:: ECONOMY :: СТАТИСТИЧНІ МЕТОДИ У ЕКОНОМІЧНОМУ АНАЛІЗІ. МЕТОД ГРУПУВАННЯ :: ECONOMY :: СТАТИСТИЧНІ МЕТОДИ У ЕКОНОМІЧНОМУ АНАЛІЗІ. МЕТОД ГРУПУВАННЯ
:: ECONOMY :: СТАТИСТИЧНІ МЕТОДИ У ЕКОНОМІЧНОМУ АНАЛІЗІ. МЕТОД ГРУПУВАННЯ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 37

Термін подання матеріалів

23 січня 2025

До початку конференції залишилось днів 2



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

СТАТИСТИЧНІ МЕТОДИ У ЕКОНОМІЧНОМУ АНАЛІЗІ. МЕТОД ГРУПУВАННЯ

 
17.12.2016 22:18
Автор: Мороз Максим Андрійович, студент факультету економіки і права, Київський національний лінгвістичний університет
[Секція 4. Економічний аналіз. Економіко-математичне моделювання;]

Державна статистична інформація - це сукупність відомостей, що характеризують розвиток господарства країни. Державна статистична інформація підлягає систематичному і відкритому опублікуванню. Забезпечується відкритий доступ громадян, наукових закладів та інших зацікавлених організацій до неопублікованих статистичних даних, які не підпадають під дію обмежень, встановлених законами України [1].

Головним ресурсом державної статистичної інформації в Україні є Державний комітет статистики України. Державний комітет статистики України (Держкомстат України) є центральним органом виконавчої влади зі спеціальним статусом, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України, забезпечує реалізацію державної політики у галузі статистики [2].

В проведенні статистичного дослідження було використано метод статистичних групувань для аналізу взаємозв`язку між населенням України по регіонам та виробництвом картоплі. Статистичне групування - являє собою розподіл сукупності масових суспільних явищ на однорідні типові групи за суттєвими для них ознаками з метою всебічної характеристики їх стану, розвитку і взаємозв'язків. Наприклад, групування промислових підприємств за формами власності, групування населення за статтю, віком, групування комерційних банків за сумою активів балансу тощо [3].

Основне виробництво овочів зосереджено в господарствах населення. Минулого року в Україні було вироблено 9,2 млн. тонн овочів, з яких господарствами населення — 7,9 млн. тонн. Таким чином, частка дрібнотоварного виробництва у загальних обсягах вирощеної продукції становить 86%. Подібна ситуація у структурі виробників овочів спостерігалася і в попередні роки.

Загалом помітні незначні коливання обсягів виробництва овочів. Торішній урожай виявився найнижчий за останні п’ять років. На це вплинуло зменшення загальної площі під овочевими культурами та зниження урожайності. Так, у 2015 році площа збирання овочів становила 0,45 млн. га, що менше попереднього року на 3,6% та на 11,3% порівняно з 2011-м. В Україні найбільші площі овочевої групи культур відведені під помідори. Торік ця культура займала 75,4 тис. га, що становить 16,9% від загальної площі під овочами. До п’ятірки більш популярних овочевих культур, крім томатів, потрапили капуста, цибуля, огірки та морква. Найбільші площі під овочами розташовані у Херсонській (41,5 тис. га), Дніпропетровській (35,1 тис. га), Харківській (30,6 тис. га), Одеській (30,1 тис. га) областях.

Своєю чергою, середня урожайність овочів у 2015 році становила 206,1 ц/га, що нижче попереднього року на 6,5 ц. Сільськогосподарські підприємства мали вищу урожайність порівняно з господарствами населення. Якщо торік середня урожайність на площах населення сягала 192,6 ц/га, то за промислового виробництва цей показник дорівнює 363,1 ц/га. Цього вдалося досягнути за рахунок вищого рівня організації технологічних процесів.

Вирощування овочів у господарствах населення не дозволяє застосовувати інноваційні технології. При цьому відсутні підходи системного обробітку площ, застосування якісних насіннєвих матеріалів, спостерігається недотримання сівозмін, що сприяє розвитку хвороб та розповсюдженню шкідників. Тож якість та врожайність отриманої продукції знаходитися на низькому рівні. Разом з тим, вирощеного та зібраного врожаю вистачає для забезпечення потреб внутрішнього ринку[4].

Урожай овочів в 2016 році, за попередніми даними, становитиме 8,9 млн. тонн, що на 3% менше торішнього показника в 9,2 млн. тонн.

Органи державної статистики розрахували, що вартість борщового набору на кінець I кварталу 2016 року, порівняно до аналогічному періоду 2015 року, зросла майже в півтора рази з 29,48 грн. до 43,68 грн. [5]. 

У таблиці 1 представлено аналітичне групування з ціллю виявлення взаємозв’язку між факторною (чисельність сільського населення по регіонам України) та результативною ознакою (виробництво овочів по регіонам). 

Таблиця 1.

Аналітичне групування





Висновок: Результатом проведення аналітичного групування за факторною ознакою виявилось, що немає прямого взаємозв’язку між чисельністю сільського населення та виробництвом овочів.

Якщо розглядати ці дані у відсотках, то виробництво овочів по групам регіонів виглядає так:






Рис. 1. Структура виробництва овочів по регіонам, %

Використовуючи отримані результати можна сказати, що найбільший відсоток виробництва овочів припадає на другу групу, в яку входить 8 областей України, їх сукупний обсяг виробництва дорівнює 3257  тис. тонн, що становить 35,2% від всього обсягу. Найменша частина виробництва овочів припадає на четверту групу, до складу якої входить тільки Дніпропетровська область, обсяг виробництва дорівнює 484 тис. тонн, що становить 5,2%.

Список використаних джерел:

1. Закон України про державну статистику [Електронний ресурс] / Про державну статистику:Абзац дванадцятий статті 1 в редакції Закону 

N 2938-VI від 13.01.2011 – Режим доступу: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/2614-12

2. Міністерство охорони здоров’я України[Електронний ресурс] / Державна статистика України та напрями її діяльності – Режим доступу: http://www.uoz-mk.org.ua/index.php/tsentr-statistiki/statistika/123-derzhavna-statistika-ukrajini-ta-napryamki-jiji-diyalnosti

3. Навчальні матеріали онлайн [Електронний ресурс] / Статистичне групування, його суть і види. – Режим доступу: http://pidruchniki.com/15800119/statistika/statistichne_grupuvannya_yogo_sut_zavdannya_vidi

4. Агробізнес Сьогодні [Електронний ресурс] / Маслак О.Розвиток ринку овочів – Режим доступу: http://www.agro-business.com.ua/ekonomichnyi-gektar/5496-rozvytok-rynku-ovochiv.html

5. УНІАН[Електронний ресурс] / Новини: Україна повністю забезпечена овочами та фруктами власного виробництва. – Режим доступу: http://economics.unian.ua/agro/1482124-ukrajina-povnistyu-zabezpechena-ovochami-ta-fruktami-vlasnogo-virobnitstva-minagroprod.html


___________________________________________

Науковий керівник: Богачова А.В., доцент, Київський національний лінгвістичний університет 

Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
ДИНАМІЧНА МОДИФІКОВАНА МОДЕЛЬ ЛЕОНТЬЄВА-ФОРДА
17.12.2016 18:52
ІНФОРМАЦІЙНА МОДЕЛЬ УПРАВЛІНСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ НА ОСНОВІ ТЕОРІЇ ГРАФІВ
16.12.2016 18:05
КЛАСИФІКАЦІЯ ОПЕРАЦІЙНОГО РИЗИКУ ЯК ЗАСІБ МОДЕЛЮВАННЯ
16.12.2016 17:04
СТАТИСТИЧНІ МЕТОДИ У ЕКОНОМІЧНОМУ АНАЛІЗІ. МЕТОД ГРУПУВАННЯ/STATISTICAL METHODS IN ECONOMIC ANALYSIS. METHOD OF GROUPING
14.12.2016 18:45
МОДЕЛЬ ОЦІНКИ ОБСЯГІВ ПРОДАЖ
14.12.2016 13:44
МОДЕЛЬ ПРОГНОЗУВАННЯ НАДІЙНОСТІ ПОСТАЧАЛЬНИКІВ
14.12.2016 13:33
ІНФОРМАЦІЙНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ АНАЛІЗУ ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА
01.12.2016 21:35




© 2010-2025 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.201 сек. / Mysql: 1630 (0.156 сек.)