:: ECONOMY :: SWOT- АНАЛІЗ ПРОЦЕСУ КЛАСТЕРИЗАЦІЇ ТУРИСТИЧНОЇ ГАЛУЗІ У ЧЕРНІВЕЦЬКІЙ ОБЛАСТІ :: ECONOMY :: SWOT- АНАЛІЗ ПРОЦЕСУ КЛАСТЕРИЗАЦІЇ ТУРИСТИЧНОЇ ГАЛУЗІ У ЧЕРНІВЕЦЬКІЙ ОБЛАСТІ
:: ECONOMY :: SWOT- АНАЛІЗ ПРОЦЕСУ КЛАСТЕРИЗАЦІЇ ТУРИСТИЧНОЇ ГАЛУЗІ У ЧЕРНІВЕЦЬКІЙ ОБЛАСТІ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 35

Термін подання матеріалів

20 листопада 2024

До початку конференції залишилось днів 0



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

SWOT- АНАЛІЗ ПРОЦЕСУ КЛАСТЕРИЗАЦІЇ ТУРИСТИЧНОЇ ГАЛУЗІ У ЧЕРНІВЕЦЬКІЙ ОБЛАСТІ

 
30.11.2015 19:28
Автор: Талах Марія Віталіївна, кандидат біологічних наук, Буковинський державний фінансово-економічний університет; Байцим Анастасія Іванівна, студентка, Буковинський державний фінансово-економічний університет; Саюк Світлана Ігорівна, студентка, Буковинський державний фінансово-економічний університет, м. Чернівці
[Секція 2. Менеджмент. Маркетинг;]

Актуальність. Туристична індустрія сьогодні є однією з найбільш перспективних галузей економіки України, оскільки вона безпосередньо впливає на збільшення надходжень до бюджету, сприяє підвищенню зайнятості населення, розвитку ринкових відносин, міжнародному співробітництву. Суспільно-економічне значення туристичної сфери проявляється у створенні робочих місць та впливі на ВВП, формуванні бюджетів і іміджу країни, сприянні розвитку підприємництва. Саме тому, розвиток туризму у Чернівецькій області має важливе як економічне так і суспільне значення.

Постановка проблеми. Чернівецька область знаходиться на південному заході України, межує з Івано-Франківською, Тернопільською, Хмельницькою, Вінницькою областями, Румунією та Республікою Молдова. Область володіє багатьма структурними компонентами рекреаційних ресурсів та є регіоном багато профільного літнього і зимового, гірсько-спортивного, пізнавально-оздоровчого відпочинку. В туристичному потенціалі краю є історичні та архітектурні пам'ятники, релігійні споруди, пам'ятки культури та мистецтва, архітектурно-містобудівна спадщина, що визначають привабливість регіону як для українських туристів, так і для іноземців [1]. Нажаль, Чернівецька область за розвитком туристичної сфери суттєво поступається сусіднім областям зі схожими умовами - Івано-Франківській та Львівській, де вже давно діє більш розвинута туристична інфраструктура. Більшість туристичних фірм, комплексів і закладів, неспроможні надати належні заходи з безпеки туристів, оскільки в області немає відповідної рятувальної служби. Готельний сервіс є на низькому рівні через те, що більшість готелів регіону не відповідають сучасним європейським вимогам і є непривабливими для іноземних туристів [2].Наступними важливими проблемами розвитку туризму в Чернівецькій області є якість транспортного забезпечення краю  та сезонність потоку туристів, тому що завантаженість туристичних комплексів збільшується у зимовий та літній період, решту ж часу об'єкти туристичної інфраструктури простоюють [6].

Метою даного дослідження є визначення особливостей процесу кластеризації в межах туристичної галузі регіону на основі SWOT-аналізу з метою підвищення її конкурентоспроможності.

Виклад основного матеріалу. На даний момент у Чернівецькій області запущений процес формування кластерів [3]. Крім сформованого в 2011р. аграрного кластеру[5] продовжується утворення туристичного транскордонного кластеру на основі програми «Сім чудес України».Поряд з багатьма перевагами розвитку кластеру в межах туристичної галузі, існують багато перешкод на шляху його утворення. Одним з методів дослідження стану туристичної галузі Чернівецької області може бути SWOT-аналіз. Методика проведення SWOT-аналізу дає можливість застосувати світовий досвід кластеризації до туристичної галузі Чернівецької області. Цей метод визнаний як ефективний для аналізу та визначення перспективних напрямків розвитку обраної галузі, проблем та загроз. SWOT-аналіз витримав перевірку часом і досі доводить свою доцільність як важливий елемент для розробки та реалізації стратегій [4].

Проаналізувавши всі зазначені аспекти, було проведено SWOT-аналіз потенціалу процесу кластеризації в межах туристичної галузі у Чернівецькій області.








Таким чином, процес кластеризації туристичної галузі Чернівецької області усуне цілу низку проблем, що існують на даний момент. Туристична індустрія регіону потребує інвестиційних вкладень, а тому створення реально функціонуючого туристичного кластеру на території області зробить більш інвестиційно привабливою як саму галузь, так і область загалом.


Список використаних  джерел:


1. Кілінська К. Екологічний туризм на території Чернівецької області: сучасний стан та перспективи функціонування / Скутар Т., Плаксивий Д. // Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, м. Чернівці, – 2014.


2. Банар В.Ф. Стан та перспективи розвитку туризму на Буковині / В.Ф. Банар, О.О. Пукач // Науковий вісник БДФА. Економічні науки: Зб. наук.праць. – Вип. 2: Економічні науки. – Чернівці, 2008.


3. Теребух А. А. Туристський кластер як форма посилення конкурентних переваг регіону / А. А. Теребух, Н. Б. Бандура // Науковий вісник НЛТУ України. – 2010. – Вип. 20.12 – с. 265 – 271.


4. Писаревський І. М. Підвищення туристського потенціалу міст на основі формування туристського кластера регіону (світовий і національний досвід) / Войтенко К. К // БІЗНЕС ІНФОРМ. – № 11. – 2014.


5. Перший аграрний кластер. [Електронний ресурс] // Режим доступу: http://www.agrocluster1.com.ua/


6. Стратегія туристичного розвитку Буковини до 2015 року.[Електронний ресурс] // Режим доступу: http://www.chernivtsy.cv.ua/files/filemanager/Strategia_Rozvytku.pdf







Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
КЛЮЧОВІ ПОКАЗНИКИ ЕФЕКТИВНОСТІ ТРУДОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ, ЯК СПОСІБ ЗАЛУЧЕННЯ ПРАЦІВНИКІВ ТА ПІДВИЩЕННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА
27.11.2015 11:40
ЕВОЛЮЦІЯ ЕКОНОМІЧНОЇ КАТЕГОРІЇ «ПОВЕДІНКА ПІДПРИЄМСТВА»
11.11.2015 19:36
СИСТЕМА УПРАВЛІННЯ ВИТРАТАМИ ЯК ОСНОВА ОПТИМІЗАЦІЯ ВИТРАТ ПІДПРИЄМСТВА
02.12.2015 12:39
МЕНЕДЖМЕНТ КРИТИЧНИМИ КОНТРОЛЬНИМИ ТОЧКАМИ (ККТ) ПІД ЧАС ГОДІВЛІ, УТРИМАННЯ І ДОЇННЯ КОРІВ, ЯКИХ ВИКОРИСТОВУЮТЬ ДЛЯ ВИРОБНИЦТВА ЕКОЛОГІЧНОГО МОЛОКА В ТОВ «БАЙСЕРКЕ-АГРО» РЕСПУБЛІКИ КАЗАХСТАН
02.12.2015 00:23
ОСОБЛИВОСТІ ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ КОНКРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ПРОЕКТНИХ ОРГАНІЗАЦІЙ
02.12.2015 00:01
ВПРОВАДЖЕННЯ ЛОГІСТИЧНОГО УПРАВЛІННЯ ЯК МЕХАНІЗМ ПОЛІПШЕННЯ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА
01.12.2015 21:41
СТРАТЕГІЯ ВИХОДУ УКРАЇНСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ НА ЗОВНІШНІ РИНКИ
01.12.2015 15:13
СТРАТЕГІЯ ТА МАРКЕТИНГОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВИХОДУ ПІДПРИЄМСТВА НА НОВІ РИНКИ ЗБУТУ
01.12.2015 10:51
ВИКОРИСТАННЯ МАРКЕТИНГОВОГО МЕНЕДЖМЕНТУ В ДІЯЛЬНОСТІ ТУРИСТИЧНОГО ПІДПРИЄМСТВА
01.12.2015 09:26




© 2010-2024 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.322 сек. / Mysql: 1570 (0.257 сек.)