Для успішного ведення бізнесу однією із першочергових умов є наявність висококваліфікованих і мотивованих співробітників на підприємстві. Це сприятиме досягненню цілей підприємства, підвищенню ефективності діяльності та конкурентоспроможності. Тому на сьогодні особливо актуальним є питання отримання конкурентних переваг підприємства на ринку праці шляхом формування бренду підприємства як роботодавця та впровадження стратегії його розвитку.
Бренд роботодавця – це образ компанії як найкращого місця роботи, який створюється у свідомості персоналу, потенційних працівників підприємства та партнерів підприємства [1]. Головною метою створення і розвитку бренду роботодавця є спонукання потенційного співробітника обрати підприємство місцем своєї роботи, і творчо працювати, досягаючи цілей підприємства та реалізуючи власні запити і амбіції. Однією із цілей підприємства може бути зміцнення і розвиток конкурентних переваг і на шляху її досягнення підприємство має спиратися на конкурентоспроможний бренд роботодавця.
Для забезпечення конкурентоспроможності бренду роботодавця на підприємстві повинні розроблятися і впроваджуватися заходи, спрямовані на підвищення іміджу підприємства, лояльності працівників, приваблення талановитих потенційних співробітників, відомості та пізнаваності бренду підприємства як виробника продукції(послуг); формування і реалізацію політики просування та позиціювання підприємства на ринку праці.
За результатами проведеного анкетування студентів-випускників ВНЗ (які є потенційними співробітниками компаній) основними чинниками привабливості і, відповідно, конкурентоспроможності бренду роботодавця є такі:
1) пропозиція кар’єрного росту для молодих фахівців;
2) залучення студентів до проходження стажування на підприємстві;
3) висока оплата праці;
4) комфортні умови праці;
5) пропагування досвіду і досягнень компанії;
6) соціальна активність компанії;
7) співпраця із відомими компаніями та інші.
Отже,з метою забезпечення конкурентоспроможності бренду підприємства як роботодавця необхідним є формування стратегії розвитку бренду підприємства як роботодавця із урахуванням таких пріоритетних напрямів як кар’єрний ріст персоналу, висока оплата за продуктивну працю, комфортні умови праці. Це дозволить створити привабливий бренд роботодавця та отримати конкурентні переваги на ринку праці.
Список використаних джерел:
1. Оберемчук В. Ф. Стратегія розвитку бренда роботодавця як складова бізнес-стратегії підприємства / В. Ф. Оберемчук. // Вісник Камянець-Подільського національного університету ім.І.Огієнка. Економічні науки. – 2015. – №1. – С.205–209
|