Вища освіта єрушійною силою економічного розвитку будь-якої держави. Вона відповідає за стан освіченості суспільства, його здатність до розвитку та самовдосконалення [3].
Аналізу стану вищої освіти в Україні присвятили свої праці Жарська І.О., Неткова В.М., Єлісєєва О.К., Кузнецова А.Г., Ревак І.О. та інші.
Оскільки в Україні зростає масовість вищої освіти, виникає необхідність прогнозу кількості випущених фахівців ВНЗ для створеннямаксимально можливоїкількості робочих місць випускникам.
На основі побудованої моделі з надійністю 95% можна стверджувати, що кількість випущених фахівців ВНЗ ІІІ-ІV рівнів акредитації у 2017 р. знаходитиметься в межах від 381,09до 634,97 тис. осіб (рисунок 1).
Рисунок 1. Графічна інтерпретація прогнозу кількості випущених фахівців ВНЗ України III-IV рівня акредитації на 2017 рік
Список використаних джерел:
1. Вищі навчальні заклади [Електронний ресурс]. – Режим доступу:http://www.ukrstat.gov.ua/.
2. Економіко-математичні методи та моделі: Навчально-методичний посібник для студентів денної форми навчання / [уклад. Т.А. Чупілко, С.І. Чупілко]; – Дніпропетровськ: Дніпропетровська державна фінансова академія, 2011. – с. 79.
3. Ревак І.О. Вища освіта в структурі інтелектуального потенціалу України: стан і перспективи розвитку / І.О. Ревак// Економіка та управління національним господарством. Проблеми економіки. – 2014. – №4. – С. 133-140.
________________________
Науковий керівник: Чупілко Тетяна Анатоліївна, кандидат технічних наук, доцент кафедри математичного моделювання та інформаційних систем в економіці, Університет митної справи та фінансів
|