:: ECONOMY :: ВИКОРИСТАННЯ МАРКЕТИНГОВОГО МЕНЕДЖМЕНТУ В ДІЯЛЬНОСТІ ТУРИСТИЧНОГО ПІДПРИЄМСТВА :: ECONOMY :: ВИКОРИСТАННЯ МАРКЕТИНГОВОГО МЕНЕДЖМЕНТУ В ДІЯЛЬНОСТІ ТУРИСТИЧНОГО ПІДПРИЄМСТВА
:: ECONOMY :: ВИКОРИСТАННЯ МАРКЕТИНГОВОГО МЕНЕДЖМЕНТУ В ДІЯЛЬНОСТІ ТУРИСТИЧНОГО ПІДПРИЄМСТВА
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 35

Термін подання матеріалів

20 листопада 2024

До початку конференції залишилось днів 0



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

ВИКОРИСТАННЯ МАРКЕТИНГОВОГО МЕНЕДЖМЕНТУ В ДІЯЛЬНОСТІ ТУРИСТИЧНОГО ПІДПРИЄМСТВА

 
01.12.2015 09:26
Автор: Галаз Ліна Володимирівна, кандидат економічних наук, Національний університет “Львівська політехніка”; Думащин Олеся Романівна, студентка, Національний університет “Львівська політехніка”
[Секція 2. Менеджмент. Маркетинг;]

Сфера туризму є однією з найбільш динамічних галузей, високі темпи розвитку якої вимагають постійного вдосконалення та оновлення маркетингової діяльності [1]. Cучасні ринкові умови, які характеризуються зростанням конкурентної боротьби на вітчизняному та міжнародних туристичних ринках, підвищенням рівня впливу глобалізаційних процесів, загостренням ринкової невизначеності, підвищенням вимог споживачів до підприємств туристичної сфери, наявністю значних змін у засобах та технологіях просування туристичних продуктів та послуг, унеможливлюють використання туристичними підприємствами застарілих, напрацьованих роками типових механізмів стратегічного планування маркетингової діяльності,  вимагають їх удосконалення та сприяють формуванню і впровадженню новітніх стратегічних підходів для розробки адаптованої до змін навколишнього середовища парадигми маркетингу [2].

Зростання попиту та пропозиції в туризмі вимагає збільшення і диференціювання туристичних послуг і супутнього сервісу. Тенденція до цього спостерігається в останні роки і у виграші виявляються ті фірми, які можуть правильно оцінити зміни потреб, кон'юнктури ринку і правильно вибрати відповідну стратегію бізнес-діяльності, тобто правильно реалізувати прогресивні концептуальні принципи і конкретні методи стратегічного менеджменту та маркетингу в організації своєї роботи [3].

Інтенсивність розвитку робить сферу туризму привабливою для підприємницької діяльності.Прагнення фірми підвищити конкурентоспроможність спонукає вивчати ринок. Маркетингова концепція означає використання у діяльності підприємства трьох базових принципів: орієнтація на споживача, цілі, системний підхід. Існує багато точок зору щодо ефективної організації маркетингу туристичного підприємства.Проте очевидним є те, що кожна компанія, зацікавлена у власному розвитку, потребує проведення маркетингових досліджень ринкової ситуації. Відстеження ринку є вже не просто конкурентною перевагою, а гострою необхідністю для забезпечення життєздатності компанії. Аналіз ринку дозволяє з'ясувати переваги туристів, динаміку розвитку внутрішнього, в'їзного та виїзного туризму, позиції конкурентів, стан галузі[3].

Маркетинговий менеджмент має цілісний і всеосяжний характер, він спрямовує діяльність підприємства відповідно до умов ринку, потреб споживачів та можливостей їх задовольнити і слугує інструментарієм для вирішення проблем дисбалансу між цими чинниками. За допомогою маркетингових досліджень на туристичному підприємстві можна виявити «свого» потенційного клієнта та залучити його до числа постійних клієнтів компанії. Вивчення характеру і механізму впливу різних факторів на поведінку споживача дасть можливість спрогнозувати можливу реакцію на пропозиції туристичного підприємства та врахувати смаки та можливості клієнта.

 Маркетинговий менеджмент повинен своєчасно виявляти потреби ринку і на основі мобілізації фактичних та потенційних можливостей підприємства задовольнити їх своєчасно і більш ефективним способом, ніж конкуренти. Відомо, що ефективна діяльність системи маркетингового менеджменту може забезпечити розвиток туристичної компанії швидше, ніж ріст економіки загалом, туристичного сектора чи навіть виробництва товарів і послуг, пов'язаних із забезпеченням туризму. 

Зважаючи на викладене вище можна зробити наступні висновки: 

1. Прийняття ефективних управлінських рішень туристичними фірмами, проведення ними комплексу маркетингових заходів, популяризація і рекламування туризму можуть дати позитивні результати вже у короткостроковому періоді[4].

2. Маркетинг забезпечує не тільки ефективне задоволення потреб туристичного ринку, але й успіх будь-якого туристичного підприємства в конкурентній боротьбі. 

3. Маркетинг повинен поширюватися на діяльність усієї фірми, а не лише входити до обов’язків працівників відділу маркетингу. 

Отже, маркетинговий менеджмент охоплює усі сфери діяльності туристичного підприємства із врахуванням його можливостей та потреб ринку, забезпечує інформаційну базу для ухвалення правильних управлінських рішень, а також дозволяє побачити нові можливості та знизити ймовірність ризику за нестабільних умов сьогодення.

Список використаних джерел:

1. Близнюк С.В. Маркетинг в Україні: проблеми становлення та розвитку / С.В. Близнюк. — К.: Політехніка, 2003. — 384с.

2. Мельник Н.В. Стратегічне планування маркетингової діяльності суб’єктів господарювання туристичної галузі України [Електронний ресурс] – Режим доступу до матеріалу : http://lnu.edu.ua/files/dissertations/2015-05-19-melnyk/dis_melnyk.pdf

3. Моїсеєва Н.К. Стратегічне управління туристської фірмою: підручник / Н. К. Моїсеєва. - М.: Фінанси і статистика, 2000. - 208с.

4. Петрович Й.М., Федишин Ю.В. Формування системи маркетингового менеджменту на туристичному підприємстві [Електронний ресурс] – Режим доступу до матеріалу : http://ena.lp.edu.ua:8080/bitstream/ntb/18641/1/35-165-169.pdf




Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
SWOT- АНАЛІЗ ПРОЦЕСУ КЛАСТЕРИЗАЦІЇ ТУРИСТИЧНОЇ ГАЛУЗІ У ЧЕРНІВЕЦЬКІЙ ОБЛАСТІ
30.11.2015 19:28
КЛЮЧОВІ ПОКАЗНИКИ ЕФЕКТИВНОСТІ ТРУДОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ, ЯК СПОСІБ ЗАЛУЧЕННЯ ПРАЦІВНИКІВ ТА ПІДВИЩЕННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА
27.11.2015 11:40
ЕВОЛЮЦІЯ ЕКОНОМІЧНОЇ КАТЕГОРІЇ «ПОВЕДІНКА ПІДПРИЄМСТВА»
11.11.2015 19:36
СИСТЕМА УПРАВЛІННЯ ВИТРАТАМИ ЯК ОСНОВА ОПТИМІЗАЦІЯ ВИТРАТ ПІДПРИЄМСТВА
02.12.2015 12:39
МЕНЕДЖМЕНТ КРИТИЧНИМИ КОНТРОЛЬНИМИ ТОЧКАМИ (ККТ) ПІД ЧАС ГОДІВЛІ, УТРИМАННЯ І ДОЇННЯ КОРІВ, ЯКИХ ВИКОРИСТОВУЮТЬ ДЛЯ ВИРОБНИЦТВА ЕКОЛОГІЧНОГО МОЛОКА В ТОВ «БАЙСЕРКЕ-АГРО» РЕСПУБЛІКИ КАЗАХСТАН
02.12.2015 00:23
ОСОБЛИВОСТІ ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ КОНКРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ПРОЕКТНИХ ОРГАНІЗАЦІЙ
02.12.2015 00:01
ВПРОВАДЖЕННЯ ЛОГІСТИЧНОГО УПРАВЛІННЯ ЯК МЕХАНІЗМ ПОЛІПШЕННЯ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА
01.12.2015 21:41
СТРАТЕГІЯ ВИХОДУ УКРАЇНСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ НА ЗОВНІШНІ РИНКИ
01.12.2015 15:13
СТРАТЕГІЯ ТА МАРКЕТИНГОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВИХОДУ ПІДПРИЄМСТВА НА НОВІ РИНКИ ЗБУТУ
01.12.2015 10:51




© 2010-2024 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.272 сек. / Mysql: 1570 (0.213 сек.)