:: ECONOMY :: АНАЛІЗ ЗМІН В ПЛАНІ РАХУНКІВ У ДЕРЖАВНОМУ СЕКТОРІ :: ECONOMY :: АНАЛІЗ ЗМІН В ПЛАНІ РАХУНКІВ У ДЕРЖАВНОМУ СЕКТОРІ
:: ECONOMY :: АНАЛІЗ ЗМІН В ПЛАНІ РАХУНКІВ У ДЕРЖАВНОМУ СЕКТОРІ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 35

Термін подання матеріалів

20 листопада 2024

До початку конференції залишилось днів 0



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

АНАЛІЗ ЗМІН В ПЛАНІ РАХУНКІВ У ДЕРЖАВНОМУ СЕКТОРІ

 
01.10.2016 11:10
Автор: Хомич Оксана Володимирівна, студентка спеціальності «Облік і аудит», Національний університет водного господарства та природокористування; Журавльова Тамара Володимирівна, старший викладач, кафедра обліку і аудиту, Національний університет водного господарства та природокористування, м. Рівне, Україна
[Секція 3. Облік, статистика і аудит;]

Процес трансформації державного сектору вітчизняної економіки почався з моменту набуття незалежності і здійснюється з метою адаптувати його до вимог ринкової економіки та міжнародних стандартів. У зв’язку з потребою удосконалення  системи обліку та звітності в бюджетних установах згідно міжнародних стандартів бухгалтерського обліку Кабінетом Міністрів України затверджено Стратегію модернізації системи бухгалтерського обліку в державному секторі на 2007-2015 роки [1].

Виконання окремих заходів, передбачених цією Стратегією, перенесено на термін пізніше 2015 року. Зокрема, з 1 січня 2017 року набуде чинності оновлений  План рахунків бухгалтерського обліку в державному секторі [3]. Цей документ суттєво відрізняється від Плану рахунків бухгалтерського обліку бюджетних установ [2], який використовується зараз. 

Розглянемо основні відмінності. По своїй структурі обидва документи мають однакову кількість розділів (1 – Балансові рахунки і 2 –  Позабалансові рахунки) і однакову кількість класів (9 основних і 0 клас), але назви окремих класів нового Плану рахунків суттєво відрізняються від тих, які були раніше. Відмінності в функціональному наповненні документів наведемо в таблиці.

Таблиця

Порівняльна характеристика розділів і класів плану рахунків бухгалтерського обліку в державному секторі




У Плані рахунків бухгалтерського обліку в державному секторі змінено назви восьми класів рахунків з дев’яти наявних. Зрозуміло, що разом із назвою змінюється і сам аспект класифікації рахунків бухгалтерського обліку за економічним змістом. При розробці цього плану рахунків в основу покладено групування об’єктів обліку за розпорядниками бюджетних коштів. Ось що пише про це Л. Г. Ловінська [4]: «Нова система бухгалтерського обліку, яка базується на НП(С)БО, концептуально ґрунтується на методологічних засадах обліку підприємницької діяльності. Вона відображає рух і фактичний стан активів, зобов’язань та власного капіталу, а також досягнутий рівень доходів і витрат на певну дату, котрі є виразом у бухгалтерському обліку реалізації певних господарських процесів. Підсумкові дані рахунків бухгалтерського обліку, за якими складена звітність, характеризують фактичну наявність ресурсів і джерел їх утворення на кінець звітного періоду та досягнутий рівень доходів і витрат суб’єкта державного сектору».

 Крім того, у новому Плані рахунків для державного сектору  вперше введено 4-значні коди рахунків замість 3-значних, які використовувалися раніше: перша цифра балансового рахунку визначає клас рахунків; друга – номер синтетичного рахунку; третя – ідентифікатор суб’єкта державного сектору (1 –  розпорядники бюджетних коштів, 2 –  державні цільові фонди, 3 –  державний бюджет, 4 –  місцеві бюджети, 5 –  рахунки органів Державної казначейської служби України); четверта  –  номер субрахунку (крім рахунків класів 9 і 0) [3]. Наприклад, рахунок 2130 «Короткострокові кредити, надані з державного бюджету»: 

- цифра 2 означає, що рахунок належить до класу 2 «Фінансові активи»;

- 21 – номер синтетичного рахунку «Поточна дебіторська заборгованість»;

- 3 – означає державний бюджет;

- 0 – номер субрахунку.

У нинішніх умовах бухгалтери не володіють достатньою інформацією про методику трансформації ведення бухгалтерського обліку в державному секторі відповідно до таких радикальних змін. Відсутність методичних рекомендацій, роз’яснень та шляхів імплементації нового Плану рахунків призведе до появи подвійних стандартів та непорозумінь у веденні бухгалтерського обліку в державному секторі. 

Міністерству фінансів України необхідно якнайшвидше створити робочу групу із залученням фахівців для розробки рекомендацій і роз’яснень по застосуванню Типової кореспонденції рахунків бухгалтерського обліку в державному секторі до Плану рахунків № 1203.




Список використаних джерел:

1.  Стратегія модернізації системи бухгалтерського обліку в державному секторі на 2007-2015 роки: Постанова Кабінету міністрів України від 16.01.2007 № 34 [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/34-2007-%D0%BF.

2. План рахунків бухгалтерського обліку бюджетних установ : Наказ Міністерства фінансів України від 26.06.2013 № 611 [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/z1214-13. 

3. План рахунків бухгалтерського обліку в державному секторі: Наказ Міністерства фінансів України від 31.12.2013 № 1203 [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/z0161-14.

4. Ловінська Л. Г. Класифікація рахунків бухгалтерського обліку в державному секторі за економічним змістом у контексті запровадження нового плану рахунків. Фінанси України, 2016, 1: 99-115.



Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
ОРГАНІЗАЦІЯ ОБЛІКУ РОЗРАХУНКІВ ПО ЗАРОБІТНІЙ ПЛАТІ У ЗАКЛАДАХ ОХОРОНИ ЗДОРОВʼЯ
29.09.2016 13:03
ПРОБЛЕМНІ АСПЕКТИ ОБЛІКУ БАНКІВСЬКИХ РЕЗЕРВІВ ПРИ ПЕРЕКЛАСИФІКАЦІЇ ФІНАНСОВИХ ІНСТРУМЕНТІВ
01.10.2016 12:11
АНАЛІЗ ЗМІН ПОЗАБАЛАНСОВИХ РАХУНКІВ ПЛАНУ РАХУНКІВ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ В ДЕРЖАВНОМУ СЕКТОРІ
01.10.2016 12:04
ПОРІВНЯЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ФОРМ ГОСПОДАРСЬКОГО КОНТРОЛЮ
01.10.2016 11:45
ЧИ ВАРТО ОТОТОЖНЮВАТИ ТАКІ ПОНЯТТЯ ЯК АУДИТ ТА РЕВІЗІЯ?
01.10.2016 11:19
СЕРТИФІКАЦІЯ АУДИТОРІВ В УКРАЇНІ ТА ЗА КОРДОНОМ: ПОРІВНЯЛЬНИЙ АНАЛІЗ
01.10.2016 10:56




© 2010-2024 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.900 сек. / Mysql: 1570 (0.736 сек.)