Намагаючись успішно функціонувати в нелегких умовах сучасного бізнесу, перед кожним підприємством постає основна мета – досягнути високого рівня конкурентоспроможності, отримуючи водночас стабільний прибуток. Якісно і ефективно побудована товарна політика здатна посприяти розвитку будь-якої організації. Саме тому, керівники відомих на весь світ організацій приділяють даному процесу вдосталь часу, сил і матеріальних затрат.
Товарна політика являє собою сукупність заходів, направлених на створення привабливого, з точки зору споживачів, асортименту товарів. З самого визначення стає зрозуміло, що основним об’єктом, над яким необхідно буде працювати та удосконалювати його, є товар. А от що стосується важеля, який підштовхує до формування ефективної товарної політики, то ним виступають очікування споживачів, адже лише задоволення їхніх потреб принесе фірмі бажаний дохід [2, с.35].
Здебільшого на підприємствах велику увагу приділяють тим складовим товарної політики, які дозволяють покращити товарний вигляд продукції, її якість та рівень задоволення потреб і очікувань покупців. До таких складових можна віднести : якість і дизайн продукції; методи здійснення пакування; міру відповідності щодо критеріїв, затребуваних споживачами; розробку торговельного знаку і марки; підтримку конкурентоздатності виробленої продукції тощо. Так, безперечно основу товарної політики формують саме ці складові, проте, у гонитві за конкурентами і бажанням мати найкращий товар на ринку, виробники забувають про важливість ще однієї складової товарної політики - сервісного обслуговування[1, с.323].
На перший погляд може здаватись, що товарна політика здатна ефективно функціонувати і без сервісу належного рівня, проте це зовсім не так. Шкодуючи час і кошти для покращення сервісного обслуговування , керівники згодом стикаються з негативними наслідками, виправити які буває занадто пізно. Підприємства, сервіс яких поставлений на високому професійному рівні, завжди володітимуть великою базою постійних клієнтів, більше того до них поступово переходитимуть і клієнти конкурентів, не здатних правильно розставити пріоритети при формуванні власної товарної політики.
В умовах євроінтеграції українським підприємствам неабияк важливо перейняти у своїх (західних) колег досвід поведінки з клієнтами. На даний час, лідируючі позиції на ринку займають ті фірми, які постійно удосконалюють свою сферу обслуговування клієнтів, зв’язки з громадськістю тощо. Проте підприємств, які усвідомили, що обійти конкурентів можна лише за рахунок вмілого підходу до споживача – одиниці.
Отже, рівень якості сервісного обслуговування клієнтів, повинен бути пріоритетним на кожному підприємстві, яке прагне до стабільного розвитку і покращення власних фінансових показників. Сьогодні якість обслуговування - це новий стандарт, за яким клієнти судять про якість продукту. Здійснюючи покупки, кожен з нас може переконатись, що на українських підприємствах якісному сервісу не надають особливої уваги, саме тому дана проблема є такою актуальною у наші дні, потребує належної уваги та вирішення.
Література:
1. Беляев В.И. Маркетинг: основы теории и практики: [учебник] / В.И. Беляев. - М.: КНОРУС, 2005. – 672с.
2. Ильющенко Е.В. Маркетинг на предприятии./ E.В. Ильющенко; - Минск: Экоперспектива, 2000.- 85с.
|