:: ECONOMY :: ІННОВАЦІЙНИЙ РОЗВИТОК БУДІВЕЛЬНОГО КОМПЛЕКСУ УКРАЇНИ: ПРОБЛЕМИ І ОСОБЛИВОСТІ :: ECONOMY :: ІННОВАЦІЙНИЙ РОЗВИТОК БУДІВЕЛЬНОГО КОМПЛЕКСУ УКРАЇНИ: ПРОБЛЕМИ І ОСОБЛИВОСТІ
:: ECONOMY :: ІННОВАЦІЙНИЙ РОЗВИТОК БУДІВЕЛЬНОГО КОМПЛЕКСУ УКРАЇНИ: ПРОБЛЕМИ І ОСОБЛИВОСТІ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 37

Термін подання матеріалів

23 січня 2025

До початку конференції залишилось днів 2



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

ІННОВАЦІЙНИЙ РОЗВИТОК БУДІВЕЛЬНОГО КОМПЛЕКСУ УКРАЇНИ: ПРОБЛЕМИ І ОСОБЛИВОСТІ

 
26.09.2015 17:21
Автор: Кулініч Тетяна Володимирівна, кандидат економічних наук, доцент кафедри менеджменту організацій, Національний університет «Львівська політехніка; Боса Олена Михайлівна, магістрант кафедри менеджменту організацій, Національний університет «Львівська політехніка»
[Секція 7. Інвестиційно-інноваційні процеси в економіці;]

У сучасних умовах господарювання одним з найважливіших чинників ефективного функціонування підприємств є регулярне впровадження інноваційних процесів. Із впровадженням різних типів новацій підприємства передусім отримують можливість підвищити якість продукції, модернізувати та оновити виробничі технології і загалом підняти рівень ефективності в цілому. Останнє своєю чергою поступово закладається в основу економічного розвитку країни. 

Будівельний комплекс (БК) є одним з найважливіших у державі, адже в першу чергу створює основні фонди для виробничих і невиробничих сфер економіки та споживає продукцію багатьох видів економічної діяльності країни (ВЕД) [1]. До його (БК) складових належить не тільки ВЕД «Будівництво», але й галузі, що забезпечують функціонування останнього і входять до складу ВЕД «Переробна промисловість», зокрема за розділом «Виробництво іншої неметалевої мінеральної продукції» та ін. 

Більшість вітчизняних підприємств БК зосереджує свою увагу не на підвищенні якості продукції, а на використанні дешевих ресурсів, таким чином отримуючи економію. Підприємства націлені лише на швидке скорочення витрат і максимальне отримання прибутку, а це негативно впливає на їх конкурентоспроможність.

В Україні рівень інноваційної активності БК є набагато нижчим від розвинутих країн світу. Незважаючи на високу соціально-економічну значимість цієї сфери господарювання для України, на сьогодні сфера вітчизняних досліджень про інновації у будівництві є недосить розвиненою, також повільно відбуваються впровадження світових практичних новацій у БК. Через недостатні темпи створення і розвитку науково-дослідних та проектно-конструкторських організацій, що належать до БК, його інноваційний розвиток в Україні затримується [2]. 

Базовою проблемою є те, що при реалізації більшості вітчизняних будівельних проектів на сьогоднішній день використовується застаріла техніка та низькопродуктивне устаткування, що негативно впливає на собівартість будівельних робіт [1]. 

Усе зазначене вище пояснює, чому БК України не стає більш інноваційним. Збільшення ВВП за рахунок упровадження нових технологій у цій сфері господарювання становить менше 1%, тоді як у розвинених країнах – від 60% до 90% [2, c.100].

Отже, основними причинами низької інноваційної активності вітчизняних підприємств БК з урахуванням [1]-[3] є такі: 1) недостатня кількість власних коштів підприємств та низький рівень державного фінансування; 2) високі ціни на нововведення та високий економічний ризик; 3) низька якість будівельних матеріалів; 4) незмінна кількість винахідників, авторів промислових зразків і раціоналізаторських пропозицій; 5) зменшення організацій, які виконують наукові та науково-технічні роботи; 6) неврегульована правова база; 7) корупційність влади.

Для підвищення інноваційного потенціалу БК у ринкових умовах господарювання потрібна реалізація широкого спектру заходів, які з урахуванням [3] можуть бути зокрема такими: 1) удосконалення системи стандартизації та нормування у будівельній сфері; 2) удосконалення діючого законодавства щодо регламентування розвитку БК, зокрема щодо перспектив державно-приватного партнерства для впровадження відповідних інноваційно-інвестиційних проектів; 3) забезпечення кредитної підтримки суб’єктів господарювання для фінансування будівельних проектів; 4) збільшення обсягів держзамовлення та залучення інших видів фінансування для розвитку складових БК; 5) забезпечення фінансування наукових досліджень у будівельній сфері; 6) розширення форм інфраструктури, що приваблюють інновації на ринок БК.

Реалізація запропонованих заходів дасть змогу прискорити інноваційні процеси у розвитку БК та наблизити показники оцінки якості і новацій на будівельному ринку України до європейських стандартів.




Список використаної літератури:

1. Малиш І.М. Вплив сучасного стану будівельної галузі України на інвестиційно-інноваційну активність будівельних підприємств/ І.М. Малиш // Держава та регіони. Серія: Економіка та підприємництво. – 2014. - №4. - С.70-74. 

2. Суркова Ю.О. Проблеми реалізації інноваційної моделі розвитку у вітчизняному будівельному комплексі / Ю.О.Суркова // Фінанси України. - 2008.- №6 .- С.99-110.

3. Карпович О.М. Аналіз інноваційних перспектив розвитку науки, економіки та будівельної галузі України / О.М. Карпович // Сучасні технології, матеріали і конструкції в будівництві. – 2013. - №1. – С.113-118. 




Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter




© 2010-2025 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.260 сек. / Mysql: 1630 (0.203 сек.)