Успіх будь-якого підприємства залежить від персоналу, їх знань, кваліфікації, здатності вирішувати проблеми, можливості та здатності до навчання, мотивації. Для того, щоб підприємство працювало ефективно, необхідно правильно організувати працю робітників, постійно наглядати та контролювати їх діяльність, використовуючи різні методи управління персоналом.
Майже кожному підприємству бракує гарних спеціалістів, які б мотивували персонал та зробили би все, щоб компанія набула розквіту. Менеджера, керівники є на ринку, але вони працюють чомусь в інших компаніях.
• Як залучити цих людей до себе в компанію?
• Як утримати нових, так і старих робітників?
• Як підвищити ефективність, мотивацію та отримати повну віддачу від їх роботи?
Ці три питання повинен задати собі директор по персоналу.
Багато залежить від стану заробітньої платні та від обсягу і умов роботи. Безперечно, ці фактори дуже важливі, але їх недостатньо. На мою думку, головна проблема фінансової мотивації це те, що гроші, звичайно, можуть – утримати, залучити, але ж не зможуть викликати повної віддачі менеджера та зробити цілі компанії як свої власні. Факт – гроші будуть мотивувати від двох до п’яти місяців. Потім працівники вимагають більшу заробітню платню, якщо ж її не підвищили, то частіше працівники звільняються.
Людина працює не тільки за матеріальне нагородження. Через роботу, участь у суспільній діяльності, людина реалізує свої соціальні потреби. Це не залежить від професії чи організації в якій працює. Вона прогне таким чином виразити свою унікальність, досягнутий результат в роботі, свою роль в колективі тощо.
Задача організації – це створити працюючу систему – визначити ролі, функції, відповідальність, і пояснити всім працівникам, чому це важливо для них та компанії, що буде відбуватися, як це працюватиме.
Отже, можливість росту і сильних якостей, цінностей і інтересів співробітників в роботі дає їм можливість самореалізовуватися і розвиватися. Планування, наявність планів розвитку і росту орієнтують на перспективу і досягнення всередині компанії, підтримка планів співробітника зі сторони керівника створюють підтримуючу атмосферу, довіру. Підвищення ефективності персоналу йде від внутрішньої мотивації, індивідуальні цілі персоналу вбудовані і узгоджуються зі задачами організації, що направляє енергію та творчість в потрібний компанії напрям.
Список використаних джерел:
1. Слиньков В. Н. Управление персоналом (практические рекомендации) / Слиньков В. Н. –[2-е изд.] - К. : Алерта; КНТ, 2006. - 240 с.
2. Крушельницька О.В., Мельничук Д.П. Управління персоналом: Навчальний посібник. Видання друге, перероблене й доповнене. – К.: «Кондор», – 2006. – 308 с.
|