:: ECONOMY :: СУЧАСНИЙ СТАН ІННОВАЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ В УКРАЇНІ :: ECONOMY :: СУЧАСНИЙ СТАН ІННОВАЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ В УКРАЇНІ
:: ECONOMY :: СУЧАСНИЙ СТАН ІННОВАЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ В УКРАЇНІ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 37

Термін подання матеріалів

23 січня 2025

До початку конференції залишилось днів 3



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

СУЧАСНИЙ СТАН ІННОВАЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ В УКРАЇНІ

 
07.04.2016 11:57
Автор: Гальчук Артем Анатолійович, аспірант, Київський національний економічний університет ім. В. Гетьмана, м. Київ
[Секція 7. Інвестиційно-інноваційні процеси в економіці;]

Інноваційна діяльність є одним з показників, що характеризує високий економічний рівень країни та визначає її положення на світовому ринку. Нині рівень інноваційної активності більшості підприємств України є низьким, зокрема середня частка реалізованої інноваційної продукції у загальному обсязі продукції промисловості становить близько 7%, а частка інноваційно-активних підприємств у загальній кількості промислових підприємств не перевищує 15%. При цьому залишається низьким обсяг впровадження на підприємствах нових технологічних процесів та інноваційних видів продукції [1]. 

Для визначення сучасного стану інноваційної діяльності підприємств в Україні необхідно проаналізувати такі показники: основні джерела фінансування; динаміка кількості наукових кадрів та організацій, що займаються науковими дослідженнями; динаміка  впровадження інновацій на промислових підприємствах.

Оскільки недостатнє фінансування може стати перешкодою для інноваційного розвитку, тому проаналізуємо показник відповідно статистичним даним.  У 2014 році основним джерелом фінансування інноваційної діяльності є власні кошти підприємств – 85%, фінансування за кошти держбюджету є дуже не значним – 4,5%, а за рахунок іноземних інвесторів – 1,8%, що свідчить про зниження інвестиційної привабливості, що пов’язано з економічною та політичною ситуацією в країні  [2].

Стосовно впровадження інновацій на промислових підприємствах протягом 2010-2014 року відбувається зріст тенденції з 11,5% (2010 рік) до 12,1% (2014 рік). Спостерігається коливання «впровадження нових технологічних процесів» з 2010 - 2011 рік  зріс майже в півтора рази,  з 2011 по 2013 рік пішов на спад, а вже в 2014 році почав знову зростати. Щодо «ресурсозберігаючих технологій», то з 2010 - 2012 рік фіксується зростання показника в 1,2 рази, а в 2012 - 2014 році тенденція йде на спад. На основі аналізу даних у промисловості спостерігається постійне освоєння виробництва нових видів інноваційної продукції, кількість яких у 2014 році виросла в 1,5 рази відносно 2011 року. Питома вага реалізованої інноваційної продукції в обсязі промислової має стійку тенденцію до зниження з 3,8% досягла рівня 2,5%, це свідчить проте що продукція, яку виготовляють вітчизняні промислові підприємства, є не інноваційною та має низьку конкурентну спроможність на ринку [2]. 

Оскільки, інновацій розробляються науковими кадрами у наукових організаціях, тому третім  є аналіз динаміки кількості наукових кадрів та організацій, що займались науковими дослідженнями та розробками. Чисельність науковців та організацій, які виконують наукові дослідження та розробки з 2010 – 2014 рік  знизились у півтора рази, наслідком цього може бути те що держава не може надати відповідної підтримки, гарантій та гідної заробітної плати вітчизняним вченим [2]. 

Отже, для того щоб досягти вищого рівня  інноваційної діяльності необхідно: посилити роль держави у формуванні інноваційної політики; вдосконалити нормативну базу; пошук зовнішніх інвесторів;  розширення міждержавного співробітництва в галузі наукових розробок; сформувати  належну інфраструктуру інноваційного ринку; а також мотивація для науковців, щоб здійснювати інноваційну діяльність. Реалізувавши ці кроки, Україна зможе  підвищити рівень інноваційної активності промислових підприємств, а також створить умови для створення конкурентоспроможної продукції.




Список використаних джерел:

1. Наукова та інноваційна діяльність в Україні у 2014 році: Статистичний збірник [Текст] // За заг. ред. О.Г. Осауленка. – К.: Державна служба статистики України, 2015. – 256 с.

2. Сайт  Державної  служби статистики України [Електронний ресурс].– Режим доступу: http://ukrstat.gov.ua/.

______________________________

Науковий керівник: Кириленко Володимир Іванович, доктор економічних наук, професор, Київський національний економічний університет ім. В. Гетьмана



Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
КЛАСИФІКАЦІЯ КЛАСТЕРІВ В СИСТЕМІ ЕКОНОМІЧНОЇ БЕЗПЕКИ ДЕРЖАВИ
07.04.2016 12:03




© 2010-2025 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.793 сек. / Mysql: 1630 (0.694 сек.)