Практичне використання моделі оптимізації структури капіталу підприємства обмежується дією зовнішніх факторів. Тому, в практичній діяльності необхідно враховувати неможливість підтримання оптимального співвідношення власного і позичкового капіталу на заданому рівні на протязі тривалого часу, а можливість лише підтримання оптимальної структури капіталу в межах допустимого діапазону.
Нами пропонується такий діапазон визначати, як зону допустимих значень структури капіталу підприємства, під якою розуміється такий інтервал співвідношення власного і позичкового капіталу, при якому за рахунок власних коштів погашаються як колишні, так і нові борги, і, забезпечується зростання ринкової вартості підприємства.
Формуючи критерії даної зони, відзначимо, що головною умовою її існування є фінансова стійкість і платоспроможність підприємства на всьому інтервалі.
Стійкість і надійність – найважливіші вимоги до виробничо- комерційної діяльності, які привертають уваги учених і практиків. Однак, це закономірно, оскільки обидві вимоги породжені найважливішою потребою суспільства в підвищенні ефективності функціонування народного господарства в умовах товарно-грошових, ринкових відносин і, природно, конкуренції.
Під стійкістю системи в загальному випадку розуміють можливість нормально функціонувати і протистояти різним неминучим обуренням (діям).
Стан системи називають стійким, якщо відхилення від нього залишається скільки завгодно малим при будь-яких достатньо малих змінах вхідних сигналів.
Надійність полягає в здатності предмету зберігати значення встановлених параметрів функціонування в певних межах, відповідних заданим режимам і умовам використання, зберігання і транспортування.
Слід зазначити, що стійкість досить часто розглядається в літературі, присвяченій питанням управління. Задача пошуку критерію стійкості для систем, описуваних диференціальними рівняннями будь-якого порядку, була сформульована Максвелом в 1868 р. [1-2].
Список використаних джерел:
1.Лук’яненко І.Г. Вплив ризику підприємницької діяльності на економічне зростання України / І.Г. Лук’яненко // Ризикологія в економіці та
підприємництві. Матеріалами Міжнародної науково-практичної конференції
(27-28 березня 2001 р.), К.:КНЕУ, Академія ДПС України, 2001. –С. 230-232
2.Лук’яненко І.Г. Шляхи підвищення ефективності регіональної фінансової політики// Прометей: регіональний збірник наукових праць з економіки./ ДЕГІ, ІЕПД НАН України – Донецьк: Юго-Восток, 2000.- Вип.3.- С.38-41.
|