На сьогодні в Україні є багато проблем, які стосуються як економіки, так і суспільного життя населення. Такі проблеми постали у зв’язку із загостренням проблем між Сходом та Заходом, зі сторони агресора та з країнами світової економіки. Наразі доцільно зосередити увагу на внутрішній ситуації країни. Адже і в цій сфері є не менш важливі питання. Потрібно починати реконструкцію нашої країни. І це повинні робити ми – молоде покоління, в якого саме зараз формується нове світосприйняття.
Проблеми реформування можна розпочати із загальновідомої та найбільш поширеної причини – корупція та хабарництво. На жаль, всі про це знають, але ніхто не хоче щось робити. Потрібно забезпечити прозору систему, і вона повинна охоплювати усі сфери економіки.
Сучасна Україна має риси як адміністративно-командної, так і ринкової економіки. А це означає, що рівень інфляції не знижується, для багатьох підприємств це досить важкий період, низький рівень життя, низькі доходи і т.д.
Великою перешкодою є недостатньо розвинені ринкові відносини, що погіршують ситуацію як для компаній, так і для населення. Більшість виробництв та підприємств є державними, тому потрібно підвищити частку приватних форм власності. Це призведе до підвищення конкурентоспроможності вітчизняних підприємств та зростання доходів. А якщо зростають доходи – то і кількість робочих місць також зросте. Саме до цього повинен прагнути сучасний менеджмент. Адже він присутній абсолютно на усіх ланках управління.
Тому ще однією умовою для розвитку менеджменту повинні бути інновації, технічно-наукові розробки та вдосконалення. Їх повинні черпати як з вітчизняного досвіду, так і з-за кордону. Адже іноземний досвід розвинених держав неодноразово станав проривом до розвитку.
Особливо важливим напрямком є підвищення кваліфікації на освітньо-кваліфікаційного рівня підготовки населення. Тому що сьогодні багато працюючого населення має застарілі методи розвитку та реконструкції управління. Саме тому у свідомості нашого народу повинно закарбуватися правило Шевченка – «Учітеся». А для цього державі потрібно виділяти кошти з бюджету. А це також проблема.
Постає питання про державне регулювання. Україна повинна запровадити новітню систему підтримки розвитку новий підприємств, міжнародних компаній та стартапів. На сьогодні дуже велика кількість ідей пропадає, адже молодь не знає, не вміє та не має коштів для впровадження чогось нового. Тому саме тут держава на інвестори повинні втрутитись та підтримати винахідців. Потрібно підвищувати якість вітчизняних товарів, щоб вони могли вільно конкурувати з іноземними.
Кожен менеджер повинен брати на себе частку відповідальності за виконану роботу. Це стосується як державного апарату, як виробництва, так і сфери надання послуг. Менеджер повинен бути відкритим до себе, до підлеглих та держави. Кожного дня самовдосконалюватися, збагачуватися новим досвідом. Тим часом кожен із нас повинен підтримувати вітчизняного виробника, а держава повинна думати про благополуччя населення.
Отже, можливості є, бажання є. Потрібна підтримка світу, держави та праця кожного з нас.
Список використаних джерел:
1. Збірник статей економічного факультету Дніпропетровського державного аграрно-економічного університету.
2. Зелінський Р. Л. – «Основні напрями регулювання менеджменту в Україні».
3. Кафедральний збірник тез Факультету маркетингу та менеджменту НТУУ «КПІ ім. І. Сікорського».
|