:: ECONOMY :: ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНІ ПЕРЕДУМОВИ РОЗВИТКУ ОРГАНІЧНОГО АГРОВИРОБНИЦТВА :: ECONOMY :: ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНІ ПЕРЕДУМОВИ РОЗВИТКУ ОРГАНІЧНОГО АГРОВИРОБНИЦТВА
:: ECONOMY :: ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНІ ПЕРЕДУМОВИ РОЗВИТКУ ОРГАНІЧНОГО АГРОВИРОБНИЦТВА
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 37

Термін подання матеріалів

23 січня 2025

До початку конференції залишилось днів 3



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНІ ПЕРЕДУМОВИ РОЗВИТКУ ОРГАНІЧНОГО АГРОВИРОБНИЦТВА

 
19.05.2016 14:19
Автор: Новікова Ольга Сергіївна, Сумський національний аграрний університет
[Секція 1. Економіка та підприємництво;]

Забезпечення якості продуктів харчування є однією за важливих цілей національної економіки. Це необхідна умова виживання в умовах екологічної загрози та недобросовісної конкуренції адже понад 70% забруднювачів надходять в організм людини з їжею. Також це обов’язкова умова виходу на світові ринки.Одним з основних шляхів досягнення більш високих якісних показників готової продукції є виробництво якісної сільськогосподарської сировини, що неможливо без екологізації виробничих процесів. 

Характерною особливістю сільського господарства є те, що воно традиційно розглядається у якості реципієнта забруднення, в той же час неможливо не зауважити значну шкодочинність самого сільського господарства. Ігнорування потреби створення науково - обґрунтованої  системи сільськогосподарського природокористування зумовила значне зниження відтворювальної спроможності біогеоценозів, екологічної стійкості агроландшафтів, біологічної активності і природної родючості ґрунтів, сприяла розвитку ерозійних процесів. Нераціональне природокористування призводить до деградації ґрунтів, порушення водного режиму, забруднення річок, зменшення лісових насаджень, скорочення біологічного різноманіття та ін. [1].

З метою розширеного відтворення родючості ґрунту та екологічної безпеки довкілля і вирощеної продукції, а також підвищення ефективності і конкурентоспроможності агропромислового виробництва України необхідно активно впроваджувати економіко-екологічну концепцію його розвитку. Ця концепція повинна бути спрямована на формування в усіх землеробських регіонах таких агросистем, яким буде властива висока відтворювальна здатність і екологічна стабільність, які  дозволятьдосягти стабільної, адекватної біокліматичному потенціалу, енергетично і економічно обґрунтованої урожайності вирощуваних культур, здійснювати ефективне виробництво значних обсягів доброякісної продукції за умови екологозбалансованого природокористування. Економіко-екологічна концепція розвитку і функціонування АПК повинна в сучасних умовах вирішити триєдине завдання, а саме: збільшення виробництва якісного продовольства і агросировини, підвищення ефективності і конкурентоспроможності екологічно стійких виробництв, всезагальне дотримання вимог екологічної безпеки[1,2].

Значна частина людства хоче бути впевненою, що вживані ними продукти не тільки не несуть ніякої загрози їх здоров'ю і здоров'ю їхнього потомства, а навпаки, поліпшують його. У зв'язку з цим зростає заінтересованість споживачів у продукції, яка вирощена за органічними технологіями.

Ще у 1972 році редактором журналу з ведення землеробства і садівництва за органічною технологією Робертом Родейлом було сформульовано найбільш загальне поняття „органічно вирощеної продукції”[3]. У 20 столітті ринок органіки виник і почав стрімко збільшуватись у розвинених країнах світу. Першою законодавчо закріпленою системою регулювання екологічного менеджменту стала ResponsibleCareProgram (Канада, 1984) [4].За останні 10 років українські законодавці також здійснили кілька важливих кроків в регулюванні виробництва органічної продукції наразі воно регулюється законом «Про виробництво та обіг органічної сільськогосподарської продукції та сировини», хоча в деяких положеннях він суперечить  правилам органічного виробництва та обігу органічної продукції, порядку сертифікації органічного виробництва, здійснення державного нагляду (контролю) за діяльністю операторів органічного ринку і не сприяє належному розвитку галузі, однак можна стверджувати про суттєве поліпшення ситуації порівняно з минулими роками.

Багато виробників досі побоюються впроваджувати екологічні технології через зменшення урожайності порівняно з інтенсивними аналогами, підвищення собівартості одиниці продукції. Виробники не впевнені у наявності стійкого платоспроможного попиту на екологічно чисту продукцію. До того ж, отримання органічного статусу вимагає проходження відповідних сертифікацій і додаткових витрат. Але посилення вертикальних зв’язків між агровиробниками, переробними підприємствами і мережею роздрібних торговців органічною продукцією дозволяють мінімізувати ризики та підвищити конкурентоздатність галузі. Виробників приваблює більш висока ціна на органічну продукцію, наявність стійкого, хоч і невеликого, попиту на вітчизняному ринку. Вихід на зовнішні ринки досі ускладнений через невідповідність місцевого та закордонного законодавства, проблеми логістики і недовіру до українських виробників.

В умовах масштабної інтенсифікації сільського господарства та переходу до практики мінімальних сівозмін з великою часткою виснажуючих культур пріоритетність проблеми стимулювання розвитку органічного агровиробництва, єнеодмінною умовою сталого і високопродуктивного розвитку, збереження навколишнього середовища, підтримки селоутворюючих підприємств, забезпечення зайнятості на селі.




Список використаних джерел:

1. Мельник Л.Г. Екологічна економіка: Підручник./Л.Г. Мельник – 2-ге вид., випр. і доп.- Суми: ВТД „Університетська книга”, 2003. – 348 с. 

2. Органічна система землеробства в лісостепу України : Методичні рекомендації для впровадження у виробництво / [С.П. Танчик, Ю.П. Манько, О.А. Цюк та ін.]. – Київ : НУБІП, 2014. – 39 с.  

3. Шлапак В.О. Про вирощування екологічно чистої овочевої продукції в Україні [Електронний ресурс] / Агроогляд. – 2003. – № 11. – Доступний з: <http://www.lol.org.ua>.

4. Терешина М.В. Экологическоеуправление в агробизнесе / М.В. Терешина// Экономика природопользования: Обзорная информация/ ВИНИТИ. – М.,2004.- №5. – с.42-44



Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
МОТИВАЦІЯ ЯК ФУНДАМЕНТАЛЬНЕ ПОНЯТТЯ КАДРОВОЇ ПОЛІТИКИ НА ПІДПРИЄМСТВІ
27.05.2016 17:28
ЕКОНОМІЧНА КРИЗА В УКРАЇНІ ТА ШЛЯХИ ЇЇ ПОДОЛАННЯ
26.05.2016 13:39
ОЦІНКА ІННОВАЦІЙНОЇ ПОТУЖНОСТІ ЕКОНОМІЧНИХ СИСТЕМ
26.05.2016 13:09
ВИМІР ПОТУЖНОСТІ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИХ СИСТЕМ
26.05.2016 13:01
ОСОБЛИВОСТІ ЕФЕКТИВНОГО УПРАВЛІННЯ ОБОРОТНИМИ КОШТАМИ
26.05.2016 11:34
ШЛЯХИ ПІДВИЩЕННЯ ВАРТОСТІ ПІДПРИЄМСТВА В СУЧАСНИХ УМОВАХ ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ
24.05.2016 14:11
ПРИБУТКОВІСТЬ УКРАЇНСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ
24.05.2016 13:49
БЕЗРОБІТТЯ ЯК ІНДИКАТОР МАКРОЕКОНОМІЧНОЇ НЕСТАБІЛЬНОСТІ
21.05.2016 17:37
ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИКОРИСТАННЯ ВЛАСНОГО КАПІТАЛУ ПІДПРИЄМСТВА
18.05.2016 20:36
ФІНАНСОВЕ ПЛАНУВАННЯ НА ПІДПРИЄМСТВІ ТА НАПРЯМКИ ЙОГО УДОСКОНАЛЕННЯ
16.05.2016 13:40




© 2010-2025 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.228 сек. / Mysql: 1630 (0.18 сек.)