:: ECONOMY :: ПРОБЛЕМИ УДОСКОНАЛЕННЯ ЕКСКУРСІЙНОЇ СФЕРИ В УКРАЇНІ :: ECONOMY :: ПРОБЛЕМИ УДОСКОНАЛЕННЯ ЕКСКУРСІЙНОЇ СФЕРИ В УКРАЇНІ
:: ECONOMY :: ПРОБЛЕМИ УДОСКОНАЛЕННЯ ЕКСКУРСІЙНОЇ СФЕРИ В УКРАЇНІ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 37

Термін подання матеріалів

23 січня 2025

До початку конференції залишилось днів 3



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

ПРОБЛЕМИ УДОСКОНАЛЕННЯ ЕКСКУРСІЙНОЇ СФЕРИ В УКРАЇНІ

 
11.11.2014 21:10
Автор: Макар Оксана Павлівна, кандидат економічних наук, доцент Національного університету “Львівська політехніка”; Петько Галина Василівна, студентка Національного університету “Львівська політехніка”
[Секція 1. Економіка та підприємництво;]
Екскурсійна сфера виступає одним із шляхів вивчення історії рідного краю, та виступає засобом залучення людей, молоді, учнів до пізнання національного багатства. З набуттям незалежності зацікавлення до екскурсійної сфери почало зростати, збільшилась кількість наукових досліджень,  а також діяльність вчених, що перевіряли на практиці теоретичні дослідження.
На сучасному етапі відбувається зростання інтересу суспільства до екскурсійної діяльності, її популяризація і активізація.
Важливу теоретико-методологічну основу діяльності екскурсійної сфери становлять екскурсознавчі праці таких науковців: М. М. Поколодної, В. К. Барбарицької, О. Ю. Малиновської, С. М. Голубничої,  Г. П. Долженко, В. С. Гришанової, Т. І. Галицької, І. В. Зоріна, В. А. Кабачкова, В. О. Квартальонова, Л. Г. Лук’янової, Л. І. Поважної, М. Скрипник, В. К. Федорченка, Н. А. Фоменко та інших.  
Метою дослідження є виявлення проблем, наявних в екскурсійній сфері України, та знаходження можливих шляхів їх вирішення.
Екскурсійна сфера є невід’ємною складовою туризму, що є одним із засобів вивчення історії рідного краю та її популяризації, та на жаль протягом останніх років екскурсійні потоки в Україні мали негативну тенденцію. 
За статистичними даними протягом останніх років кількість екскурсантів значно зменшилась.(Діаграма 1)

Діаграма 1. Екскурсійні потоки в Україні





(За даними державої служби України)
На даному етапі розвитку екскурсійної сфери немає обмежень щодо тематики екскурсій, ідеологічних обмежень, це сприяє розширенню спектру тем екскурсій. Розвитку екскурсознавста сприяють також невичерпні екскурсійні ресурси багатьох регіонів нашої країни разом з глибинним національним духовним корінням і традиціями українського народу.(Рис 1.)



Рис 1. За Поколодною М.М., Гришановою В.С.
 
Також дають підставу стверджувати, що саме екскурсії можуть стати активним і змістовним засобом гармонізації особистості, її духовного зростання в новій демократичній Україні. Вони є джерелом нової інформації, нових вражень і відчуттів.
Під охороною держави перебуває 160 тис. пам'яток. Це справжня скарбниця нашої національної спадщини, до якої пролягають десятки туристських маршрутів. Туристи мають можливість ознайомитися з історією та культурою України з давніх часів до сьогодення.
Найвизначніші історико-культурні пам'ятки знаходяться в Києві, Львові, Кам'янці-Подільському, Одесі, Чернігові. Туристів приваблюють Латинський собор у Львові, Успенський собор Києво-Печерської лаври, Софійський, Михайлівський Золотоверхий та Володимирський собори в Києві.
Одним із значних внесків, які суттєво вплинули на подальший розвиток екскурсознавстава стала програми, що була розроблена у 90-х роках під егідою Державного комітету України з туризму та Міністерства освіти і науки, групою провідних науковців і практиків екскурсійної справи. Національна система туристсько- екскурсійних маршрутів України «Намисто Славутича». Система передбачає якнайповніше висвітлення історико-культурного потенціалу регіону під час туристських подорожей та екскурсій. З цією метою складено детальний перелік історико-культурних пам'яток регіону "Намисто Славутича" за географічним принципом - відомості про наявність екскурсійних об'єктів у населених пунктах туристського регіону з урахуванням часу їх створення. Надзвичайно популярними були також маршрути «Козацькі Січі», «Вільності Війська Запорозького», «Трипільські поселення України», «Фортеці й замки України», «Монастирі України», «Гетьманські столиці», «Чумацькими шляхами», «Коліївщина» та інші.
Нормативна база, яка регулює надання екскурсійних послуг в Україні, далека від досконалості. Так,  Закон України «Про туризм» визначає лише основні напрямки, а деталі прописуються в підзаконних актах. Фактично в Законі визначені лише учасники відносин, що виникають при здійсненні туристської діяльності, положення про договір на екскурсійне обслуговування та вірогідна відповідальність за порушення законодавства в галузі туризму. Від взаємодії органів охорони пам'яток, їх збереження, реставрації та дослідження, ознайомлення з ними широких верств населення, особливо школярів і молоді, залежить майбутнє держави. Варто підкреслити велике виховне значення цієї роботи. Не останню роль відіграють і економічні важелі.
Про це свідчить досвід деяких країн світу (Велика Британія, Єгипет, Греція, Індонезія), де питання збереження й пропаганди культурної спадщини перебувають під опікою органів державного регулювання.
Надзвичайно важливим є Наказ Держкоммолодьспорттуризму від 17.01.2001 р. № 7/62 "Про затвердження ліцензійних умов впровадження господарської діяльності з організації іноземного, внутрішнього, зарубіжного туризму, екскурсійної діяльності".
На нашу думку, екскурсійна сфера в Україні перебуває на етапі розвитку ,звичайно ж, є проблеми, а також багато перспектив, оскільки у сьогоденні вона має відповідні умови для розвитку, збільшення соціально-активного населення,  розвиток туристичної інфраструктури.



Отже, провівши аналіз даної сфери туристичної галузі, можемо зробити висновок що, екскурсійна сфера в Україні має велику базу для функціонування, адже ми володіємо національним багатством, величезною кількістю пам’яток історії та культури, що створюють  перспективи для розвитку, за умов вирішення наявних проблем.

Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИКОРИСТАННЯ ТРУДОВИХ РЕСУРСІВ ТА МОТИВАЦІЇ НА ПІДПРИЄМСТВІ
30.11.2014 18:41
ПРИРОДНО-ЕКОНОМІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА УМОВ ВИРОБНИЦТВА ПРОДУКЦІЇ СКОТАРСТВА В КАРПАТСЬКОМУ РЕГІОНІ
28.11.2014 13:10
ПРОГНОЗУВАННЯ РІВНЯ ПОТЕНЦІЙНОЇ СПОЖИВЧОЇ НЕОБХІДНОСТІ В ПРОДУКЦІЇ АПК З УРАХУВАННЯМ ЦИКЛІЧНОСТІ ЕКОНОМІКИ
27.11.2014 22:22
ПРОЦЕС УПРАВЛІННЯ СТРАХОВИМ ПОРТФЕЛЕМ У СИСТЕМІ СТРАТЕГІЧНОГО МЕНЕДЖМЕНТУ СТРАХОВИКА
27.11.2014 22:10
ШЛЯХИ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ УПРАВЛІННЯ ПОТЕНЦІАЛОМ ПІДПРИЄМСТВ ТОРГІВЛІ
27.11.2014 20:58
УПРАВЛІННЯ ВИТРАТАМИ ЯК СКЛАДОВА СТРАТЕГІЧНОГО РОЗВИТКУ ПІДПРИЄМСТВА
27.11.2014 18:46
ФІНАНСОВА СТРАТЕГІЯ ЯК ОДИН ІЗ ГОЛОВНИХ ЕЛЕМЕНТІВ ЕФЕКТИВНОГО РОЗВИТКУ ПІДПРИЄМСТВА
27.11.2014 17:53
НЕОБХОДИМЫЕ МЕРЫ ДЛЯ ВЫХОДА УКРАИНЫ ИЗ КРИЗИСА СВЯЗАННЫЕ С ФИНАНСОВОЙ ДЕЯТЕЛЬНОСТЬЮ ОТЕЧЕСТВЕННЫХ ПРЕДПРИЯТИЙ
26.11.2014 14:42
РЕФОРМИРОВАНИЕ ЭКОНОМИЧЕСКОЙ СИСТЕМЫ В ПОЛЬШЕ. ИСТОРИЧЕСКИЙ АСПЕКТ
26.11.2014 14:17
КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНІСТЬ УКРАЇНСЬКИХ ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВ
21.11.2014 18:14




© 2010-2025 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.243 сек. / Mysql: 1630 (0.192 сек.)