В сучасних умовах глобалізації та посиленій конкуренції як з боку міжнародних так і національних підприємств, важливим є пошук нових та вдосконалення існуючих способів управління підприємством. Адже саме пошук нового є тією рушійною силою, яка допомагає підприємству залишатися на певному рівні та безперервно розвиватися. Цілком очевидно, що рух вперед можливий лише за умов впровадження сучасних методів управління, які дозволяють істотно підвищити рентабельність виробничо-господарської діяльності; впровадити нові технології; вийти на експортні ринки; привести у відповідність міжнародним стандартам споживчі властивості та якість продукції і т.д.
Було досліджено підприємство ТОВ «Еней Моторс», яке у своїх багаторічній діяльності чимало разів стикалося з ситуаціями, коли необхідно було докорінно змінити систему управління підприємством. Тому були поставлені такі основні вимоги щодо діяльності ТОВ «Еней Моторс»:
- відповідати функціональному змісту процесу управління підприємством;
- мати в своєму складі органи для зв'язку з вищими рівнями управління;
- забезпечувати постійний прогресивний та безперервний розвиток керованого об'єкта та пошук нових джерел для удосконалення діяльності;
- володіти внутрішнім потенціалом для сприйняття та використання новітніх досягнень науки і практики управління.
Було визначено, що головними акцентом зосередження уваги підприємства повинні стати такі напрямки вдосконалення структури системи управління:
1) раціоналізувати управління (укрупнення підрозділів, більш чітке розмежування прав, обов'язків і відповідальності між різними ланками управління, налагодження механізмів щодо функціональної взаємодії, підвищення оперативності та гнучкості в роботі управлінського апарату, вдосконалення методів управління);
2) знайти правильне поєднання централізації і децентралізації функцій управління:
- проаналізувати спеціалізацію служб і відділів на виконанні обмеженого кола завдань, раціонального розподілу функцій, усунення дублювання (важливий резерв вдосконалення структур управління підприємствами);
- розробити критеріїв і показники для визначення економічної ефективності системи управління в цілому і структур апарату управління.
Визначено, що задля забезпечення відповідності системи управління вимогам бізнесу та подальшого динамічного зростання виробничо-економічних показників пропонується впровадити на ТОВ «Еней Моторс» заходи щодо оптимізації бізнес-процесів підприємства, зробити оцінку ефективності використання ресурсів та встановити відповідальність кожної ланки за прийняті рішення.
Таким чином, розвиток будь-якого підприємства вимагає динамічного і постійного вдосконалення системи управління, породжує потребу в раціоналізації. Правильна система управління допоможе підприємству вчасно вирішувати проблеми, які виникають та якісно виконувати поставлені завдання.
Список використаної літератури:
1. Іванілов О.С. Економіка підприємства / Іванілов О.С. – К. : ЦУЛ, 2009 – 728 с.
2. Мостенська Т.Л., Луцький М.Г., Ільєнко О.В., Новак В.О. Менеджмент. Підручник. – 2-ге видання.- К.: Кондор-Видавництво, 2012. – 758с.
3. Організація бізнесу. Менеджмент підприємницької діяльності :посіб. / О.М.Скібіцький, В. В. Матвєєв, Л. І. Скібіцька. –К. : Кондор, 2011.– 912 с.
_________________________
Науковий керівник: Остапенко Тетяна Геннадіївна, кандидат економічних наук, доцент кафедри менеджменту та логістики, ІЕМ, Національний авіаційний університет
|