Однією з важливих умов розвитку ринкової економіки та народного господарства держави є підприємництво.
Сучасний стан та розвиток українських підприємств знаходиться у тяжкому стані. Однією з цих причин нинішнього стану економіки України є багаторічне випереджувальне зростання засобів виробництва у порівнянні з виробництвом предметів споживання.
Промисловість відіграє одну з провідних ролей в економіці України, де виробляється близько 40% загальноукраїнського випуску товарів і послуг, 80% їх експорту. [1]
Одними з негативних факторів, що впливають на розвиток підприємств є високий рівень енергозалежності держави та енергомісткості внутрішнього виробництва.
Також значними наслідками для виробництва є зниження зовнішньоторговельних потоків, які виникли внаслідок кризового скорочення попиту на вітчизняний експорт, зменшення споживчого попиту населення через падіння реальних доходів.
Найбільшої фінансової підтримки як на загальнодержавному, так і регіональному рівнях необхідно спрямувати в сектор малого і середнього бізнесу.
Недосконала державна політика, високі податки, обмеження на окремі види діяльності, адміністративні бар'єри, бюрократична система в отриманні ліцензій є основними причинами, що гальмують розвитку підприємницького бізнесу. [2, c.14]
Основними заходами щодо ефективного розвитку підприємництва є покращення нормативно-правової бази у сфері підприємницької діяльності, реалізація державної регуляторної політики, активізація фінансово-кредитної та інвестиційної підтримки, запровадження регіональної політики.
Список використаних джерел:
1. Економіка підприємств /За ред. Харіва П.С. - Тернопіль: Економічна думка, 2002. – 449 с.
2. [Електронний ресурс]: режим доступу -http://studopedia.su/19_149043_suchasniy-stan-pIdpriyemnitstva-v-ukrayinI.html
|