:: ECONOMY :: ІНФОРМАЦІЙНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ АНАЛІЗУ ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА :: ECONOMY :: ІНФОРМАЦІЙНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ АНАЛІЗУ ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА
:: ECONOMY :: ІНФОРМАЦІЙНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ АНАЛІЗУ ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 36

Термін подання матеріалів

17 грудня 2024

До початку конференції залишилось днів 0



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

ІНФОРМАЦІЙНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ АНАЛІЗУ ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА

 
01.12.2016 21:35
Автор: Мельник Вікторія Віталіївна, студент, Вінницький торговельно-економічний інститут, Київський національний торговельно-економічний університет
[Секція 4. Економічний аналіз. Економіко-математичне моделювання;]

Інформаційне забезпечення є досить важливим елементом для аналізу господарської діяльності підприємства і саме від нього залежить ефективність роботи суб’єкта господарювання. 

Результативність аналізу господарської діяльності в значній мірі залежить від його інформаційного забезпечення. Не дивлячись на те, що в останні роки відбувся перехід від ручного до автоматизованого процесу обробки та переробки інформації, на підприємствах не налагоджене інформаційне забезпечення, яке б дозволило оперативно та доброякісно обробляти інформацію. Відповідно, ставиться під загрозу ефективність системи управління підприємством, що зумовлює подальші дослідження в напрямку покращення якості інформації та створення адекватного, вимогам управління, інформаційного забезпечення для проведення аналізу господарської діяльності [1, c. 137].

Тему, пов’язану з інформаційним забезпеченням аналізу господарської діяльності підприємства, розглядали такі вчені, як М.С. Білика, М.А. Болюха, М.І. Бондаря, В.З. Бурчевського, Д.В. Ваньковича, М.І. Горбатюка, А.Г. Загороднього, В.В. Іванової, Г.І. Кіндрацької, Т.Д. та інші.

Метою дослідження є надання характеристики інформаційного забезпечення аналізу господарської діяльності підприємства.

При визначенні поняття інформаційного забезпечення економічного аналізу необхідно враховувати основні етапи процесу управління діяльністю підприємств і місце економічного аналізу в ньому. Як відомо, виділяють три основні етапи процесу управління: збір та обробка інформації; аналіз; прийняття керівних рішень. Серед них аналіз займає проміжне місце. Звідси випливає, що інформаційне забезпечення аналізу є складовою системи інформаційного забезпечення управління, бо аналіз - елемент, сходинка процесу управління. Беручи до уваги вищезгадане, можна дати визначення поняттю інформаційного забезпечення аналізу. 

Інформаційне забезпечення економічного аналізу господарської діяльності - це система даних і способи їх обробки, що дають змогу виявити реальну діяльність керівного об'єкта, дію факторів, що його визначають, а також можливості здійснення необхідних керівних дій. Його відмінність від інформаційного забезпечення управління полягає у тому, що останнє отримує не лише дані на основі збору й обробки інформації, а й результати аналізу. Іншими словами, інформаційне забезпечення управління є значно ширшим поняттям.

Джерелами управлінської інформації можуть бути вище керівництво, підлеглі їм менеджери й органи управління, засоби масової інформації, інформаційні системи, періодичні видання, зразки техніки, технічна документація, довідники, документи, фотознімки, мікрофільми, показники приборів та інші.

Залежно від управлінських цілей використовуються різні джерела та критерії оцінки інформації. Слід зазначити, що джерелом інформації для підприємств, перш за все, є дані звітності. За видами звітність поділяється на бухгалтерську, статистичну та оперативну.

Бухгалтерська звітність містить показники виробничо-фінансової діяльності підприємства. Статистична звітність призначена для дослідження господарської діяльності підприємств і галузей народного господарства та представляє собою систему кількісних та якісних показників, вимірювання та узагальнення яких не є характерними для бухгалтерського обліку. Дані оперативної звітності зазвичай використовується для поточного контролю й управління всередині підприємства на момент здійснення господарських операцій або одразу ж після їх завершення [2, c. 385].

Створення системи інформаційного забезпечення аналізу має відбуватись у три етапи. Побудова системи інформаційного забезпечення повинна розпочинатися розробкою внутрішніх розпорядчих документів, які регламентують створення та функціонування системи інформаційного забезпечення, визначають джерела інформації, форми документів, порядок документообігу тощо. Другий етап – створення комунікацій для забезпечення отримання, класифікації, кодування, обробки, зберігання та передачі інформації – тісно пов'язаний з технічним забезпеченням підприємства. Формування інформаційної бази – третій етап. Після первинної обробки інформація на паперових носіях, або в електронному вигляді передається на місця зберігання, створюючи тим самим інформаційну базу.

Основною метою створення системи інформаційного забезпечення аналізу на підприємстві є надання користувачам інформації. При цьому, економічна інформація повинна містити максимум того, що необхідно знати зацікавленим особам, і необхідні пояснення, щоб не дезорієнтувати користувачів [1, c.139].

Таким чином, інформаційна система аналізу господарської діяльності повинна формуватися і удосконалюватися, що є необхідною умовою підвищення дієвості та ефективності цього аналізу. Створення інформаційного забезпечення необхідно будувати на взаємодії розробників і кінцевих користувачів. Тільки в такому випадку інформаційне забезпечення буде відповідати усім вимогам.




Список використаних джерел:

1. Стецюк Л. С. Оцінка стану інформаційного забезпечення аналізу господарської діяльності підприємства / Л. С. Стецюк // Облік і фінанси. - 2014. - № 3. - С. 137, 139.

2. Ткаченко А. М. Інформаційне забезпечення аналізу господарської діяльності підприємства / А. М. Ткаченко, П. А. Гончарук // Науковий вісник. Економічні науки. - 2014. - Вип. 26. - С. 385. 

______________________

Науковий керівник: Коцеруба Наталія Василівна, кандидат економічних наук, доцент, Вінницький торговельно-економічний інститут, Київський національний торговельно-економічний університет



Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
СТАТИСТИЧНІ МЕТОДИ У ЕКОНОМІЧНОМУ АНАЛІЗІ. МЕТОД ГРУПУВАННЯ
17.12.2016 22:18
ДИНАМІЧНА МОДИФІКОВАНА МОДЕЛЬ ЛЕОНТЬЄВА-ФОРДА
17.12.2016 18:52
ІНФОРМАЦІЙНА МОДЕЛЬ УПРАВЛІНСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ НА ОСНОВІ ТЕОРІЇ ГРАФІВ
16.12.2016 18:05
КЛАСИФІКАЦІЯ ОПЕРАЦІЙНОГО РИЗИКУ ЯК ЗАСІБ МОДЕЛЮВАННЯ
16.12.2016 17:04
СТАТИСТИЧНІ МЕТОДИ У ЕКОНОМІЧНОМУ АНАЛІЗІ. МЕТОД ГРУПУВАННЯ/STATISTICAL METHODS IN ECONOMIC ANALYSIS. METHOD OF GROUPING
14.12.2016 18:45
МОДЕЛЬ ОЦІНКИ ОБСЯГІВ ПРОДАЖ
14.12.2016 13:44
МОДЕЛЬ ПРОГНОЗУВАННЯ НАДІЙНОСТІ ПОСТАЧАЛЬНИКІВ
14.12.2016 13:33




© 2010-2024 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.176 сек. / Mysql: 1599 (0.134 сек.)