:: ECONOMY :: СТАН І ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ РИНКУ ОСОБИСТОГО СТРАХУВАННЯ В УКРАЇНІ :: ECONOMY :: СТАН І ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ РИНКУ ОСОБИСТОГО СТРАХУВАННЯ В УКРАЇНІ
:: ECONOMY :: СТАН І ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ РИНКУ ОСОБИСТОГО СТРАХУВАННЯ В УКРАЇНІ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 36

Термін подання матеріалів

17 грудня 2024

До початку конференції залишилось днів 0



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

СТАН І ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ РИНКУ ОСОБИСТОГО СТРАХУВАННЯ В УКРАЇНІ

 
28.10.2016 12:01
Автор: Корольова Наталія Вадимівна, кандидат економічних наук, Бєлгородський державний технологічний університет ім. В.Г. Шухова, м. Белгород, Росія; Левченко Олександр Сергійович, кандидат економічних наук, Бєлгородський державний технологічний університет ім. В.Г. Шухова, м. Белгород, Росія
[Секція 5. Банківська справа. Фінанси, грошовий обіг та кредит;]

Особисте страхування відіграє важливу роль у пом’якшенні соціальних ризиків [1] і належить до сегментів страхового ринку, які динамічно розвиваються в Україні.  Фізичні особи забезпечують суттєву частку (37,1%) надходжень валових премій. Життя, здоров’я та працездатність людей є предметом договорів особистого страхування, питома вага якого складає 24% (3,122 млрд. грн.) обсягу залучених валових платежів станом на 30.06.2016 р. Обсяг премій з особистого страхування (страхування життя, від нещасних випадків (НВ) і медичне страхування) поступово зростає в абсолютному та у відносному вимірі (2,33 млрд. грн. і 21,5% у відповідному періоді 2015 р.) [2]. Збільшення відбувається, в основному, за рахунок зростання платежів за договорами страхування від НВ і медичного страхування: темпи приросту в І півріччі 2016 р. порівняно з відповідним періодом 2015 р. склали 84,9% і 52,1% відповідно.  Дещо повільніше відбувається нарощування обсягів залучених платежів зі страхування життя, обсяг яких збільшився на 40% і становив 1,312 млрд. грн. за 6 місяців 2016 р.  

Обсяг чистих виплат з особистого страхування виріс на незначну суму (на 82,5 млн. грн. або на 4,9%) порівняно з темпом приросту цього показника в цілому по ринку (+26,3%), що обумовлено суттєвим скороченням чистих виплат зі страхування життя в абсолютному (майже на 30%) та у відносному (з 9,5 до 5,2% в загальній структурі виплат) вираженні. Обсяги відшкодування за полісами медичного страхування і страхування від НВ, навпроти, зросли на 10,8 та 23,6% відповідно. Відбулося скорочення значення показника «рівень виплат» за всіма видами договорів особистого страхування. За договорами страхування життя рівень виплат знизився з 30% (станом на 30.06.2015 р.) до 15,1% на кінець І кв. 2016 р.; за полісами добровільного особистого страхування, іншого, ніж страхування життя, – з 48,1 до 42,5%, хоча і залишається найбільшим серед усіх видів страхування. Зокрема, найбільш збитковим для страховиків традиційно виявилося безперервне страхування здоров’я, рівень виплат за яким склав 61,5%, тобто компанії витратили майже 2/3 залучених премій на відшкодування вимог за полісами медичного страхового захисту.

Таким чином, ринок особистого страхування в Україні стрімко розвивається і має значний потенціал росту всіх його сегментів.  Скорочення обсягів чистих страхових виплат за договорами страхування життя і рівня виплат за всіма видами особистого страхування могло відбуватися як унаслідок погіршення фінансового стану страховиків, так і в результаті того, що рівень виплат, зокрема зі страхування життя, почав нормалізуватися (за підсумками кризового 2015 р. він становив 27,2%, оскільки негативні очікування змусили страхувальників масово припиняти дію довгострокових договорів страхування життя). 




Список використаних джерел:

1. Алехина Е. С. Сущность и роль социального страхования в системе социальной защиты населения России / Алехина Е. С.  // Вестник БГТУ им. В.Г. Шухова. 2012. №4. С. 111-115.

2. Підсумки діяльності страхових компаній за І півріччя 2016 року  [Електронний ресурс] / Національна комісія, що здійснює регулювання фінансових ринків України. URL: http://nfp.gov.ua/files/DepFinMon/sk_IІ_%202016.pdf (Дата звернення: 26.10.2016.).



Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
БАНКІВСЬКИЙ КОНТРОЛІНГ ЯК ОСНОВА ДІЯЛЬНОСТІ БАНКУ
16.11.2016 21:55
ПРОБЛЕМИ ФІНАНСОВОГО ПЛАНУВАННЯ НА ЗАЛІЗНИЧНОМУ ТРАНСПОРТІ В УМОВАХ КОРПОРАТИЗАЦІЇ
14.11.2016 16:27
СТАБІЛЬНІСТЬ ФІНАНСОВИХ РИНКІВ ЯК ОСНОВА ФІНАНСОВОЇ БЕЗПЕКИ ДЕРЖАВИ
03.11.2016 13:20




© 2010-2024 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.212 сек. / Mysql: 1599 (0.164 сек.)