|
|
|
СУЧАСНІ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНІ ПРОБЛЕМИ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
|
14.11.2014 19:26 |
Автор: Гук Ольга Володимирівна, кандидат економічних наук, доцент; Анікіна Марина Юріївна, студентка, Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут»
|
[Секція 1. Економіка та підприємництво;] |
На сьогоднішній день економіка України має низку значних соціальних та економічних проблем. Згідно опитування здійсненого Українським центром економічних і політичних досліджень імені Олександра Разумкова існують наступні соціально-економічні проблеми (рис. 1): - низький рівень заробітної плати (на думку 35% респондентів); - високий рівень безробіття (так вважає 24% опитуваних); - високі ціни на продовольчі продукти (11%), - підвищення тарифів на послуги житлово-комунального господарства (10%); - висока оплата за навчання у вищих навчальних закладах (10%); - низька якість медичного обслуговування (10%).
Рис.1. Результати опитування Українським центром економічних і політичних досліджень імені Олександра Разумкова
З огляду на ці соціально-економічні показники Україна займає останні позиції рейтингів. Зокрема, в 2013 році Україна опинилась у групі країн із валовим доходом нижчим за середній і зайняла 136-е місце в рейтингу Світового банку за рівнем валового доходу на душу населення – на одного українця припало 3500 доларів [1]. Сучасний етап розвитку трансформаційного суспільства характеризується великою проблемою зайнятості населення. Економічно активне населення у віці 15-70 років у I кварталі 2014 року становить 21 млн. 284,5 тис.осіб. Серед них, за даними Державної служби статистики, отримали роботу 19 млн. 401,2 тис.осіб, а безробітними залишились 1 млн. 883,3 тис.осіб [2]. Для того, щоб країна була конкурентоспроможною потрібно щоб був високим рівень освіченості. Але, на жаль, в Україні значний відсоток громадян не може дозволити собі платне навчання. Тому, на противагу соціально-економічним проблемам державі доцільно більше вкладати в освіту і зробити її доступною для всіх прошарків суспільства. Працівники з вищим рівнем освіти стануть більш конкурентоспроможними на ринку праці, що дасть можливість отримати їм бажану роботу та заробітну плату. Як наслідок зросте життєвий рівень населення країни. Очевидно, що Україна має великий економічний потенціал, зокрема володіє майже половиною всіх європейських запасів чорноземів, вагомим відсотком світових запасів природних ресурсів, вигідним географічним положенням. Підтримка з боку держави в напрямку активного розвитку і підтримки малого і середнього бізнесу прискорять темпи та зміни економічного розвитку країни, що в свою чергу прямо-пропорційно залежать від чисельності населення, його вікової, освітньої, професійної та соціальної структур. Таким чином, Україна потребує здійснення виваженої державної соціально-економічної політики, яка буде спрямована на одночасне подолання інфляції та безробіття.
Список використаних джерел: 1. Інформаційне агентство УНІАН. [Електронний ресурс] – Режим доступу: http://www.unian.ua/society/813105-ukrajina-136-ta-v-sviti-za-rivnem-dohodu-na-dushu-naselennya.html 2. Державна служба статистики України. [Електронний ресурс] – Режим доступу: http://www.ukrstat.gov.ua/
|
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License
|
|
|