:: ECONOMY :: ПРОЦЕС ФОРМУВАННЯ БЮДЖЕТУ ЗА ПРОГРАМНО-ЦІЛЬОВИМ МЕТОДОМ :: ECONOMY :: ПРОЦЕС ФОРМУВАННЯ БЮДЖЕТУ ЗА ПРОГРАМНО-ЦІЛЬОВИМ МЕТОДОМ
:: ECONOMY :: ПРОЦЕС ФОРМУВАННЯ БЮДЖЕТУ ЗА ПРОГРАМНО-ЦІЛЬОВИМ МЕТОДОМ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 35

Термін подання матеріалів

20 листопада 2024

До початку конференції залишилось днів 0



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

ПРОЦЕС ФОРМУВАННЯ БЮДЖЕТУ ЗА ПРОГРАМНО-ЦІЛЬОВИМ МЕТОДОМ

 
29.09.2016 12:41
Автор: Щерба Світлана Сергіївна, студентка, ОКР "магістр", Національний університет біоресурсів і природокористування України
[Секція 6. Податкова система. Бюджетна система. Правові відносини в економічній системі;]

В умовах обмеженості фінансування економічного зростання особливо актуальним стає питання вдосконалення процесу бюджетування та програмно-цільового методу формування бюджету, а також посилення важелів бюджетної політики у процесі підвищення ефективності використання бюджетних коштів.

Дослідженню різних аспектів впровадження та використання програмно-цільового методу бюджетування присвячені праці багатьох як зарубіжних вчених: У.Оутс, Р.Бел, С.Бейлі, так і вітчизняних: В.М.Опарін, Ц.Г.Огонь, Н.Г. Лотоцька, І.Ф. Щербина, В.І. Варцаба.

Метою даного дослідження є аналіз бюджетного процесу за програмно-цільовим методом та його вдосконалення.

В Україні програмно-цільовий метод був вперше впроваджений при складанні бюджету на 2002 рік. З 2003 року він випробовувався на рівні місцевих бюджетів України. У новій редакції Бюджетного кодексу України, який вступив у дію з 20.09.2015 року статтею 20 передбачено застосування програмно-цільового методу на рівні державного бюджету та місцевих бюджетів (за рішенням відповідної місцевої ради) [1].

Програмно-цільовий метод у бюджетному процесі – метод управління бюджетними коштами для досягнення конкретних результатів за рахунок коштів бюджету із застосуванням оцінки ефективності використання бюджетних коштів на всіх стадіях бюджетного процесу[1].

Бюджетний процес за ПЦМ є циклом, що починається і закінчується з визначення соціально - економічних проблем і включає поетапне здійснення всіх заходів для їх подолання (рис. 1). Тобто основою ПЦМ є його націленість на результат та комплексний підхід до формування бюджету. При його виконанні враховують усі перелічені на рис. 1 компоненти.




Рис. 1.Бюджетний процес за ПЦМ [складено автором на основі 3].

Варто також зазначити, що в основі програмно-цільового методу бюджетного процесу лежить стратегічне планування та середньострокове прогнозування[3].

Для повноцінного та ефективного застосування програмно-цільового бюджетування в Україні потрібні системні зміни. Основні з них: модернізація всієї системи стратегічного планування і програмування державної політики, що має враховувати структурні реформи в Україні, спрямовані на підвищення ефективності функціонування галузей і підвищення якості надання державних послуг; вдосконалення методики бюджетування з урахуванням світового досвіду; професійне навчання фахівців сучасним методикам бюджетування та перекваліфікація кадрів, що працюють у сфері державних фінансів.




Список використаних джерел:

1. Бюджетний кодекс України від 08.07.2010 р. № 2456-VI [Електронний ресурс] / Офіційний сайт Верховної Ради України. – Режим доступу: http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bm/laws/main.cgi?nreg=2456-17. 

2. Програмно-цільовий метод як інструмент вдосконалення бюджетного планування / В. І. Варцаба, Ю. П. Траньович // Науковий вісник Ужгородського університету. Сер. : Економіка. - 2014. - Вип. 3. - С. 100-102. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/j-pdf/Nvuuec_2014_3_24.pdf.

______________________

Науковий керівник: Титарчук Ірина Миколаївна, кандидат економічних наук, доцент кафедри фінансів, Національний університет біоресурсів і природокористування України 




Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
ПАРТИСИПАТИВНЕ БЮДЖЕТУВАННЯ ЯК ІНСТРУМЕНТ УДОСКОНАЛЕННЯ БЮДЖЕТНОГО РЕГУЛЮВАННЯ НА ЗАСАДАХ ФІСКАЛЬНОЇ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ
06.09.2016 14:31




© 2010-2024 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.671 сек. / Mysql: 1570 (0.58 сек.)