електронний ресурс]. – Режимдоступу: http://www.kpmg.com/ua/uk/pages/default.aspx
2. Переосмислення ступеня відповідальності перед майбутнім: Національна доповідь з питань реалізації державної політики у сфері енергоефективності за 2009 рік / М.Пашкевич, В. Григоровський, В. Гавриленко, Гальперін, Д. Гулевець [та ін.]. – К., НАЕР-НАУ, 2010. – 254 с.
3. Свірчевська Ю.А. Енергозбереження як засіб досягнення енергетичної безпеки України / Ю.А, Свірчевська // Економічна та соціальна географія: Наук. зб. / [Ред. Кол.: С.І, Іщук (відп ред.) та ін.] – 2010. – Вип. 61. – 238 с. – С. 148-153.
4. Офіційна інтернет-сторінка Державного агентства екологічних інвестицій України [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.seia.gov.ua/seia/control/main/uk/index
5. ErnstandYounganalysis[Электронный ресурс]. – Режим доступа:http://www.ey.com/

Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
ІНВЕСТИЦІЙНО-ІННОВАЦІЙНА БЕЗПЕКА ЯК СКЛАДОВА ЕКОНОМІЧНОЇ БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ
31.05.2015 21:57
ЕКОНОМІЧНЕ ЗРОСТАННЯ В УКРАЇНІ
27.05.2015 23:11
ЦІНОУТВОРЕННЯ ТА ФІНАНСОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ІННОВАЦІЙ
27.05.2015 23:06
ДЕРЖАВНО-ПРИВАТНЕ ПАРТНЕРСТВО ЯК МЕХАНІЗМ ЕФЕКТИВНОГО СПІВРОБІТНИЦТВА У КРАЇНАХ ЄВРОПИ
03.06.2015 00:29
ВИКОРИСТАННЯ ФІЛОСОФІЇ КАЙДЗЕН НА ПІДПРИЄМСТВАХ ЯК ОДНА З УМОВ ПОКРАЩЕННЯ ВИРОБНИЦТВА
02.06.2015 21:50
ДЕРЖАВНЕ УПРАВЛІННЯ ІННОВАЦІЙНО-ІНВЕСТИЦІЙНИМ ПРОЦЕСОМ В УКРАЇНІ В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ ЕКОНОМІКИ
02.06.2015 12:54




© 2010-2024 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.704 сек. / Mysql: 1570 (0.611 сек.)