:: ECONOMY :: СТРАТЕГІЯ ТА МАРКЕТИНГОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВИХОДУ ПІДПРИЄМСТВА НА НОВІ РИНКИ ЗБУТУ :: ECONOMY :: СТРАТЕГІЯ ТА МАРКЕТИНГОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВИХОДУ ПІДПРИЄМСТВА НА НОВІ РИНКИ ЗБУТУ
:: ECONOMY :: СТРАТЕГІЯ ТА МАРКЕТИНГОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВИХОДУ ПІДПРИЄМСТВА НА НОВІ РИНКИ ЗБУТУ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 37

Термін подання матеріалів

23 січня 2025

До початку конференції залишилось днів 2



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

СТРАТЕГІЯ ТА МАРКЕТИНГОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВИХОДУ ПІДПРИЄМСТВА НА НОВІ РИНКИ ЗБУТУ

 
01.12.2015 10:51
Автор: Ескін Кирило Валерійович, студент Національного університету «Львівська політехніка», Інститут економіки та менеджменту; Дзюбіна Андрій Васильович, кандидат економічних наук, доцент кафедри менеджменту організацій Національного університету «Львівська політехніка»
[Секція 2. Менеджмент. Маркетинг;]

У сучасному динамічному світі життєво необхідним для підприємств є не лише  планування їх розвитку, але й вихід та завойовування нових ринків збуту. Для здійснення успішної господарської діяльності підприємству також важливо аналізувати фактори впливу макросередовища і мезосередовища підприємства. Не слід залишати без уваги потреби споживачів, а також конкурентні переваги підприємства. Успішно справитись з цими непростими завданнями допоможуть стратегія та маркетингове забезпечення. 

Вибір правильної стратегії є визначальним для успішного існування та подальшого розвитку підприємства. 

Генрі Мінцберг зазначає, що стратегія – це принцип поведінки або слідування певній моделі поведінки. Стратегія – це комбінація п’яти «П»: стратегія – план, керівництво, орієнтир або напрямок розвитку; шлях із сьогоднішнього у майбутнє; стратегія – принцип, поведінка або слідування деякій моделі поведінки; стратегія – позиція, визначення положення організації у зовнішньому середовищі і відносно своїх головних конкурентів; стратегія – прийом, особливий маневр, що застосовується з метою перехитрувати суперника або конкурента [3].

Відомий практик менеджменту П. Ф. Друкер зазначає, що стратегія – це теорія бізнесу даної організації [2]. В свою чергу, стратегія є інструментом боротьби з хаосом і сприймається як засіб подолання зростаючої нестабільності зовнішнього середовища.

Маркетинг тісно пов’язаний зі стратегією підприємства. Підприємство не зможе бути конкурентоспроможним та успішно функціонувати в умовах ринку, якщо ці два поняття не будуть  взаємодоповнюючими. Саме тому, основним призначенням маркетингової стратегії щодо виходу підприємства на нові ринки збуту є узгодженість маркетингових цілей підприємства з його можливостями, дослідженням потреб споживачів, слабких позицій конкурентів та власних конкурентних переваг.

Для визначення сильних та слабких сторін підприємства, а також можливостей та загроз що впливають на його діяльність часто  проводять  діагностику середовища функціонування методом так званого SWOT-аналізу.

Щоб діагностувати середовище нового ринку збуту підприємства можна також використовувати методи портфельного аналізу. Серед них найбільш популярними моделями є матриця BCG (Boston Consulting Group) і матриця «General Electric-McKincey». За цими матричними моделями можна виявити цільову аудиторію споживачів, а також оцінити конкурентні переваги підприємства та його позиції на ринку.

Для успішного функціонування підприємства на нових ринках збуту, варто дотримуватись наступних етапів [1]: вибір цільового сегменту  (вибір ринку збуту), що  передбачає  визначення концепції товару і послуг на обраному ринку та виявлення ризиків при виході на цей ринок;  діагностика конкурентного середовища (нового ринку збуту), що передбачає оцінку середовища за методикою вже раніше згаданого  SWOT-аналізу і здійснення портфельного аналізу; виявлення незадоволених споживачів на новому ринку; перегляд стратегічних альтернатив; вибір і обґрунтування обраної стратегії; визначення заходів реалізації стратегії виходу підприємства на нові ринки збуту; визначення заходів реалізації стратегії; розроблення комплексу маркетингу для нових ринків збуту. Цей етап  передбачає: розробку товарної політики (визначення товарного асортименту; визначення позицій товару підприємства на ринку); розробку цінової політики (моніторинг цін на ринку; розрахунок цін на товар фірми); розробку збутової політики (визначення довжини каналів збуту; визначення ширини каналів збуту); розробку комунікаційної політики (реклама; стимулювання збуту; персональний продаж; паблік рілейшнс). Дотримання всіх цих етапів допоможе зробити рентабельним вихід та функціонування підприємства на нових ринках збуту.

Список використаних джерел:

1. Балабанова Л. В. Маркетинг підприємства. Навч. посіб./ Л.В. Балабанова,В.В. Холод, І.В. Балабанова  – К.: Центр учбової літератури, 2012. – 612 с. 

2. Друкер Питер Ф. Задачи менеджмента в ХХІ веке : Пер. с англ./ Питер Ф. Друкер -  М: Уч. Пос. Издательский дом «Вилямс», 2007 . – 288 с. 

3. Минцберг Г. Школы стратегий, стратегическое сафари / Г. Минцберг., Б. Альстренд, Дж.  Лэмпел – Спб.: Питер, 2000. – 366 с. 




Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
SWOT- АНАЛІЗ ПРОЦЕСУ КЛАСТЕРИЗАЦІЇ ТУРИСТИЧНОЇ ГАЛУЗІ У ЧЕРНІВЕЦЬКІЙ ОБЛАСТІ
30.11.2015 19:28
КЛЮЧОВІ ПОКАЗНИКИ ЕФЕКТИВНОСТІ ТРУДОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ, ЯК СПОСІБ ЗАЛУЧЕННЯ ПРАЦІВНИКІВ ТА ПІДВИЩЕННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА
27.11.2015 11:40
ЕВОЛЮЦІЯ ЕКОНОМІЧНОЇ КАТЕГОРІЇ «ПОВЕДІНКА ПІДПРИЄМСТВА»
11.11.2015 19:36
СИСТЕМА УПРАВЛІННЯ ВИТРАТАМИ ЯК ОСНОВА ОПТИМІЗАЦІЯ ВИТРАТ ПІДПРИЄМСТВА
02.12.2015 12:39
МЕНЕДЖМЕНТ КРИТИЧНИМИ КОНТРОЛЬНИМИ ТОЧКАМИ (ККТ) ПІД ЧАС ГОДІВЛІ, УТРИМАННЯ І ДОЇННЯ КОРІВ, ЯКИХ ВИКОРИСТОВУЮТЬ ДЛЯ ВИРОБНИЦТВА ЕКОЛОГІЧНОГО МОЛОКА В ТОВ «БАЙСЕРКЕ-АГРО» РЕСПУБЛІКИ КАЗАХСТАН
02.12.2015 00:23
ОСОБЛИВОСТІ ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ КОНКРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ПРОЕКТНИХ ОРГАНІЗАЦІЙ
02.12.2015 00:01
ВПРОВАДЖЕННЯ ЛОГІСТИЧНОГО УПРАВЛІННЯ ЯК МЕХАНІЗМ ПОЛІПШЕННЯ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА
01.12.2015 21:41
СТРАТЕГІЯ ВИХОДУ УКРАЇНСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ НА ЗОВНІШНІ РИНКИ
01.12.2015 15:13
ВИКОРИСТАННЯ МАРКЕТИНГОВОГО МЕНЕДЖМЕНТУ В ДІЯЛЬНОСТІ ТУРИСТИЧНОГО ПІДПРИЄМСТВА
01.12.2015 09:26




© 2010-2025 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.843 сек. / Mysql: 1630 (0.761 сек.)