Людські можливості є найважливішим чинником конкурентоздатності і успішності абиякого підприємництва. Вчинки людей, їх настрій є проблемою аналізу діяльності людей в суспільстві.
Мотивація – насамперед процес стимулювання робітників до залучення якісної роботи та гарного ефекту для досягнення поставлених цілей. Потребам та інтересам робітників, безпосередньо, має відповідати стимулювання. Було визначено 2 типи мотивації:
1) зовнішня мотивація
2) внутрішня мотивація
Внутрішня мотивація - це стан людини, який точно характеризує емоції, що викликані відношенням до колективу, своєї роботи та до оточуючих.
Зовнішня мотивація - гарні для людини підсумки діяльності, тобто винагорода чи успіх, які стимулюють її до ефективної роботи.
Довіра, увага, оцінка своєї роботи, можливість себе проявити в своїй галузі - це спонукання людини працювати лише краще.
У наш час актуальною темою є проблеми стимулювання робітників підприємств, тому що розв’язок завдань, що є перед суспільством, можливе тільки за умови створення такої основи, що здатна спонукати персонал до ефективної діяльності.
Мотивацією для працівників організацій є нематеріальні й матеріальні методи. Матеріальний метод визначає впровадження ефективних форм та систем заробітної плати, грошових виплат за досягнуті цілі. Нематеріальний метод передбачає надавати різноманітні подарунки, деякі знижки та інше.
Деякі дослідження підкреслили, що на робітників найбільший вплив мають: найкращі умови праці, кар'єра, заробітна плата та моральна підтримка.
Отже, на сьогодні є багато форм та видів стимулювання. Директори фірм мають вибирати системи заохочення, що будуть спонукати співробітників до ефективної праці. Потрібно розібратися з індивідуальними потребами багатоманітних груп у компаніях та обрати ту систему, що підходить найбільше.
|