:: ECONOMY :: КЛАСИФІКАЦІЯ СВИНАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ: ВПЛИВ НА ПОБУДОВУ ОБЛІКУ :: ECONOMY :: КЛАСИФІКАЦІЯ СВИНАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ: ВПЛИВ НА ПОБУДОВУ ОБЛІКУ
:: ECONOMY :: КЛАСИФІКАЦІЯ СВИНАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ: ВПЛИВ НА ПОБУДОВУ ОБЛІКУ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 36

Термін подання матеріалів

17 грудня 2024

До початку конференції залишилось днів 0



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

КЛАСИФІКАЦІЯ СВИНАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ: ВПЛИВ НА ПОБУДОВУ ОБЛІКУ

 
28.04.2016 12:31
Автор: Чмир Станіслав Олександрович, аспірант ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана»
[Секція 3. Облік, статистика і аудит;]

Свинарство є національно ідентичною галуззю і  однією з найголовніших серед галузей тваринництва в Україні.

Як перспективна і конкурентоздатна галузь, свинарство потребує удосконалення системи управління виробничими процесами, що не можливо зробити без належної організації бухгалтерського обліку, внутрішньогосподарського контролю та аналізу на свинарських підприємствах. 

Організаційно-технологічні особливості виробництва продукції впливають на побудову обліку. Свинарські підприємства не є винятком, їх організаційна структура, особливості виробничого процесу впливають на організацію обліку та контролю. Головним фактором, що визначає побудову обліку довгострокових і поточних біологічних активів, витрат виробництва готової продукції свинарства є тип господарства.

Виходячи з організаційної структури, підприємства можуть бути «суто» свинарськими, займатися поряд зі свинарством іншими галузями тваринництва та/або рослинництва, мати власні допоміжні промислові підрозділи з виробництва кормів та переробки свинини тощо.

За своїм призначенням свинарські підприємства поділяється на племінні та товарні.

В Україні нині працюють такі типи господарств:

- племінні (племзаводи та плeмрепродуктори) – основним завданням яких є вдосконалення продуктивних якостей свиней, створення нових ліній та родин батьківського стада;

- товарні - це господарства різної форми власності, завдання яких - виробництво високоякісної свинини з найменшими затратами кормів та ручної праці. Серед товарних господарств необхідно відшити господарства із замкнутим циклом виробництва, тобто такі, у яких утримують усі статево-вікові групи свиней;

- репродукторні - господарства, які займаються одержанням та вирощуванням поросят до 4-місячного віку;

- відгодівельні - господарства, які проводять відгодівлю молодняку з 3-4- місячного віку до живої маси 110-150 кг [1, с. 147].

В цілому, типи свинарських підприємств, що існують в Україні, згідно Відомчих норм технологічного проектування. Свинарські підприємства (комплекси, ферми, малі ферми) ВНТП-АПК-02.0 [2], наведено на рис. 1.

Розміри племінних ферм та селекційно-гібридних центрів визначаються кількістю поголів’я основних маток, що є на початок року, репродукторних - кількістю поголів'я вирощених та переданих на відгодівлю поросят за рік, відгодінельнах - поголів'ям відгодованих свиней за рік.

Залежно від розмірів господарства бувають:

1) племзаводи – на більше ніж 130 основних маток, племрепродуктори – 50-130 основних маток, селекційно-гібридні центри – на 300, 600 та 900 основних маток; 

2) репродукторні та відгодівельні товарні підприємства – на 1, 3, 6, 9 та 12 тис. голів на рік, товарні підприємства з закінченим циклом виробництва – на 1, 3, 6, 9, 12, 24, 36, 54 та 108 тис. голів;

3) ферми в підсобних господарствах – на 100, 300 та 500 голів на рік;

4) малі ферми в селянських (фермерських) господарствах - з закінченим виробничим циклом від 10 до 200 голів, відгодівельні – від 20 до 300 голів.

Комплекси по вирощуванню і відгодівлі свиней потужністю 54 тис. голів за рік і більше для одержання ремонтного молодняку повинні мати племрепродуктор або комплектуватись з селекційно-гібридного центру. При меншій потужності підприємств ремонтний молодняк маточного стада може вирощуватись у спеціалізованому секторі цього підприємства [2].




Рис. 1. Класифікація свинарських підприємств за типами

Залежно від типу і розміру підприємства, а також від того, чи займається воно іншими видами сільськогосподарської діяльності, при організації обліку та розробці облікової політики необхідно враховувати такі аспекти:

1) робочий план рахунків, де враховувалися б різні види біологічних активів та виробництв за допомогою застосування системи аналітичних рахунків;

2) об’єкти обліку витрат і калькулювання собівартості продукції свинарства тощо;

3) номенклатура статей витрат для кожної галузі виробництва;

4) система документального оформлення для відображення наявності та руху поголів’я та виходу продукції свинарства.

Наявність рослинницької галузі, тобто використання у своїй діяльності землі, відповідно до ст. 291 Податкового кодексу України [3], є підставою для віднесення свинарського підприємства до 4 групи платників єдиного податку і застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності і сплачувати податок у розмірах фіксованого сільськогосподарського податку, що діяв раніше. Це впливає на облікову політику підприємства і дозволяє знизити податковий тиск.

Таким чином, із типу і розміру свинарських підприємств випливають такі організаційно-технологічні особливості виробництва: породи свиней, технологія виробництва, системи годівлі, утримання і ветеринарних заходів, забезпеченість персоналом та спеціалістами у галузі тваринництва, кваліфікація та відповідальність персоналу, стан матеріально-технічної бази, спеціалізація підприємства, лабораторне дослідження кормів, норми падежу тварин тощо.

Від цього залежить обліково-аналітичне забезпечення управління виробництвом продукції: документальне оформлення наявності та руху поголів’я, витрат та виходу продукції, формування положень облікової політики щодо поточних і довгострокових біологічних активів свинарства, виходу продукції у фінансовому та управлінському обліку, облік витрат у розрізі статей, звітність та внутрішньогосподарський контроль за наявністю і рухом поголів’я, виробництвом продукції, витратами та виходом продукції.




Список використаних джерел:

1. Технологія виробництва продукції свинарства / За загальною редакцією Хоменко М.П. / Підручник. – Вінниця. Нова Книга, 2009. – 336 с.

2. Відомчі норми технологічного проектування. Свинарські підприємства (комплекси, ферми, малі ферми) ВНТП-АПК-02.05, затверджені Міністерством аграрної політики та продовольства України, протоколом Науково-технічної ради № 473 від 15 вересня 2005 р. [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.budinfo.org.ua/doc/1810984/UNTP-APK-02-05-Svinarski-pidpriiemstva-kompleksi-fermi-mali-fermi. 

3. Податковий кодекс України від 02.12.2010 № 2755-VI (зі змінами та доповненнями). [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/2755-17.

____________________

Науковий керівник: Ковач Світлана Іванівна, кандидат економічних наук, доцент, ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана»



Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
УДОСКОНАЛЕННЯ СТАТИСТИЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ В УКРАЇНІ
27.04.2016 18:55
ЗАРОБІТНА ПЛАТА: ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ
27.04.2016 14:37
КОНТРОЛІНГ ЯК ЕФЕКТИВНА СИСТЕМА УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВА
27.04.2016 14:32




© 2010-2024 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.158 сек. / Mysql: 1599 (0.121 сек.)