:: ECONOMY :: КОРПОРАТИВНІ БАНКРУТСТВА ТА ШЛЯХИ ВІДНОВЛЕННЯ ФІНАНСОВОЇ СТІЙКОСТІ ТНК :: ECONOMY :: КОРПОРАТИВНІ БАНКРУТСТВА ТА ШЛЯХИ ВІДНОВЛЕННЯ ФІНАНСОВОЇ СТІЙКОСТІ ТНК
:: ECONOMY :: КОРПОРАТИВНІ БАНКРУТСТВА ТА ШЛЯХИ ВІДНОВЛЕННЯ ФІНАНСОВОЇ СТІЙКОСТІ ТНК
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 36

Термін подання матеріалів

17 грудня 2024

До початку конференції залишилось днів 0



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

КОРПОРАТИВНІ БАНКРУТСТВА ТА ШЛЯХИ ВІДНОВЛЕННЯ ФІНАНСОВОЇ СТІЙКОСТІ ТНК

 
24.06.2016 11:56
Автор: Кабай Вікторія Олегівна, аспірант кафедри міжнародного обліку і аудиту ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені В. Гетьмана»
[Секція 8. Світова економіка та міжнародні відносини;]

Транснаціональні корпорації є серйозними гравцями на глобальному ринку, їх діяльність охоплює усі сфери господарювання, а прояви нестабільності впливають на світову економіку в цілому. Тому так важливо використовувати існуючі методи та технології підвищення стійкості транснаціональних корпорацій в умовах кризи, а не «плисти за течією». Ключовим знаряддям у цьому процесі може виступити санація через використання прихованих інструментів фінансової оптимізації, зокрема, використання трансфертних цін і внутрішньо-корпоративного ліцензування/кредитування/страхування.

Корпоративні банкрутства найбільших корпорацій світу позначилися на стабільності функціонування світової фінансової системи. Фінансові махінації та банкрутства корпорацій США та Європи вплинули на економічну стабільність як у материнських країнах, так і у країнах-реципієнтах цих компаній, а також позначилися на коливанні валютних курсів долара й євро. Прикладами такого впливу на Україну є вихід у 2015 році транснаціональних корпорацій з ринку країни. Згорнули українські проекти Shell і Chevron Ukraine BV, закрила в Києві одне з представництв, яке займалося розробкою шельфу в Чорному морі, нідерландська компанія Exxon Mobil Exploration and Production Ukraine BV. Найбільш болісним став вихід єдиного лоукостера в Україні − компанії «ВіззЕйр». Крім об’єктивних економічних факторів − зниження пасажиропотоку і девальвація − експерти виділяють і специфічно українські. «Вихід «Віз Ейр» − це підтвердження наявності корупції, компанію вижили в інтересах українського монополіста. Відсутність ринкової конкуренції була однією з ключових причин згортання бізнесів і в інших секторах. Базовий фактор, який визначив кон’юнктуру ринків і зумовив результат частини гравців − падіння курсу гривні. «Де-факто це означає, що компанія, яка працює всередині ринку України й заробляє в гривні, тепер може репатріювати до себе на батьківщину прибуток втричі менший, і їй зовсім невигідно тут працювати» [1].

За даними щорічного рейтингу 500 найбільших компаній світу Fortune Global 500, можна прослідкувати стійку тенденцію до збільшення кількості неплатоспроможних корпорацій (табл. 2.2).

Таблиця 2.2

Приклади неплатоспроможних компаній світу [2] 




Глобальна фінансово-економічна криза торкнулася ТНК: зменшення рентабельності, викликане економічним спадом у країнах-базування, зумовило згортання інвестиційних програм і зменшення кількості капіталу у дочірніх компаніях. Більшість транснаціональних корпорацій змістили вектор уваги з розвитку бізнесу на фінансування операційної діяльності. Це зумовлює необхідність подальшого дослідження та аналізу основних показників діяльності транснаціональних корпорацій, визначення їх фінансового стану та глибини кризи у новому макроекономічному середовищі ведення бізнесу. Питання формування системи показників фінансової спроможності та ефективності діяльності міжнародних компаній займає лідируючі позиції.

Динамічність змін у всіх сферах існування суб’єктів господарювання вимагає особливої уваги до питання забезпечення фінансової стійкості як умови ефективного функціонування та подальшого динамічного розвитку. Одним із поширених та дійових методів моніторингу кризового стану транснаціональної корпорації є фінансова діагностика, яка надає максимально достовірні та переконливі результати аналізу всіх сфер діяльності компанії. Вона базується на всебічному аналізі публічної звітності корпорації та статистичної даних внутрішньої та зовнішньої не бухгалтерської звітності. Значення надається інформації щодо розвитку галузі економіки, до якої належить корпорація, конкурентів, економічної кон’юнктури в країні, на континенті, у світовій економіці. Діагностика стану ТНК в економічній літературі розглядається через методи фінансового аналізу. Фінансова підсистема виступає в якості ключового індикатора становища корпорації, оскільки саме в ній відразу ідентифікуються процеси неспроможності незалежно від джерела утворення (внутрішнього чи зовнішнього середовища). Це зумовлює необхідність подальшого дослідження та аналізу основних показників діяльності транснаціональних корпорацій, визначення їх фінансового стану і аналіз ризиків, загроз та глибини кризи.

Отже, транснаціональна корпорація може досягти стабільності та стійкості в умовах кризи, шляхом фінансових маніпуляцій на основі наявності дочірніх підрозділів та філій у різних країнах світу, а процедура санації дасть час для проведення діагностики стану ТНК та виявлення слабких сторін і перспектив виходу з кризового стану.




Список використаних джерел:

1.Підсумки - 2015: згаслі зірки – Режим доступу : http://news.finance.ua/ua/news/-/366659/pidsumky-2015-zgasli-zirky

2.Рейтинг 500 найбільших компаній світу Fortune Global 500 – Режим доступу : http://fortune.com/fortune500/



Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
ЕЛЕМЕНТИ СЕРЕДОВИЩА ФОРМУВАННЯ ІММІГРАЦІЙНОЇ ПОЛІТИКИ
07.07.2016 10:30




© 2010-2024 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.203 сек. / Mysql: 1599 (0.154 сек.)