Туристична індустрія динамічно розвивається і навіть при сучасному нестабільному економічному становищі є найбільш прибутковою галуззю. Розвиток сфери туризму тісно пов’язаний з розвитком супутніх галузей, а саме: готельного бізнесу, ресторанної сфери, транспортної галузі, торгівельного та розважального бізнесу.
Проблематику дослідження розвитку туристичної сфери України висвітлено у працях вчених: О. О. Бейдика, Л.С. Гринів, В.Г. Гуляєва, М.І.Долішнього, В. Ф. Кифяка, В. С.Кравціва, М. А.Любіцевої,М. П. Мальської, О. І. Мілашовської.
Актуальність даної теми полягає в тому, що міжнародний туризм під впливом глобалізаційних та інтеграційних процесів набуває найдинамічнішого розвитку і стає одним із впливових чинників, від яких залежить зростання економічного підвищення конкурентоспроможності країни на світових ринках тощо.
Метою роботи є виявлення проблемних питань у сфері міжнародного туризму та визначення перспектив розвитку міжнародної туристичної сфери.
Сучасний етап розвитку світового господарства характеризується переважанням сфери послуг як у структурі національного виробництва більшості країн світу, так і в системі міжнародних економічних відносин [1]. Одним із важливих аспектів, який посилює важливість міжнародного туризму для України, є постійна інтенсифікація попиту на туристичний продукт міжнародного ринку послуг [2].
До основних проблем міжнародного туризму можна віднести:
- неефективна позиція держави при формуванні національного протекціонізму щодо виробників послуг, що стримує розвиток туризму;
- недосконалість у регіональному регулюванні галузі туризму;
- податкове навантаження, що перешкоджає та відлякує потенційних інвесторів у сферу туризму;
- складні умови перетину державного кордону [2].
Тому, в Україні туристична галузь має свої недоліки і кожен з яких потребує окремого, негайного вирішення, адже це спричинить розвиток не тільки міжнародного туризму, а й вітчизняного.
Але розглядаючи питання міжнародного туризму існують методи вирішення основних проблем, головними з яких можна визначити такі:
- сприяння зовнішньому попиту на туристичні послуги України через інвестування у матеріально-технічну базу туристичної інфраструктури;
- сприяння підготовці фахівців у сфері міжнародного туризму;
- активне здійснення популяризації туристичних послуг України [1].
Отже, туристична галузь в Україні має недосконалості у функціонуванні, основним недоліком з яких є неефективна позиція держави та недосконалість у регіональному регулюванні, яка потребує системного вирішення. У результаті збільшення попиту іноземних туристів на вітчизняні послуги зростуть можливості вітчизняних продавців послуг та підвищиться їх купівельна спроможність.
Список використаних джерел :
1.Гордієнко І. С. Міжнародний туризм та його розвиток в Україні/ І. С. Гордієнко, О. Є. Шайда. - Науковий вісник НЛТУ України. - 2014.- Вип. 21.6. - С. 141-144.
2. Артеменко В. Б. Оцінка можливостей участі України у міжнародному туризмі / В. Б. Артеменко, В. Т. Списак. - Сер.: Економічна. - 2013. - Вип. 26 - С. 8-13.
______________________
Науковий керівник: Колосінська Мар'яна Іванівна, кандидат економічних наук, асистент кафедри туризму та економічної теорії Буковинського державного фінансово-економічного університету
|