:: ECONOMY :: АНАЛІЗ РИНКУ МІЖНАРОДНИХ ВАНТАЖНИХ ПЕРЕВЕЗЕНЬ В УКРАЇНІ ТА В КРАЇНАХ ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ :: ECONOMY :: АНАЛІЗ РИНКУ МІЖНАРОДНИХ ВАНТАЖНИХ ПЕРЕВЕЗЕНЬ В УКРАЇНІ ТА В КРАЇНАХ ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ
:: ECONOMY :: АНАЛІЗ РИНКУ МІЖНАРОДНИХ ВАНТАЖНИХ ПЕРЕВЕЗЕНЬ В УКРАЇНІ ТА В КРАЇНАХ ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 35

Термін подання матеріалів

20 листопада 2024

До початку конференції залишилось днів 0



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

АНАЛІЗ РИНКУ МІЖНАРОДНИХ ВАНТАЖНИХ ПЕРЕВЕЗЕНЬ В УКРАЇНІ ТА В КРАЇНАХ ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ

 
02.12.2015 10:02
Автор: Шемлей Ірина Володимирівна, студентка, Тернопільський національний технічний університет ім. І. Пулюя
[Секція 8. Світова економіка та міжнародні відносини;]

В останній час суттєво підвищилась роль міжнародних автоперевезень, що обумовлено рядом переваг, таких як: доставка продукції “від дверей до дверей”, в стислі терміни та в оптимальних обсягах. В розвинених європейських країнах, таких як Австрія, Бельгія, Нідерланди, Швейцарія, Швеція, Фінляндія, Італія надходження від операцій, пов’язаних з міжнародними вантажними автоперевезеннями до державного бюджету складають від 5 до 15%. Особливо в цьому аспекті можна відмітити повчальний досвід Нідерландів, де розвиненість транспортної інфраструктури дозволила зайняти чверть європейського ринку перевезень. Як показує статистика міжнародних вантажних автоперевезень, частка українських перевізників на цьому ринку є незначною, що обумовлено присутністю великої кількості перевізників Росії, Білорусі та країн Прибалтики, які швидко оцінили його перспективу. До того ж слід враховувати посилення конкуренції з боку перевізників таких країн як Польща, Чеська республіка, Словаччина, Угорщина, які вже стали асоційованими членами Євросоюзу і також мають вигідне геополітичне розташування. Вагомою перевагою, що дає членство в Євросоюзі цим країнам, є спрощений режим проходження митниць, що дозволяє економити час і відповідно підвищувати ефективність використання автомобільного парку.

Серед чинників, які зменшують конкурентоспроможність вітчизняних фірм на ринку міжнародних перевезень, можна виділити такі: застарілий парк транспортних засобів; обмежена державна підтримка вітчизняних перевізників як всередині країни, так і поза її межами; повільне впровадження інформаційних систем супутникового відстеження руху вантажів; недосконала законодавча база щодо особливостей здійснення міжнародних перевезень.

У цілому, на ринку комерційних перевезень в цей час здійснюють підприємницьку діяльність майже 56,2 тис. перевізників, які в своїй діяльності використовують більш 154 тис. транспортних засобів. Проаналізувавши статистичні дані про вантажні перевезення за 2012-2014 рр. можна зробити висновок, що у 2012 та 2013 році прослідковується ріст перевезень автомобільним транспортом, а у 2014 невеликий спад, що був викликаний політичною ситуацією в країні. Транспортні перевезення займають найбільший обсяг з усіх видів перевезень в Україні, друге місце займають залізничні перевезення. Морські, річкові та авіаційні знаходяться на протязі 14 років майже на одному рівні. Найвищий рівень транспортних перевезень спостерігається в 2007 та 2008 роках, після цього настав різник спад, пов’язаний з економічною кризою у 2009 році. На протязі 2011-2013 рр. транспортні перевезення знаходились майже на одному рівні. У 2014 році спостерігається спад пов’язаний політичною ситуацією в країні. В Європейських країнах автомобільні вантажні перевезення займають перше місце, також як і в Україні залізничні знаходяться на другому місці. Загальний обсяг перевезень в країнах Європейського союзу зріс на 1,6% в 2013 році в порівнянні з 2012 роком за рахунок збільшення внутрішньо європейських перевезень.

Отже, провівши аналіз ринку вантажних перевезень можна зробити висновок, що на протязі тривалого часу на даному ринку спостерігався стабільний розвиток, проте у зв’язку з нестабільною політичною ситуацією в країні усі види перевезень зменшили свій обсяг. Також помітний різкий спад експорту та імпорту товарів за допомогою різних видів транспорту.

Список використаних джерел:

1. Международная деловая автомобильная газета. –ООО «Издательский дом «Автопрофи». –No10–12. –2002; No 1–2. –2003.

3. Електронний ресурс http://ec.europa.eu/

4. Електронний ресурс  http://www.ukrstat.gov.ua/



Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
СУЧАСНІ ТЕНДЕНЦІЇ ТРАНСНАЦІОНАЛІЗАЦІЇ ФРАНЦУЗЬКОГО КАПІТАЛУ
22.11.2015 13:09




© 2010-2024 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.287 сек. / Mysql: 1570 (0.223 сек.)