:: ECONOMY :: НАПРЯМКИ ФОРМУВАННЯ ЕФЕКТИВНОЇ СИСТЕМИ АДАПТАЦІЇ ПЕРСОНАЛУ В ІНЖИНІРИНГОВИХ КОМПАНІЯХ :: ECONOMY :: НАПРЯМКИ ФОРМУВАННЯ ЕФЕКТИВНОЇ СИСТЕМИ АДАПТАЦІЇ ПЕРСОНАЛУ В ІНЖИНІРИНГОВИХ КОМПАНІЯХ
:: ECONOMY :: НАПРЯМКИ ФОРМУВАННЯ ЕФЕКТИВНОЇ СИСТЕМИ АДАПТАЦІЇ ПЕРСОНАЛУ В ІНЖИНІРИНГОВИХ КОМПАНІЯХ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 37

Термін подання матеріалів

23 січня 2025

До початку конференції залишилось днів 1



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

НАПРЯМКИ ФОРМУВАННЯ ЕФЕКТИВНОЇ СИСТЕМИ АДАПТАЦІЇ ПЕРСОНАЛУ В ІНЖИНІРИНГОВИХ КОМПАНІЯХ

 
03.06.2015 20:38
Автор: Жежуха Володимир Йосипович, кандидат економічних наук, Львівський інститут банківської справи Університету банківської справи Національного банку України; Крилишин Леся Орестівна, студентка, Національний університет «Львівська політехніка»
[Секція 2. Менеджмент. Маркетинг;]

Досвідом успішних компаній доведено, що процес набору і відбору персоналу не завершується формуванням наказу на зарахування нового співробітника й оформленням усієї необхідної документації. Не менш важливе завдання – докласти максимум зусиль до того, щоб новий працівник швидко адаптувався на новому місці й зумів в якнайшвидші терміни працювати максимально продуктивно. Це завдання також актуальне і для інжинірингових компаній, тому потребує детального розгляду. Проблема набуває особливої актуальності ще й тому, що на вітчизняному ринку інжинірингових послуг спостерігається дефіцит кваліфікованих фахівців в інжиніринговій сфері, відтак, ігнорування цієї важливої складової менеджменту персоналу може стати причиною плинності персоналу, чого можна цілком уникнути.

Одним із основних напрямків формування ефективної системи адаптації персоналу в інжинірингових компаніях є напрямок формалізування цього процесу. Важливо мати відповідну вимогам часу та ефективну технологію адаптації персоналу, яка б вказувала на напрямки й ресурсне забезпечення відповідних робіт, а також чітко розподіляла їх між окремими підрозділами та посадовими особами інжинірингової компанії. Як свідчить вивчення теорії і практики, проблема полягає у тому, що на більшості інжинірингових підприємств проблемами адаптації персоналу або взагалі не займаються, або ця процедура фрагментарна. 

Не менш важливе завдання на шляху формування ефективної системи трудової адаптації персоналу в інжинірингових компаніях – розуміння важливості й необхідності цього процесу усіма стейкхолдерами, якими, зокрема, можуть бути HR-підрозділ, лінійні керівники, колеги по роботі тощо. 

Перейнявши досвід успішних іноземних та вітчизняних компаній, інжиніринговим підприємствам доцільно впровадити у практику використання Job Offer. Цей інструмент детально інформуватиме нового фахівця про посаду, яку він обійме, її місце в організаційній структурі управління, права та обов’язки, склад компенсаційного пакета, тривалість відпусток та можливі терміни їхнього обрання, можливості кар’єрного та професійного зростання, основні контактні телефони в компанії тощо.

Ефективна робота HR-підрозділу та розвиток інституту наставництва в інжинірингових компаніях також є важливою передумовою трудової адаптації персоналу. Не менш важливо – забезпечувати ефективний зворотний зв'язок як під час періоду адаптації, так і після нього. Для цього, як свідчить вивчення теорії і практики, можуть застосовуватись як формальні, так і неформальні бесіди, а також різноманітні опитувальні листи. Керівництво інжинірингового підприємства повинно оцінювати не лише ефективність роботи нового співробітника за результатами випробувального терміну, але й діагностувати ефективність його трудової адаптації. 

Зрозуміло також, що в інжиніринговій компанії не можна буде забезпечити ефективну систему трудової адаптації, якщо система менеджменту цього підприємства буде малодієвою. Про таку малодієвість можна стверджувати, коли відсутні реальні посадові інструкції, громіздка організаційна структура управління, поганий комунікаційний зв'язок між підрозділами, неефективна система мотивування персоналу тощо.

Таким чином, тільки завдяки вищенаведеному можна буде забезпечити обґрунтовану у літературі психофізіологічну, соціальну, професійну та організаційну трудову адаптацію персоналу в інжинірингових компаніях і тим самим забезпечити ефективність управління. 



Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
НАПРЯМИ ПОКРАЩЕННЯ МОТИВАЦІЇ ПРАЦІ ПЕРСОНАЛУ НА ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВАХ УКРАЇНИ
31.05.2015 21:41
УПРАВЛІННЯ ЗАКУПІВЕЛЬНИМИ ПРОЦЕСАМИ НА ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВАХ УКРАЇНИ
29.05.2015 13:25
ПРОБЛЕМИ УПРАВЛІННЯ КОМУНІКАЦІЯМИ ПОСЕРЕДНИЦЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ
29.05.2015 13:19
ЗНАЧЕННЯ ЕФЕКТИВНОЇ КОМАНДНОЇ РОБОТИ ДЛЯ ОРГАНІЗАЦІЇ
29.05.2015 12:05
СУЧАСНІ ПРОБЛЕМИ РОЗВИТКУ МЕНЕДЖМЕНТУ В УКРАЇНІ
26.05.2015 10:25
МАРКЕТИНГОВА ДІЯЛЬНІСТЬ ПІДПРИЄМСТВА У СФЕРІ ПОСЛУГ
03.06.2015 14:06
СУЧАСНІ ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ МАРКЕТИНГУ
03.06.2015 13:51
УПАКОВКА ЯК МАРКЕТИНГОВИЙ ЗАСІБ ПРОСУВАННЯ ТОВАРУ ПІДПРИЄМСТВА
03.06.2015 13:39
ВЗАЄМОЗАЛЕЖНІСТЬ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ З ЕКОНОМІЧНОЮ БЕЗПЕКОЮ ПІДПРИЄМСТВА
03.06.2015 12:35
МАЛИЙ БІЗНЕС В УКРАЇНІ В ПЕРІОД СТАГНАЦІЇ: ОСОБЛИВОСТІ ФІНАНСОВОГО МЕНЕДЖМЕНТУ
03.06.2015 00:53




© 2010-2025 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.247 сек. / Mysql: 1630 (0.192 сек.)