:: ECONOMY :: ОЦІНКА ФІНАНАСОВОЇ СТІЙКОСТІ ПІДПРИЄМСТВА НА ОСНОВІ АБСОЛЮТНИХ ПОКАЗНИКІВ :: ECONOMY :: ОЦІНКА ФІНАНАСОВОЇ СТІЙКОСТІ ПІДПРИЄМСТВА НА ОСНОВІ АБСОЛЮТНИХ ПОКАЗНИКІВ
:: ECONOMY :: ОЦІНКА ФІНАНАСОВОЇ СТІЙКОСТІ ПІДПРИЄМСТВА НА ОСНОВІ АБСОЛЮТНИХ ПОКАЗНИКІВ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 37

Термін подання матеріалів

23 січня 2025

До початку конференції залишилось днів 2



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

ОЦІНКА ФІНАНАСОВОЇ СТІЙКОСТІ ПІДПРИЄМСТВА НА ОСНОВІ АБСОЛЮТНИХ ПОКАЗНИКІВ

 
21.06.2016 13:17
Автор: Савко Оксана Ярославівна, кандидат економічних наук, доцент кафедри економіки підприємства Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, м. Івано-Франківськ, Україна; Грицюк Оксана Іванівна, студентка 3-го курсу, напряму підготовки «Облік і аудит» Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, м. Івано-Франківськ, Україна
[Секція 1. Економіка та підприємництво;]

В сучасних умовах господарювання об’єктивна оцінка результатів діяльності будь-якого підприємства є важливою умовою його подальшого функціонування. Процеси надходження, розміщення, використання та контролю за фінансовими ресурсами відображають ефективність управління підприємством та забезпечують його фінансову стійкість. Ступінь фінансової стійкості в значній мірі залежить від раціональної структури фінансових ресурсів та правильно і чітко сформованої стратегії їх управління. Чим більше у підприємства власних коштів та резервів, що розміщені на рахунках, тим більш фінансово стійким воно вважається.  У зв’язку з цим питання оцінки фінансової стійкості, рекомендації щодо механізмів управління нею є досить актуальними в умовах сьогодення. 

Оцінка фінансової стійкості підприємства за допомогою використання абсолютних показників ґрунтується на розрахунку показників, які з погляду даного методу найбільше повно характеризують фінансову стійкість підприємства. Для характеристики джерел формування запасів і витрат використається кілька показників, які відбивають різні види джерел:

- наявність власних оборотних коштів;

- наявність власних і довгострокових позикових джерел формування запасів і витрат або функціонуючий капітал;

- загальна величина основних джерел формування запасів і витрат.

Трьом показникам наявності джерел формування запасів і витрат відповідають три показники забезпеченості запасів і витрат джерелами формування:

- надлишок або нестача власних оборотних коштів;

- надлишок або нестача власних і довгострокових позикових джерел;

- надлишок або нестача загальної величини основних джерел.

На основі цих складових формується трьохкомпонентних показник фінансової стійкості підприємства та робиться висновок про її тип, а саме абсолютна фінансова стійкість, нормально стійкий фінансовий стан, нестійкий фінансовий стан, кризовий фінансовий стан [1,с.76-80].

Типи фінансової стійкості:

1) абсолютна фінансова стійкість - запаси підприємства сформовані за рахунок його власних джерел (власного капіталу);

2) нормальна фінансова стійкість - формування запасів забезпечуються сумою власних та довгострокових позикових джерел;

3) нестійкий фінансовий стан - запаси формуються як за рахунок капіталізованих джерел (власного капіталу та довгострокових зобов’язань), так і за рахунок короткострокових кредитів, тобто за рахунок усіх основних джерел формування запасів;

4) кризовий фінансовий стан - запаси не забезпечуються основними джерелами їх формування і підприємство перебуває на межі банкрутства.

Нами проведене дослідження ПАТ "Домобудівник", яке займається виробництвом бетону та бетонних сумішей для потреб будівництва  у  Івано-Франківській області (табл. 1). Інформаційною базою дослідження є дані річної фінансової звітності емітента які в обов’язковому порядку повинні бути офіційно опубліковані, зокрема на сайті державної комісій з цінних паперів та фондового ринку [2]. 

Таблиця 1- Динаміка показників оцінки фінансової стійкості ПАТ "Домобудівник"




На основі проведеного аналізу слід відмітити, що фінансовий стан підприємства є кризовий, і характеризується дефіцитом основних джерел формування запасів і витрат, власних оборотних засобів та власних і довгострокових позикових джерел формування запасів, що свідчить про можливість його банкрутства. Проте спостерігається незначне покращення фінансової стійкості у 2015 році, що зумовлене збільшенням наявних власних і довгострокових позикових джерел формування запасів. 

 Отже, оцінка фінансової стійкості є важливою складовою аналізу фінансових результатів підприємства, яка характеризує ефективність та стабільність його роботи, дозволяє зменшити негативний вплив від зміни факторів зовнішнього та внутрішнього середовищ, а також вказує на наявність і забезпечення фінансовими ресурсами для подальшого розвитку. 

Проведений аналіз фінансової стійкості ПАТ "Домобудівник" на основі абсолютних показників, дав змогу здійснити оцінку діяльності підприємства та визначити основні тенденції зміни показників у період з 2013 по 2015рр.. Подальшим дослідженням повинно стати проведення комплексного фінансово-економічного аналізу діяльності підприємства для вироблення рекомендацій щодо покращення фінансової стійкості та фінансового стану загалом.




Список використаних джерел:

1. Крейнина М.Н. Финансовое состояние предприятия. Методы оценки/ 

М. Н. Крейнина. – М.:ИКЦ “Дис”, 1997.-224 с.

2. Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку [Електронний ресурс] – Режим доступу: http://smida.gov.ua/db/participant/04625524 



Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ ВЕНЧУРНИХ ІНВЕСТИЦІЙ В СУЧАСНИХ УМОВАХ
29.06.2016 19:53
ФОРМУВАННЯ ДЕРЖАВНОЇ ПОЛІТИКИ СТАЛОГО РОЗВИТКУ – РЕГІОНАЛЬНИЙ АСПЕКТ
18.06.2016 16:58
КОНЦЕПЦІЯ ЗЕЛЕНОЇ ЕКОНОМІКИ ТА ЇЇ ВІДМІННІСТЬ ВІД ТРАДИЦІЙНОЇ ЕКОНОМІЧНОЇ МОДЕЛІ
08.06.2016 15:20




© 2010-2025 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.263 сек. / Mysql: 1630 (0.207 сек.)