:: ECONOMY :: ЕКОНОМІКО-МАТЕМАТИЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ ТАРИФІВ ЗІ СТРАХУВАННЯ ФІНАНСОВИХ РИЗИКІВ :: ECONOMY :: ЕКОНОМІКО-МАТЕМАТИЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ ТАРИФІВ ЗІ СТРАХУВАННЯ ФІНАНСОВИХ РИЗИКІВ
:: ECONOMY :: ЕКОНОМІКО-МАТЕМАТИЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ ТАРИФІВ ЗІ СТРАХУВАННЯ ФІНАНСОВИХ РИЗИКІВ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 35

Термін подання матеріалів

20 листопада 2024

До початку конференції залишилось днів 0



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

ЕКОНОМІКО-МАТЕМАТИЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ ТАРИФІВ ЗІ СТРАХУВАННЯ ФІНАНСОВИХ РИЗИКІВ

 
10.06.2014 17:20
Автор: Олійник Віктор Михайлович, кандидат фізико-математичних наук, Сумський державний університет
[Секція 4. Економічний аналіз. Економіко-математичне моделювання;]
Відсутність природних стабілізаторів рівня породжує вкрай небезпечну для страховиків властивість фінансового ризику – можливість зміни (як правило, зростання) рівня ризику після укладання договору страхування. Це призводить до того, що у страхуванні фінансових ризиків амплітуда тарифів є однією з найширших – типовим є діапазон 5-15 %, хоча може бути і більше.
Означені властивості фінансових ризиків різко знижують цінність статистичних даних і роблять їх фактично непридатними для використання з метою забезпечення беззбитковості цього виду страхування. Іншими словами, сукупність страхових параметрів фінансових ризиків є суто індивідуальною для кожного страхувальника, характеризуючи притаманні тільки йому особливості: вид діяльності, її обсяг, конкурентне середовище, кваліфікацію страхувальника, надійність партнерів тощо, і тому не може використовуватися як аналог для інших страхувальників [1].
Зокрема, тариф у разі страхування фінансового ризику повинен вважатися не мірою середнього рівня ризику (і тому бути приблизно однаковим для всіх страхувальників, як у випадках страхування класичних ризиків), а еквівалентом ринкової ціни за надання страхового захисту конкретному страхувальникові, тобто має бути індивідуальним [2].
При страхуванні фінансових ризиків серйозною проблемою для страхових компаній є висока вартість експертизи ризику. Якщо середній показник якості проектів прийняти рівним 10 % від їхнього загального числа, а вартість експертизи – рівній 0,5 % від вартості проекту, то сумарні витрати на експертизу одного якісного проекту (з урахуванням витрат на експертизу відбракованих) складатимуть 5 % від його середньої вартості. Зазначені витрати сумірні з величиною тарифів при страхуванні фінансових ризиків (5-15 %). Це знижує рівень зиску страхування фінансових ризиків для страхової компанії. Частково ця проблема вирішується шляхом використання спеціальних стратегій експертизи, що дозволяють знизити зазначені витрати чи використання спеціальних умов у договорі страхування.
Зазначена складність експертизи фінансових ризиків зовсім не відповідає їхній популярності. Це доводить, що страхування фінансових ризиків найчастіше є лише технологічним прийомом, а не реальним страхуванням.
Зазначені вище особливості фінансових ризиків не є принциповою перешкодою для їхнього беззбиткового страхування. Щоб цього досягти, страховик повинен:
- не покладатися на будь-які статистичні дані як на об’єктивну основу для розрахунку тарифу;
- відмовитися від спроб кількісного визначення тарифу як об’єктивної міри ризику;
- використовувати відомі статистичні дані і тарифи лише як довідковий матеріал для формування власних уявлень про орієнтовні параметри конкретного ризику і приблизний рівень ринкової вартості його страхування.
- величину тарифу вибирати за домовленістю зі страхувальником у діапазоні нижнє значення якого обмежене ринковою кон’юнктурою, а верхнє – міркуванням оптимуму.
Перераховані вище заходи сприятимуть швидкому розвитку ринку страхування фінансових ризиків, оскільки даний вид буде прибутковим і тому цікавим для страхових компаній.

Список використаних джерел:
1. «4Р» маркетингу страхових компаній: монографія /[ Козьменко О.В., Козьменко С.М., Васильєва Т.А. та ін.]; кер.авт.кол. д.е.н.,проф. О.В.Козьменко.- Суми: Університетська книга, 2014.- 432с.
2. Хорін Л. Страхування фінансових ризиків – від ремісництва до мистецтва // Вісник НБУ. – 1998. – № 10. С. 45-489.


Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
ОПТИМІЗАЦІЯ АЛГОРИТМУ СИСТЕМ ПІДТРИМКИ ПРИЙНЯТТЯ РІШЕННЯ НА ОСНОВІ НЕЧІТКОГО ДЕРЕВА РІШЕНЬ
26.05.2014 15:13




© 2010-2024 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.252 сек. / Mysql: 1570 (0.202 сек.)