:: ECONOMY :: КОЛАБОРАЦІЯ ЯК СКЛАДОВА СУЧАСНОЇ МАРКЕТИНГОВОЇ СИСТЕМИ ВИРОБНИЧИХ ПІДПРИЄМСТВ :: ECONOMY :: КОЛАБОРАЦІЯ ЯК СКЛАДОВА СУЧАСНОЇ МАРКЕТИНГОВОЇ СИСТЕМИ ВИРОБНИЧИХ ПІДПРИЄМСТВ
:: ECONOMY :: КОЛАБОРАЦІЯ ЯК СКЛАДОВА СУЧАСНОЇ МАРКЕТИНГОВОЇ СИСТЕМИ ВИРОБНИЧИХ ПІДПРИЄМСТВ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 36

Термін подання матеріалів

17 грудня 2024

До початку конференції залишилось днів 0



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

КОЛАБОРАЦІЯ ЯК СКЛАДОВА СУЧАСНОЇ МАРКЕТИНГОВОЇ СИСТЕМИ ВИРОБНИЧИХ ПІДПРИЄМСТВ

 
03.10.2016 11:28
Автор: Запарована Поліна Сергіївна, магістр, Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського»
[Секція 2. Менеджмент. Маркетинг;]

Колаборація це поняття, що дійшло до нас з часів Другої світової війни.

Колаборація виробничих підприємств розглядається, як спільна праця кількох виробничих організацій, що мають спільні інтереси і працюють для досягнення єдиної мети. Поняття «колаборація» передбачає за собою обмін: інформацією, ресурсами, спеціалістами, будь-чим, що допоможе досягнути спільної мети [1].

Метод колаборації є унікальним тим, що він підходить як малорозвинутому підприємству, так і високорозвину тому, але, як правило, цей метод застосовують компанії, які є однаково потужними, тому що саме тоді обмін між ними є рівноцінним.

На відміну від аутсорсингу, що перш за все передбачає передачу компанією частини її завдань або процесів стороннім виконавцям на умовах субпідряду, колаборація передбачає, перш за все, просування обох компаній шляхом співпраці між собою, тобто колаборація є більш маркетинговим поняттям.

Отже, колаборація є процес узгодження інтересів, ресурсів і маркетингових стратегії однієї компанії з компанією-однодумцем для досягнення більших цілей ніж вони могли б досягти самостійно [3].

Цій метод набув широкого застосування у рекламі. Наприклад, ви можете відкрити будь-який журнал авіакомпанії і там знайти колективні оголошення, що рекламують фаст-фуд, ресторани або, навіть, послуги пластичних хірургів. З економічної точки зору колаборація вигідна тим, що вона дозволяє об'єднати бюджети і створити подвійну силу двох брендів, тобто утворюється так званий спільний маркетинг [2].

Один впізнаваємий бренд значно підвищує впізнаваність іншого бренду. Крім впізнаваємості, така реклама ще одразу надає довіру клієнтів до бренду, який рекламується.

Прикладом типової успішної колаборації є співпраця компанії JCB та Michelin. JCB (або J. C. Бемфорд Екскаватори Ltd) – британська компанія, одна з найбільших світових виробників важкого будівельного обладнання. Компанія виробляє більше 300 різних видів машин. 18 JCB заводів знаходяться на чотирьох континентах: одинадцять з них – в Великобританії, три в Індії і по одному в США, Китаї, Німеччині та Бразилії. Michelin – компанія, яка випускає широкий спектр шинної продукції для автомобільної, сільськогосподарської техніки, велосипедів і мотоциклів, а також літаків.  Компанії належить 69 заводів в 19 країнах [4].

Обидві компанії є досить потужними, мають впізнаваємий бренд і цінуються якістю своєї продукції. Ці дві компанії зробили колаборацію між собою. Компанія JCB комплектує свою машинну техніку шинами компанії Michelin і офіційно рекомендує використовувати шини «Michelin»в подальшій експлуатації. В свою чергу, компанія Michelin офіційно повідомляє, що компанія  JCB є їх партнером, використовує їх машинну техніку в будівництві і реконструкції своїх потужних заводів і таким чином, пополірує бренд JCB і підвищує довіру до нього.

Таким чином, виходить, що обидві компанії обмінюються аудиторією споживачів, пополірують свій бренд серед неї і в результаті збільшують свої прибутки.




Список використаної літератури: 




1. Колаборація: значення поняття. [Електронний ресурс]. – Режим доступу:  http://faqukr.ru/novini-ta-suspilstvo/145707-kolaboracija-ce-kollaborcija-v-modi.html.

2. Collaborative Marketing Is The Next Big Thing [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.forbes.com/ sites/davidkwilliams/2013/06/18/collaborative-marketing-is-the-next-big-thing/#187ceffbebd6;

3. 6 Steps to Begin Collaborative Marketing Ventures [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.business2community.com/marketing/6-steps-begin-collaborative-marketing-ventures-0756170#uyuWTyurTY8xWF5K.97;

4. J.C. Bamford Excavators Ltd [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://ru.wikipedia.org/wiki/JCB_(%D0%BC%D0%B0%D1%88%D0%B8%D0%BD%D0% BE%D1%81%D1%82%D1%80%D0%BE%D0% B8%D1%82%D0%B5%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D0%B0%D1%8F_%D1% 84%D0%B8%D1%80%D0%BC%D0%B0);

5. Michelin [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://ru.wikipedia.org/wiki/Michelin#.D0.94.D0.B5.D1.8F.D1.82.D0.B5.D0.BB.D1.8C. D0.BD.D0.BE.D1.81.D1.82.D1.8C;



Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
НАПРЯМКИ РЕФОРМУВАННЯ МЕНЕДЖМЕНТУ В СУЧАСНІЙ УКРАЇНІ
29.09.2016 12:07
ПРОБЛЕМИ В УПРАВЛІННІ РЕКЛАМНОЮ ДІЯЛЬНІСТЮ САНАТОРНО-КУРОРТНИХ ПІДПРИЄМСТВ
04.10.2016 11:07
ПРОБЛЕМИ РОЗВИТКУ МАРКЕТИНГОВИХ ІННОВАЦІЙ
03.10.2016 13:54
ГРУЗИНСЬКИЙ ДОСВІД ОРГАНІЗАЦІЇ ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ РЕКЛАМНИХ РИНКІВ: ПЕРСПЕКТИВИ ЗАСТОСУВАННЯ В УКРАЇНІ
03.10.2016 13:06




© 2010-2024 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.203 сек. / Mysql: 1599 (0.159 сек.)