:: ECONOMY :: УДОСКОНАЛЕННЯ СТАТИСТИЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ В УКРАЇНІ :: ECONOMY :: УДОСКОНАЛЕННЯ СТАТИСТИЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ В УКРАЇНІ
:: ECONOMY :: УДОСКОНАЛЕННЯ СТАТИСТИЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ В УКРАЇНІ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 36

Термін подання матеріалів

17 грудня 2024

До початку конференції залишилось днів 0



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

УДОСКОНАЛЕННЯ СТАТИСТИЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ В УКРАЇНІ

 
27.04.2016 18:55
Автор: Пашковська Анна Юріївна, аспірант кафедри Статистики, Національна академія статистики, обліку та аудиту
[Секція 3. Облік, статистика і аудит;]

Важливою складовою статистичного забезпечення управління є формування інформаційного забезпечення, яке базується на принципах збирання, зберігання, оброблення та передачі інформації [1].

Незважаючи на те, що в статистичній практиці України, система інформаційного забезпечення статистичного вивчення освіти, та середньої освіти зокрема, періодично переглядається, вона характеризується незбалансованістю між окремими відомствами та відсутністю низки показників. Недостатній обсяг статистичної інформації, що в подальшому формує інформаційно-статистичну базу, обмежує та не забезпечує комплексного підходу до статистичного аналізу, а також проведення міжнародних порівнянь та участі в міжнародних дослідженнях.

Законом Україну "Про державну статистику" визначено, що пріоритетним завдання реформування офіційної статистики є найбільш повне задоволення потреб органів державної влади та інших користувачів у об’єктивній статистичній інформації щодо соціально-економічного розвитку країни та її регіонів, галузей та секторів економіки [2].

У час мінливості подій та суцільного зменшення ресурсного забезпечення, критерій "ефективність – вартість – час" унеможливлює використання більшої частини традиційних джерел інформації. Тому основним інструментом при проведенні статистичних досліджень є організація суцільних та несуцільних спостережень в Україні та її регіонах у вигляді моніторингу.

Під моніторингом середньої освіти слід розуміти сукупність проблемно-орієнтованих безперервних спостережень з визначеною періодичністю за станом освітньої сфери та факторами, що її формують та на неї впливають, з метою оброблення, нагромадження й поточного оцінювання та прогнозування на базі проведення всебічного статистичного аналізу.

Метою проведення статистичного моніторингу системи середньої освіти в Україні є оптимізація процесів статистичного спостереження, аналіз та прогнозування основних показників, що характеризують стан закладів освіти, матеріально-технічного їх забезпечення, контингенту осіб які навчаються, адміністративно-викладацького складу, тощо за допомогою економічно-математичних та статистичних методів з використанням обчислювальної техніки та інформаційних технологій.

В рамках моніторингових досліджень повинні обстежуватися всі учасники ринку освітніх послуг: з одного боку користувачі – учні, та їх сім’ї, роботодавці, а з іншої – виробники – освітні установи, їх керівники та викладацький склад. Надана інформація повинна описувати мотивацію, переваги та стратегії їх учасників, оцінювати потоки фінансових та матеріальних ресурсів, що циркулюють в сфері освіти. 

Наразі, на нашу думку, при впровадженні моніторингу середньої освіти, доцільним є проведення двох досліджень: закладів середньої освіти та батьків учнів.

Розраховані на основі отриманих даних показники стану середньої освіти можна класифікувати за двома групами, а саме: показники умов розвитку – забезпеченість та якість забезпечення відповідними ресурсами та результати діяльності закладів освіти, які можна досягти за наявності певних ресурсів. Показники являються якісно різнорідними за своєю суттю і не мають єдиних одиниць вираження та вимірювання, а отже загальний результат не може бути розрахований математично.

Методологія статистичного аналізу системи середньої освіти реалізується через її науковий апарат, який являє собою сукупність прийомів дослідження. Процедура аналізу складається з етапів, які містять класичні методи та прийомі статистичного аналізу, які можуть перетинатися чи поєднуватися в залежності від мети дослідження та характеру інформації, або можуть використовуватися як самостійний напрямок дослідження: 1) розрахунок загальних та часткових показників ефективності діяльності освітньої сфери; 2) аналіз структури та динаміки основних показників; 3) аналіз інтенсивності динаміки та тенденцій розвитку системи середньої освіти; 4) коефіцієнтний аналіз; 5) вимірювання взаємозв’язків; 6) багатовимірний статистичний аналіз. 

Комплексне застосування широкого діапазону статистичної методології на основі інформаційного забезпечення сприяє використанню результатів статистичного дослідження в процесі розробки і підтримки управлінських рішень.

Отже, для забезпечення оптимального статистичного вивчення середньої освіти в Україні та надання обґрунтованих висновків є необхідність розшити інформаційно-статистичну базу за рахунок наповнення її необхідними показниками, що здійснюється на основі проведення додаткових обстежень та сприяє впровадженню нового підходу до статистичного вивчення середньої освіти в Україні.




Список використаних джерел:

1. Головач А.В., Захожай В.Б., Головач Н.А. Статистичне забезпечення управління економікою: прикладна статистика: Навч. посібник / А. В. Головач, В. Б. Захожай, Н. А. Головач. — К.: КНЕУ, 2005. — 333 с.

2. Закон України «Про державну статистику», Затверджений від 17.09.1992 р. № 2614-XII. [Електронний ресурс] – Режим доступу до ресурсу: http://zakon.rada.gov.ua/go/2614-12.

3. Пугачова М.В. Методологічні засади статистичного моніторингу ділової активності підприємств: монографія. – К.: ДП «Інформ.-анал. агенство», 2007. – 535 с.

_____________________

Науковий керівник: Парфенцева Неля Олексіївна, доктор економічних наук, професор, Національна академія статистики, обліку та аудиту



Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
КЛАСИФІКАЦІЯ СВИНАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ: ВПЛИВ НА ПОБУДОВУ ОБЛІКУ
28.04.2016 12:31
ЗАРОБІТНА ПЛАТА: ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ
27.04.2016 14:37
КОНТРОЛІНГ ЯК ЕФЕКТИВНА СИСТЕМА УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВА
27.04.2016 14:32




© 2010-2024 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.202 сек. / Mysql: 1599 (0.154 сек.)