Основним стратегічним завданням фінансової політики будь-якої країни є підтримка стабільного економічного стану держави та поліпшення темпів економічного зростання. За роки незалежного існування фінансова система України неодноразово модернізувалася і зазнавала перетворень, та попри це стан економіки є незадовільним.
Фінансова система – це сукупність всіх видів фінансових відносин, з приводу формування, розподілу та перерозподілу грошових ресурсів держави, що регулюються нормативно-правовими актами цієї країни.
Сьогодні фінансова система України знаходиться в стані кризи, причинами нестійкої економіки слід вважати відсутність ефективного державного контролю, політичну нестабільність, швидкі темпи інфляції тощо, так уряди держав-членів ЄС вдосконалюють фіскальні механізми з метою підвищення їх результативності.
Сьогодні питання євроінтеграції України посідає важливе місце, адже вступ до Європейського Союзу був однією з головних вимог Революції гідності. ЄС – це союз груп розвинутих країн, що транскордонно співпрацюють, переміщаючи в межах об’єднання товари, послуги та фактори виробництва.
Подолання наслідків фінансової та політичної кризи у контексті євроінтеграційних намірів України є одним з головних завдань державної фінансової політики. Адже всі складові вітчизняної фінансової системи повинні функціонувати на належному рівні, забезпечувати підтримання та ефективний розвиток вітчизняної економіки.
Принципово важливим є прийняття проекту реформування фінансової системи України та оптимізації механізмів контролю за державними службами на всіх рівнях, стосовно раціонального розподілу і використання фінансових ресурсів держави.
Реформування фінансової системи України, на нашу думку, повинно відбуватися з урахуванням особливостей зарубіжного досвіду, зокрема, слід взяти до уваги основні принципи на яких побудована фінансова система країн – членів ЄС, а саме: принцип єдності та бюджетної точності; принцип рівноваги; принцип одиниці обліку; принцип універсальності; принцип специфікації; принцип раціонального управління; принцип прозорості [1, с. 29].
Для нашої держави євроінтеграція є дієвим методом вдосконалення сфери фінансів, економічної системи загалом, як результат – подолання наукової та технологічної відсталості,зростання інвестиційної привабливості країни тощо.
Отже варто відзначити, що доволі актуальним є питання більш глибокої інтеграції України у світове співтовариство та, зокрема розвиток транскордонного співробітництва України із державами - членами ЄС. Подібна співпраця стане важливим кроком у проведенні реформ всіх сфер життєдіяльності українського суспільства, реалізації національних інтересів та розвитку економіки України. Роль інтеграції національної економіки в ЄС обумовлює важливість вирішення питання забезпечення належного рівня розвитку та раціонального функціонування фінансової системи України. Шлях України в Європейський Союз лежить через внутрішньодержавні трансформації за усіма напрямами фінансової системи.
Список використаних джерел:
1. Черемісова Т. А. Фінанси європейського союзу та особливості їх організації / Т. А. Черемісова // Економічний форум. - 2014. - № 2. - С. 29-35.
|