:: ECONOMY :: ПЕРСОНАЛІЗАЦІЯ ПРОДУКТІВ І ПОСЛУГ: ПЕРЕВАГИ ТА НЕДОЛІКИ :: ECONOMY :: ПЕРСОНАЛІЗАЦІЯ ПРОДУКТІВ І ПОСЛУГ: ПЕРЕВАГИ ТА НЕДОЛІКИ
:: ECONOMY :: ПЕРСОНАЛІЗАЦІЯ ПРОДУКТІВ І ПОСЛУГ: ПЕРЕВАГИ ТА НЕДОЛІКИ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 36

Термін подання матеріалів

17 грудня 2024

До початку конференції залишилось днів 0



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

ПЕРСОНАЛІЗАЦІЯ ПРОДУКТІВ І ПОСЛУГ: ПЕРЕВАГИ ТА НЕДОЛІКИ

 
16.12.2016 20:54
Автор: Білик І., студент Київського національного лінгвістичного університету кафедри маркетингу та менеджменту
[Секція 2. Менеджмент. Маркетинг;]

Персоналізація займає все більше місця в житті сучасної людини. Вона використовується в різних сферах, в тому числі і в інтернеті.

З розвитком інтернету з’явився такий феномен, як інтернет-продажі. Зараз багато хто активно робить покупки в інтернеті, а виробники,в свою чергу, намагаються всіляко привабити клієнтів. Але в інтернет-продажах панує жвава конкуренція, у якій кожна компанія хоче бути найкращою. У цьому їм допомагає персоналізація [1]. Персоналізація проводиться автоматично, без участі користувача. Система визначає користувачів і вирішує, який контент і функції показати, щоб поліпшити користувальницький досвід і спростити досягнення мети.

Головним чином персоналізація будується на регіоні проживання, перегляді товарів та історії покупок. Ці дані допомагають власникам компаній сформувати пропозиції, які здатні максимально зацікавити кожного конкретного клієнта.

Наприклад, регіон відстежується з пристроїв, за допомогою яких потенційний клієнт заходить на сайт компанії. У разі якщо у телефону, ноутбука, ПК або будь-якого іншого гаджета є функція геолокаціі, і вона включена, то сайт підлаштовується під місце проживання клієнта. При визначенні регіону, в якому проживає клієнт, на сайті виводиться лише необхідна для нього інформація. Наприклад, номери телефонів, адреси магазинів, розташованих саме в даному регіоні. Також визначення регіону допомагає з цінами на доставку продукту, якщо вона необхідна. Ціна на товар зазначається з урахуванням доставки, або ж інформація про неї виходить тільки потрібного регіону.

На основі інформації, отриманої з перегляду товарів, формується список схожих, які здатні зацікавити користувача. Наприклад, клієнт купував в магазині книги про історію Древнього Риму, і на основі цього в розсилці, надісланої йому, будуть міститися книги схожої тематики. Персоналізація також використовуються в заголовках. Вони розміщуються в контекстній рекламі, банерах. Для покупця особливо важливо одразу знайти те, що він шукав. Однак це не завжди так. Досить часті випадки, коли в пошуках бажаного відвідувач змушений перегортати безліч сторінок, переходити на інші, щоб потрапити на потрібну сторінку.

Новинкою в історії персоналізації продаж в Інтернеті є спеціальні індивідуальні пропозиції. Клієнту, який уперше зайшов на сайт, надається спеціальна пропозиція, наприклад, знижка 10% на пере замовлення. Або ж для постійного клієнта на основі історії його покупок пропонують схожі товари, які можуть його зацікавити.

Також існують спеціальні персональні пропозиції для кола осіб, що прийшли з певного сайту. Вони досить поширені в блогах, де надається посилання на певний сайт, і перехід саме з цього сайту дає доступ до будь-якого бонусу, наприклад, знижку.

Система розсилок займає важливе місце в персоналізації. На її основі вже відомих і потенційних клієнтів сповіщають про акції, знижки, надходженнях. А також проводять опитування, за допомогою яких з'ясовують, що найбільше цікавить клієнтів[2]. Великий внесок у персоналізацію при інтернет-купівлі внесла система статусів. Їй найбільш активно користується Ozon. Клієнтам, залежно від активності і покупок, присвоюються статуси, які ведуть за собою ряд привілеїв: бонуси, знижки, безкоштовна доставка і так далі.

Тільки набирає поширення своя сторінка для кожного клієнта. У кожного ресурсу є головна сторінка, де представлені всі новинки, акції, знижки і так далі, є також і інші розділи і підрозділи. Їх можна трансформувати під бажання клієнта, наприклад встановити його регіон, історію покупок, список найбільш актуальних товарів і багато іншого. Але набирає поширення ідея, згідно з якою треба діяти далі і формувати головну сторінку індивідуально для кожного клієнта. Зробити це поки що не зовсім можливо, але є способи, що дозволяють поступово йти по шляху до цієї мети. Для цього необхідно ввести розмежування товарів за певними ознаками:

 стать — наприклад, якщо клієнтом є жінка, то на головній сторінці повинні бути виключно жіночі товари;

 вік — слід сформувати цільову аудиторію за віком, і в залежності від віку робити акцент на певну групу товарів;

 цінове розмежування — на головній сторінці повинні розміщуватися товари, які підходять клієнту за ціною.

Дані ознаки не дозволять формувати головні сторінки сайту виключно індивідуально, але це збільшить шанси на те, що клієнт куди швидше знайде і зможе придбати товар, що цікавить його[2].

Персоналізація краще для сайтів, які відвідуються час від часу (за необхідності — ніхто не стане налаштовувати інтерфейс під себе. В Інтернет-магазин мобільної техніки, на який заходять від сили 2-3 рази на рік або трохи частіше у період вибору техніки) і краще працює з тими користувачами, які не знають, чого хочуть. Більш того, персоналізація може краще спрацювати з новими користувачами, які відвідали сайт всього кілька разів, переглянувши одну-дві сторінки, але так і не зробивши цільової дії. У такому разі персоналізація може прискорити конверсію. Кастомізація передбачає більш високу вартість взаємодії: користувачі повинні витратити сили і час, щоб налаштувати інтерфейс під себе. У випадку з персоналізацією, всю роботу за користувача виконує комп'ютер.

Основна мета персоналізації — дати користувачеві контент і функції, які максимально відповідають його інтересам і цілям та мінімізувати вартість взаємодії (прикладені зусилля). Система визначає параметри користувача і змінює інтерфейс у відповідності до заданого профілю. Персоналізація може надавати або виділяти важливу інформацію, обмежувати або пропонувати доступ до певних розділів сайту, опцій, контенту, спрощувати дії завдяки запам'ятовуванню персональних даних клієнта (автозаповнення лід-форм).

З персоналізацією, заснованою на великих даних, ви стикаєтеся щодня. Мова йде про персональні рекомендації — це досить складний внутрішньо і простий зовні механізм. До прикладу, подивіться ролик на Youtube — і сайт запропонує вам кілька схожих по тематиці; пошукайте який-небудь товар в інтернеті — і почнете бачити рекламу з ним на всіх сайтах. Почитайте статті тільки однієї тематики — і вам прийде розсилка з тематичними статтями всередині. І так далі.

Будь-яку технологію будуть прагнути комерціалізувати. Це сталося і з персоналізацією. Наприклад, на сайті турагенції користувач може бачити знижки та спеціальні пропозиції на тури в країни, в яких нещодавно побував або про які шукав інформацію. В інтернеті персоналізація може закривати доступ до інструментів для вузьких фахівців. У додатку персоналізація може зберігати історію пошуку, щоб надати швидкий доступ до колись шуканої інформації.

Один з наймасштабніших свіжих прикладів персоналізації був дивно обділений увагою у світі маркетингу. Мабуть, справа тут у тому, хто організував безпрецедентну кампанію. Від одного з найдорожчих брендів світу слід було очікувати чогось особливого, і коли це особливе сталося, тобто очікування виправдалися, професіонали сприйняли ситуацію як щось само собою зрозуміле. Говориться про кампанію Share a Coke, запущеної брендом Coca-Cola. Пілотним регіоном кампанії стала Австралія, де в 2011 році розумні голови з рекламного агентства Ogilvy придумали концепцію. В рамках кампанії споживачі мали можливість побачити своє ім'я на пляшці напою. Природно, багато уваги приділено соціальному аспекту, так чи інакше, бренд Coca-Cola став часто з'являтися в стрічках мільйонів людей. 

Успіх кампанії, обґрунтований чітко вираженою цільовою аудиторією (сегментація) і експлуатацією звичок цієї аудиторії. Share a Coke була націлена на тінейджерів та «міллеанілів», дітей тисячоліття, для яких спілкування в соціальних мережах – абсолютна норма. Так, в рамках кампанії, Coca-Cola приймала від своїх споживачів заявки на виробництво пляшок з їх іменами, але, швидше за все, це був просто трюк. Для гіганта напевно не склало особливих труднощів отримати статистичні дані про найпопулярніші імена людей, що входять у ряди цільової аудиторії Share a Coke, і заздалегідь віддрукувати велику кількість відповідних етикеток.

Виділяють два типи персоналізації:

 рольова персоналізація (role-based personalization) — користувачі об'єднуються у групи на підставі певної характеристики (стать, вік, виконана дія). Наприклад, промокоди демонструються тільки зареєстрованим користувачам, тоді як для тих, хто не пройшов реєстрацію на сайті, демонструються переваги реєстрації, лід-форми, СТА.

 індивідуальна персоналізація (individualized personalization) — метод, заснований не на загальній характеристиці групи користувачів, а на індивідуальних особливостях кожного користувача, його персональних даних, переглянутих сторінок/товарів, активності на сайті. Система аналізує поведінку користувача і генерує дійсно індивідуальні пропозиції.

Перевагою персоналізації є якісне поліпшення користувацького досвіду, яке не вимагає ніяких дій від самого користувача. Статистика свідчить, що споживачам зручніше купувати товари на тих сайтах, на яких враховуються їхні особисті переваги. Уявіть, що Ви приходите в магазин за одягом, а продавець вже заздалегідь знає, про яку модель Ви мрієте. Вам приємно зробити вдалу покупку, заощадити час і поспілкуватися із справжнім професіоналом своєї справи. Персоналізація інтернет-продаж діє за тим самим принципом: Ви вгадуваєте бажання клієнта і, тим самим, споживач швидше здійснює покупку саме на Вашому ресурсі.

З іншого боку, можливості персоналізації істотно обмежені здібностями комп'ютера визначати потреби, цілі, бажання користувача і генерувати відповідні сторінки.

Деякі дані про своїх клієнтів система персоналізації автоматично дізнається сама: місто (обчислюється по IP), дії клієнта на сайті надають інформацію про стать, вік, інтереси, а історія здійснених покупок говорить про платоспроможність клієнта. На жаль, не все так просто: наприклад, клієнт може вибирати дитяче взуття, але це не говорить про те, що він дитина. Розгорнуту картинку про клієнта можуть дати допоміжні анкетні опитування, заповнені при реєстрації користувача. В комплексі все це допомагає налагодити персоналізацію сайту [3]. 

Плюси персоналізації в інтернеті відчутні: не потрібно шукати те, що тебе цікавить, не потрібно витрачати час на перегляд численних майданчиків, відсіювати зерно від полови, але недоліком є те, що коли людина заходить на сайт і шукає не те, що шукала раніше, то персоналізація може стати перешкодою у пошуку потрібної інформації[6].




Список використаних джерел:

1.Веб Формула//Персонализация в интернет-продажах [Електронний ресурс].- Режим доступу: https://webformula.pro/article/personalizatsiya-v-internet-prodazhakh/

2. Шополог//Всё о маркетинге интернет-магазина [Електронний ресурс].- Режим доступу: http://www.shopolog.ru/metodichka/attracting-clients/pochemu-personalizaciya-budet-besplatnoy/

3.Блог GETGOODRANK//Кастомизация и Персонализация [Електронний ресурс]. - Режим доступу: http://blog.getgoodrank.ru/kastomizaciya-vs-personalizaciya/

4. Блог//Реальная персонализация от Coca Cola [Електронний ресурс]. - Режим доступу: http://crossss.ru/realnaya-personalizatsiya-primer-ot-coca-cola/

5. Cossa//[Електронний ресурс].- Режим доступу: http://www.cossa.ru/234/2519/

6. Образовательный центр ЭДУКОР//[Електронний ресурс].- Режим доступу: http://www.educore.ru/marketing/chto-takoe-personalizacziya-sajta



Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
МАРКЕТИНГОВІ КОМУНІКАЦІЇ ЯК ІНСТРУМЕНТ ДИФЕРЕНЦІАЦІЇ ТОВАРУ НА ПРИКЛАДІ ТМ «ROSHEN»
29.11.2016 18:08
ОСОБЛИВОСТІ МАРКЕТИНГОВИХ СТРАТЕГІЙ ПІДПРИЄМСТВ ХАРЧОВОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ
23.12.2016 14:05
ОЦІНКА РІВНЯ ІННОВАЦІЙНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ БУДІВЕЛЬНИХ ПІДПРИЄМСТВ РЕГІОНІВ УКРАЇНИ
18.12.2016 12:03
НАПРЯМИ ВПРОВАДЖЕННЯ СИСТЕМИ АДРЕСНОЇ СОЦІАЛЬНОЇ ПІДТРИМКИ НАСЕЛЕННЯ В УКРАЇНІ
18.12.2016 12:01
ОСОБЛИВОСТІ УПРАВЛІННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНІСТЮ ПІДПРИЄМСТВ ПРОМИСЛОВОСТІ РЕГІОНУ
18.12.2016 11:59
УПРАВЛІННЯ ЕКОНОМІЧНИМ РОЗВИТКОМ РЕГІОНІВ УКРАЇНИ
18.12.2016 11:46
СТИМУЛЮВАННЯ ІННОВАЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ БУДІВЕЛЬНИХ ПІДПРИЄМСТВ РЕГІОНУ
18.12.2016 11:39
НАПРЯМИ РОЗВИТКУ ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА РЕГІОНУ
18.12.2016 11:34
ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ БУДІВЕЛЬНИХ ПІДПРИЄМСТВ РЕГІОНІВ УКРАЇНИ В УМОВАХ КРИЗИ
18.12.2016 11:30
МЕХАНІЗМ ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ОРГАНІЗАЦІЙНО-РЕСУРСНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ МАШИНОБУДІВНОГО КОМПЛЕКСУ УКРАЇНИ
18.12.2016 11:26




© 2010-2024 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.208 сек. / Mysql: 1599 (0.164 сек.)