Постановка проблеми. В умовах інформаційної економіки інновації стають рушійною силою розвитку суспільства. Активна технологічна модернізація за рахунок впровадження інновацій відбувається і в банках. Особливу роль відіграють інновації, які стосуються забезпечення економічної безпеки банку, дистанційного обслуговування, управління ризиками, удосконалення інформаційно-комп’ютерних технологій.
Проблематику інноваційного забезпечення економічної безпеки банку досліджували як зарубіжні, так і вітчизняні науковці та фахівці, зокрема П. Друкера, Б. Кінга, Л. Лямина, Дж. Сінкі, К. Скіннера, Й. Шумпетера, О. Авакуменко, Т. Васильєвої, Н. Галайка, І. Д’яконової, С. Єгоричевої, В. Корнєєва, Г. Крамаренко, М. Крупки, Л. Кузнєцової, С. Науменкової, О. Павленко, Н. Пантєлєєвої, К. Салиги, Б. Самородова, В. Сидоренка, Т. Смовженко, Т. Шалиги, О. та інших.
Науковці і практики постійно приділяють увагу питанням ефективності інноваційної діяльності, однак багато аспектів цієї проблеми залишається недостатньо дослідженими. Зокрема, потребують поглибленої розробки теоретичні і практичні питання оцінювання економічної ефективності інноваційної діяльності банків з врахуванням ризиків, оскільки існуючі методики оцінки ефективності в основному стосуються окремих інноваційних проектів на рівні банку.
Метою дослідженняє розкрити можливості впровадження інноваційних технологій в забезпеченні економічної безпеки банку, спроектованих на основні комплексного інформаційно-аналітичного забезпечення в контексті загальної економічної безпеки банку.
Виклад основного матеріалу. Повсюдне використання локальних і глобальних мереж, каналів супутникового зв'язку, технічної розвідки і конфіденційних даних підвищує актуальність проблеми захисту інформації банків. На сьогоднішній день в банківській сфері не залишилося тільки паперових процесів, все більше впроваджуються і використовуються комп'ютерних технології. Безготівкові гроші, цінні папери, платіжні доручення, договори, дані клієнтів - все переведено в цифровий вигляд. А характер загроз інформаційній безпеці банків перестав бути суто технологічним - тепер це фінансові, іміджеві, юридичні, економічні та інші ризики. Комп'ютерні інформаційні технології це процес, які включає в себе суму коштів і методів здійснення операцій по збору, реєстрації, передачі, накопичення та обробки інформації з допомогою комп'ютерів і комп'ютерних мереж для вирішення різних задач в банківському секторі. До поняття «комп'ютерна інформаційна технологія» відноситься обробка інформації за допомогою використання засобів комп'ютерної техніки[8].
В сучасних умовах комп'ютерні інформаційні технології стали основою для діяльності банків. Постійне збільшення обсягів інформації в сфері діяльності банків, потреба в найкоротших термінах і більш складних способах її переробки призводять до необхідності зробити обробку інформації автоматизованої, тобто впровадити комп'ютерні інформаційні технології.
Використання сучасних досягнень в області комп'ютерних технологій в банківській сфері забезпечує підвищення якості економічної діяльності банків.
У зв'язку з цим, можна говорити про все більш зростаючої з кожним вдень важливості розвитку забезпечення економічної безпеки банківської сфери в сучасній України. Економічну безпеку банку можна представити як суму
визначених елементів і чинників, які пов'язані з діяльністю комерційних банків, як у зовнішній, так і у внутрішньому середовищі, які в свою чергу знаходяться в постійному взаємозв'язку і можуть змінювати як свої особливі риси, так ступінь і форми впливу на економічну стійкість банку. У практичному плані це означає, що комерційний банк готовий відображати виникнення загроз, які можуть вплинути на його діяльність, як в даний час, так і в майбутньому.
В основі забезпечення економічної безпеки комерційного банку в даний час лежить його фінансова стабільність, яка є результатом функціонування системи інституційно управлінських, організаційно-технічних і інформаційних заходів,
Висновки. Таким чином, зі всіх приведених думок в даній роботі можна зробити наступний висновок: інноваційні технології забезпечення фінансово-економічної безпеки банків є одним з перспективних напрямів розвитку банківського сектору.
Для забезпечення фінансово-економічної безпеки банків слід розуміти як результат діяльності банку, спрямованої на забезпечення фінансово-економічної безпеки банку та отримання додаткових доходів у процесі створення сприятливих умов впровадження нових технологій дистанційного обслуговування.
Список використаних джерел:
1. Гладинець Н. Ю. Оцінка інноваційного розвитку України: проблеми таперспективи / Н. Ю. Гладинець // Університетські наукові записки. – 2013. – № 4(48). – С. 525- 532.
2. Інновації у фінансовій сфері [Текст] : монографія / за заг. ред. В. М.
Опаріна. – К. : КНЕУ, 2013. – 444 с.
3. Фінансове забезпечення інноваційного розвитку України : монографія /
[М. І. Диба, О. М. Юркевич, Т. В. Майорова та ін.] ; за ред. М. І. Диби, О. М.Юркевич. – К. : КНЕУ, 2013. – 425 с.
4. Федулова Л. І. Інноваційний розвиток економіки: модель, система
управління, державна політика / Л. І. Федулова. – К. : Основа, 2005. – 552с.
5. Медведкін Т. С. Інноваційний розвиток економіки України в контексті
______________________
Науковий керівник: Погореленко Наталія Петрівна, кандидат економічних наук, Харківській навчально-науковий інститут Державного вищого навчального закладу «Університет банківської справи»
|