:: ECONOMY :: МЕХАНІЗМ КОРПОРАТИВНОГО ФІНАНСУВАННЯ В УКРАЇНІ :: ECONOMY :: МЕХАНІЗМ КОРПОРАТИВНОГО ФІНАНСУВАННЯ В УКРАЇНІ
:: ECONOMY :: МЕХАНІЗМ КОРПОРАТИВНОГО ФІНАНСУВАННЯ В УКРАЇНІ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 36

Термін подання матеріалів

17 грудня 2024

До початку конференції залишилось днів 0



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

МЕХАНІЗМ КОРПОРАТИВНОГО ФІНАНСУВАННЯ В УКРАЇНІ

 
03.10.2016 12:44
Автор: Рябокінь Тарас Васильович, старший викладач кафедри економічної теорії, Університет Державної фіскальної служби України
[Секція 1. Економіка та підприємництво;]

Фінансування (система форм і методів забезпечення необхідними фінансовими ресурсами та їх використання) – найгостріша економічна проблема, необхідна умова корпоративного розвитку [1, с. 133], є результатом складного, хворобливого й суперечливого процесу розвитку нової фінансової системи. На фоні різкого скорочення державного фінансування інвестицій особливого значення набувають державні рішення  в сфері фінансів і кредиту, оподаткування, приватизації, які могли б стати факторами консолідації корпорацій, але  така цільова установка в рішеннях відсутня. У зв’язку з цим для корпоративного розвитку мають значення наступні фактичні обставини.

Мотиви економічної інтеграції, які домінують в умовах розвинутої ринкової економіки, в українській дійсності виражені  недостатньо. Формування і активність багатьох корпорацій вимушено орієнтуються на вирішення проблем пов’язаних з інституціональною недосконалістю української економіки (низький рівень ділової етики, що проявляється в порушенні договірних зобов'язань і прав власності; слабкість державної правозахисної системи, покликаної забезпечувати захист цих зобов'язань і прав; недосконалість податкового регулювання, що ігнорує потреби в маневруванні економічними  ресурсами в рамках консолідації податкової відповідальності тощо).

Акціонування підприємств мислилося як створення не тільки ліберального економічного інституту, але й великого фінансового капіталу. Разом зі зміною формального господарського статусу підприємств повинна була виникнути широка верства власників із числа як адміністративних, так і  рядових працівників. Але залежність трудових колективів від адміністрацій в умовах відсутності ефективних ринків (товарів, праці, фінансових інструментів) підготувала ґрунт для перетворень у справжніх власників капіталу лише представників господарської номенклатури.

По суті втраченим виявився шанс перетворити бізнес у джерело заробітку для  широких верств населення, а рядового працівника - у ринкового суб'єкта, трудовий дохід якого міг служити формою капіталізації доходу корпорацій. Очевидно, що інвестиційний потенціал таких індивідуальних доходів вище, ніж у заощаджень, які певна частина населення створює в результаті недоспоживання.

Для переважної більшості корпорацій, у тому числі й тих, що ведуть спільну діяльність у рамках корпоративних структур, поточний фінансовий стан характеризується дефіцитом оборотних коштів, ускладненим наявністю боргових  зобов'язань у всій структурі господарських зв'язків (взаємні неплатежі корпорацій, корпорацій і банків, банків і банків).

Не отримало широкого розвитку використання ресурсів фінансового сектора за допомогою портфельних інвестицій. Значна частина корпоративних акцій дотепер купується  не стратегічними інвесторами, що розраховують на довгострокове партнерство, а фінансовими, повністю націленими на одержання спекулятивного доходу. Прихід на ринок цінних паперів стратегічних інвесторів як головних факторів нової консолідації корпорацій залежить від їхньої довіри до економічної політики уряду й віри в перспективи стабільності економіки й інституціонального порядку.

Протягом 2014-2015 років українська економіка та банківський сектор пройшли найглибшу кризу за часів незалежності. Це було обумовлено, зокрема, масштабними структурними дисбалансами, акумульованими протягом останнього десятиліття [2]. Низький валютний курс гривні й дорогий імпорт, поряд з неминучим підвищенням цін на енергоносії й тарифи природних  монополій, стимулюють зростання витрат виробництва, підігрівають високі інфляційні очікування. У цих умовах практично неминуча інфляція витрат. Для корпорацій це означає неможливість прогнозувати  фінансовий стан, оцінювати фінансові результати й відповідно планувати використання коштів і перерозподіл ресурсів. На цьому тлі валютні операції, скупка нерухомості, торгівельно-посередницька діяльність уявляється бізнесом як така,  що приносить більш високий і прогнозований дохід.

Створення й  функціонування корпорацій має сенс насамперед тоді, коли можливо одержати реальний синергетичний ефект за рахунок посилюючих одна одну вигід від централізації управління й концентрації капіталу.

Найбільш гостро постає  проблема фінансування інвестицій у наукомісткі  галузі, продукція яких не має  в найближчій перспективі якого-небудь експортного потенціалу. Вважається, що технологічна деградація для деяких із цих галузей  стала незворотною. Підприємства, які володіють технологічно більше складними виробництвами, змушені відмовлятися від повного промислового циклу обробки й одержання кінцевого продукту. 

Можливо, в подальшому освоєння найбільш активними корпораціями адаптивних моделей поведінки знову приведе до відтворення єдиного технологічного ланцюжка виробництва кінцевого продукту, але вже в рамках інтегрованої корпоративної структури.

Перелічені обставини дозволяють стверджувати, що злагоджений механізм корпоративного фінансування в Україні фактично відсутній.




Список використаних джерел:

 1. Онишко С.В. Фінансове забезпечення інноваційного розвитку: Монографія. – Ірпінь: Національна академія ДПС України, 2004. – 434 с.

2. Національний банк України. Звіт про фінансову стабільність. Випуск 1.Червень 2016 р.– Електронний ресурс. – Режим доступу: 

https://bank.gov.ua/doccatalog/document?id=32241744



Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
ФІНАНСОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ РОЗВИТКУ АГРАРНИХ ПІДПРИЄМСТВ
29.09.2016 12:50
РЕФОРМУВАННЯ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ – ВАЖЛИВА ПЕРЕДУМОВА РОЗВИТКУ СІЛЬСЬКИХ ТЕРИТОРІЙ
17.09.2016 11:24
НАСЛІДКИ КРИЗИ У СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВАХ
08.09.2016 11:30
ПЕРЕШКОДИ Й ПЕРСПЕКТИВИ В ДІЯЛЬНОСТІ ФЕРМЕРСЬКИХ ГОСПОДАРСТВ (ФГ)
03.10.2016 14:02
СУЧАСНІ МЕТОДИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ КОНКУРЕНТОСПОРМОЖНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА
03.10.2016 11:47




© 2010-2024 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.459 сек. / Mysql: 1599 (0.369 сек.)