:: ECONOMY :: ПОРІВНЯННЯ ДЕЯКИХ ВИДІВ ПОДАТКІВ УКРАЇНИ ТА КРАЇН СВІТУ :: ECONOMY :: ПОРІВНЯННЯ ДЕЯКИХ ВИДІВ ПОДАТКІВ УКРАЇНИ ТА КРАЇН СВІТУ
:: ECONOMY :: ПОРІВНЯННЯ ДЕЯКИХ ВИДІВ ПОДАТКІВ УКРАЇНИ ТА КРАЇН СВІТУ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 35

Термін подання матеріалів

20 листопада 2024

До початку конференції залишилось днів 0



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

ПОРІВНЯННЯ ДЕЯКИХ ВИДІВ ПОДАТКІВ УКРАЇНИ ТА КРАЇН СВІТУ

 
16.12.2016 22:49
Автор: Сергійчук Дмитро Іванович, студент, Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імен Ігоря Сікорського»
[Секція 6. Податкова система. Бюджетна система. Правові відносини в економічній системі;]

Актуальність обраної теми обумовлена тим, що податкова система України гальмує розвиток ринкових відносин в країні Як відомо, податки є найбільш важливим джерелом поповнення доходів держави. Також від їх формування залежить, наскільки благополучно буде розвиватися суспільство в країні і наскільки комфортно себе буде почувати кожен громадянин окремо. В наш час  система оподаткування фізичних та юридичних осіб в Україні має ряд суттєвих недоліків. Усуненню цієї проблеми, може сприяти порівняння деяких основних видів податків в Україні з іншими країнами світу.

Дане порівняння вітчизняної системи оподаткування з системою оподаткування країн світу необхідне для того, щоб визначити конкурентоспроможність України на світовому ринку інвестицій та товарів, а також для вибору напрямів реформування податкової системи. 

 Найпоширенішим податком у всьому світі є податок на прибуток. Так, в Україні, базова ставка податку на прибуток становить 18%. Існують і такі країни, де діє низька процентна ставка. Так, наприклад, в Ліхтенштейні ставка податку на прибуток становить 12,5%. Аналогічна ставка діє і на Кіпрі. Низькі ставки податку на прибуток притягують зарубіжні активи. Однак не варто переймати цей досвід і впроваджувати такі ставки в Україні. Іноземні вкладники орієнтуються не тільки на розмір ставок податку на прибуток. Так, наприклад, в Молдові діє ставка в 12%, а в Македонії і того менше - лише 10%. Однак іноземні вкладники не поспішають вкладати свої активи в дані країни. 

Існують і країни, зі значно вищою ставкою податку на прибуток, ніж в Україні. Наприклад, в Новій Зеландії ставка податку на прибуток становить 48%, в Чехії і США - 39%, в Швеції - 28%, в Данії - 34%, в Польщі - 40%. Однак дані країни мають стабільну економічну модель. На даний момент, Україні необхідно переймати досвід у тих країн, які зорієнтували роботу своєї системи оподаткування на розвиток бізнесу і наповнення державного бюджету.

Паралельно з податком на прибуток діє і податок на додану вартість (ПДВ). В Україні ставка по ПДВ складає 20%. Подібна ставка діє і в деяких країнах Європи, таких як: Франція, Великобританія, Вірменія та Сербія. У ряді інших країн цей податок коливається в межах від 5 до 50%. Розглянемо ставки ПДВ в різних країнах світу:

- В Бутані - 50%;

- В Угорщині - 27 %;

- В Австрії - 20%;

- В Мальті - 18%;

- В Люксимбурзі - 15%;

- В Японії - 9%;

- В Канаді - 5%.

Це свідчить про відсутність у всьому світі єдиної думки, щодо того який повинен бути розмір ставки ПДВ.

Здавалося б, завищення ставки по ПДВ повинно привести до зменшення товарів, що ввозяться, і як наслідок, збільшення виробництва і купівельного попиту на товари вітчизняного виробника. Однак в Україні ця теорія не працює. У ситуації, що склалася вигоду отримують найбільші експортери, які мають регулярні відшкодування податку на додану вартість з державного бюджету. Однак більшість малого бізнесу в Україні не має змоги отримати відшкодування ПДВ, і за фактом платить податок з вартості всього товару.

Через відсутність чинного механізму відшкодування ПДВ, в Україні процвітає так звана «тіньова економіка». Тому, найефективнішою реформою в системі оподаткування України, стане зниження ставки по ПДВ. Податок на додану вартість працює в Україні,  як податок з продажів, проте за таких умов його ставка повинна бути відповідною - не більше ніж 10% або, наприклад як в Канаді - 5%. Таким чином, вирішилася б проблема з відшкодуванням податку на додану вартість.

З вищесказаного можна зробити однозначний висновок, що податкова система в Україні є досить недосконалою і має ряд недоліків. Тому є очевидною потреба в її реформуванні. Цього можна досягти лише за умови комплексного використання досвіду більш розвинених країн світу у побудові податкової системи.




Список використаних джерел:

1. Карлін М.І. Фінанси країн Європейського Союзу / М.І. Карлін. – К. : Знання, 2011. – 639 с.

2. Міжнародний досвід: адміністрування податків в Європі та в Україні//Офіційний сайт Державної фіскальної служби України [Електронний ресурс]– Режим доступу: http://sta-sumy.gov.ua

_______________________

Науковий керівник: Підлісна Олена Анатоліївна, кандидат технічних наук, доцент, Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імен Ігоря Сікорського» 



Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
ОСОБЛИВОСТІ ПОДАТКОВОГО КОНСУЛЬТУВАННЯ
17.12.2016 19:46
ПОДАТКОВИЙ КОНСАЛТИНГ ЯК САМОСТІЙНИЙ ВИД ДІЯЛЬНОСТІ В УКРАЇНІ
17.12.2016 19:38
ПЕРЕРАХУВАННЯ ІНОЗЕМНОЇ ВАЛЮТИ НА ТЕРИТОРІЇ УКРАЇНИ МІЖ ЮРИДИЧНИМИ ОСОБАМИ БЕЗ ОТРИМАННЯ ЛІЦЕНЗІЇ
17.12.2016 19:22
МІСЦЕВІ ПOЗИКИ ТА ЇХ POЗВИТOК В УКPАЇНІ
16.12.2016 16:31
ОПОДАТКУВАННЯ ПЕНСІЙ УКРАЇНСЬКИХ ПЕНСІОНЕРІВ
16.12.2016 16:07
МЕХАНІЗМ ФІНАНСОВОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ УДОСКОНАЛЕННЯ СОЦІАЛЬНИХ ВИДАТКІВ ДЛЯ СТВОРЕННЯ НАЛЕЖНИХ ПЕРЕДУМОВ ЗАДОВОЛЕННЯ ПОТРЕБ СУСПІЛЬСТВА
14.12.2016 15:50
ШЛЯХИ УДОСКОНАЛЕННЯ МЕХАНІЗМУ УПРАВЛІННЯ ВИДАТКАМИ ДЕРЖАВНОГО БЮДЖЕТУ
14.12.2016 15:12
ШЛЯХИ ПОДОЛАННЯ БЕЗРОБІТТЯ В УКРАЇНІ
10.12.2016 15:56
СУЧАСНИЙ СТАН БЕЗРОБІТТЯ В КРАЇНІ
10.12.2016 15:52




© 2010-2024 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 1.878 сек. / Mysql: 1570 (1.755 сек.)