:: ECONOMY :: МЕТОДИЧНІ ОСНОВИ ДОСЛІДЖЕННЯ ІННОВАЦІЙНО–ТЕХНОЛОГІЧНОГО РОЗВИТКУ РЕГІОНУ :: ECONOMY :: МЕТОДИЧНІ ОСНОВИ ДОСЛІДЖЕННЯ ІННОВАЦІЙНО–ТЕХНОЛОГІЧНОГО РОЗВИТКУ РЕГІОНУ
:: ECONOMY :: МЕТОДИЧНІ ОСНОВИ ДОСЛІДЖЕННЯ ІННОВАЦІЙНО–ТЕХНОЛОГІЧНОГО РОЗВИТКУ РЕГІОНУ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 35

Термін подання матеріалів

20 листопада 2024

До початку конференції залишилось днів 0



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

МЕТОДИЧНІ ОСНОВИ ДОСЛІДЖЕННЯ ІННОВАЦІЙНО–ТЕХНОЛОГІЧНОГО РОЗВИТКУ РЕГІОНУ

 
25.09.2014 19:11
Автор: Гошовська Анна Володимирівна, аспірантка Національного університету «Львівська політехніка»
[Секція 1. Економіка та підприємництво;]
Розробка методичних основ дослідження інноваційно-технологічного розвитку регіону є надзвичайно актуальним і важливим завданням. Незважаючи на те, що питання методики дослідження даної проблематики знайшли відображення  у багатьох наукових публікаціях [1; 2; 3], однак ще не існує єдиного наукового підходу дослідження інноваційно–технологічного розвитку регіону.
Мета цієї публікації – сформувати власний підхід до дослідження інноваційно–технологічного розвитку регіону, який повинен враховувати специфіку об’єкта дослідження в умовах сьогодення і який передбачено в подальшому застосувати на практиці. Вважаємо, що дослідження інноваційно-технологічного розвитку регіону доцільно структурувати на декілька етапів, на кожному з яких передбачено застосувати низку загально- і конкретно–наукових методів (табл.1).
На першому етапі дослідження пропонується здійснити аналіз наукової літератури, у якій висвітлена проблематика інноваційно–технологічного розвитку різних просторових рівнів, систематизувати і доповнити напрацювання попередників, сформувати понятійно–термінологічний апарат. Результатом даного етапу має стати  створення концепції структури подальшого дослідження інноваційно–технологічного розвитку регіону.
На другому етапі мають бути вивчені чинники, що впливають на інноваційно-технологічний розвиток регіону. Передбачено здійснити класифікацію чинників та виявити ступінь їхнього впливу на поширення інноваційно–технологічних процесів у регіоні. Чинники, на наш погляд, доцільно розглядати у ієрархічно-рівневому та просторово-структурному аспектах. Глобальні  та загальнодержавні чинники суттєво впливають на своїх відповідних рівнях, а в масштабах регіону – часто опосередковано. Тому найбільша увага має бути приділена саме регіональним чинникам. Доцільним на даному етапі вважаємо використання методів абстрагування, узагальнення, класифікації, а також статистичних методів.
На третьому етапі передбачено здійснити системно-структурний аналіз інноваційно-технологічного розвитку регіону. Цей аналіз займає важливе місце у дослідженні, оскільки дозволяє здійснити, по-перше, представлення інноваційно-технологічної регіону як інтегрованої системи, по-друге, здійснити поліструктурний аналіз (вивчити особливості компонентної і територіальної структури цієї системи). Дослідження інноваційно-технологічної системи регіону передбачає:
1) компонентний та територіальний аналіз інноваційно-технологічного розвитку на внутрішньообласному рівні -  рівні міст та адміністративних районів (здійснити оцінку інноваційної привабливості міст; визначити рівен інноваційної активності та територіальної концентрації і т.д.);
2) територіальний синтез, в основі якого лежать комплексне дослідження явищ та процесів інноваційно-технологічного розвитку у регіоніНа цьому етапі мають бути використані як загальнонаукові (аналіз і синтез, порівняльний, системний), так і конкретно наукові методи (статистичний, формалізаційний,  картографічний) (табл.1).

Таблиця 1
Методи дослідження інноваційно-технологічного розвитку регіону*



*Розробка автора
На четвертому етапі передбачено провести SWOT – аналіз інноваційно-технологічного розвитку регіону, визначення сильних і слабких сторін такого розвитку, можливостей і загроз і на цій основі доцільно обґрунтувати стратегічні напрямки інноваційно-технологічного розвитку регіону.

Список використаних джерел:
1. Изард У. Методы регионального анализа : введение в науку о регионах  / У.Изард: пер с англ. – Москва : Прогресс, 1966. – 660с.
2. Інновації: проблеми науки і практики : монографія. - Х.: ВД «ІНЖЕК», 2006. - 336с.
3. Інноваційний розвиток економіки : модель, система управління, державна політика / За ред. Л.Федулової. – К.: Основа, 2005. – 552с.


Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
РЕЗУЛЬТАТИВНІСТЬ ФУНКЦІОНУВАННЯ СИСТЕМИ СТРАТЕГІЧНОГО УПРАВЛІННЯ РЕСТРУКТУРИЗАЦІЄЮ ПІДПРИЄМСТВ
19.09.2014 00:41
СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНИМ КАПІТАЛОМ
19.09.2014 00:08
ФІСКАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНІ ВАЖЕЛІ ВПЛИВУ НА ФІНАНСОВО-ГОСПОДАРСЬКУ ДІЯЛЬНІСТЬ СУБ’ЄКТІВ МАЛОГО БІЗНЕСУ
19.09.2014 00:04
ФИКТИВНЫЙ СОВОКУПНЫЙ СПРОС И ЕГО ЭКОНОМИЧЕСКАЯ СТРУКТУРА
18.09.2014 23:53
ТЕОРІЯ ІНВЕСТИЦІЙ М. І. ТУГАН-БАРАНОВСЬКОГО Й ЕКОНОМІКА СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
18.09.2014 23:44
УДОСКОНАЛЕННЯ КОРПОРАТИВНИХ ВІДНОСИН ЯК ПРІОРИТЕТНИЙ НАПРЯМОК РОЗВИТКУ НАЦІОНАЛЬНОЇ ЕКОНОМІКИ
02.10.2014 21:16
БАГАТОГРАННІСТЬ ВИЗНАЧЕННЯ ПОНЯТТЯ «ТЕХНОЛОГІЇ»
02.10.2014 00:33




© 2010-2024 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.770 сек. / Mysql: 1570 (0.666 сек.)