Актуальність розглянутої теми безсумнівна на сучасному етапі розвитку нашої країни. В Україні економічні проблеми досягли насправді масштабних розмірів. І, як наслідок, спостерігаються проблеми в усіх галузях нашого життя, зокрема в легкій та важкій промисловостях, малому та середньому бізнесі, тощо.
Метою дослідження було визначення ефективності вирішення економічних проблем в Україні шляхом прийняття владою законів, як спрямовані на збільшення ВВП України. Дослідження проводилось співставленням ВВП України в залежності від кількості прийнятих законів для покращення економічного стану країни. Дані систематизовано на рисунку 1 (складено автором).
*складено автором
Рисунок 1 – Динаміка зміни ВВП України в залежності від кількості прийнятих законів
Аналіз наведеної динаміки показав, що ВВП України має нестабільний характер. Протягом 2005-2007 років спостерігається ріст ВВП та логічне зменшення нововведень. У 2008 році значення ВВП досягає максимуму, але економічна нестабільність спричиняє подальший спад ВВП.
В 2009 році було змінено загальну тенденцію розвитку, у дечому повертаючись до законопроектів 2005 року. Це привело до стабілізації економіки та зростання ВВП України. З 2011 по 2013 роки продовжується позитивна динаміка росту ВВП, що призводить до зменшення кількості втручань на плин економіки.
Нова економічна криза 2013 року привела до аномальної інфляції національної валюти. Спостерігається фактично катастрофічний стан економіки, що залежить від значення ВВП в доларах США, яке падає до рівня 2005 року.
Таким чином, з 2005 по 2007 роки спостерігається стабільний розвиток економіки. Після кризи 2008 року видно падіння рівня ВВП. Протягом 2009-2011 років економічні проблеми України зменшуються шляхом введення нових законопроектів, що стабілізує економіку та повертає ріст ВВП, а також зменшує подальшу кількість втручань на період 2011-2013 років. Але у 2013-2014 роках спостерігається нова економічна криза, що привело Україну до поганого стану економіки та повернення її до рівня 2005 року. На даний момент проводиться ряд економічних реформ, які повинні вивести Україну із кризи, що затягнулась.
Список використаних джерел:
1. Офіційний веб-портал Верховної Ради [Електронний ресурс]/ Законодавство України за 2005-2015 рік. Режим доступу: http://zakon2.rada.gov.ua/laws
2. Финансовый портал Минфин [Електронний ресурс]/ Валовий внутрішній продукт України. Режим доступу: http://index.minfin.com.ua/index/gdp/
__________________
Науковий керівник: Підлісна Олена Анатоліївна, кандидат технічних наук, доцент, Національний технічний університет України «Київський Політехнічний Інститут ім. Ігоря Сікорського»