:: ECONOMY :: ОСОБЛИВОСТІ ТА ПЕРСПЕКТИВИ ВПРОВАДЖЕННЯ «ЗЕЛЕНОЇ ЕКОНОМІКИ» :: ECONOMY :: ОСОБЛИВОСТІ ТА ПЕРСПЕКТИВИ ВПРОВАДЖЕННЯ «ЗЕЛЕНОЇ ЕКОНОМІКИ»
:: ECONOMY :: ОСОБЛИВОСТІ ТА ПЕРСПЕКТИВИ ВПРОВАДЖЕННЯ «ЗЕЛЕНОЇ ЕКОНОМІКИ»
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 35

Термін подання матеріалів

20 листопада 2024

До початку конференції залишилось днів 0



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

ОСОБЛИВОСТІ ТА ПЕРСПЕКТИВИ ВПРОВАДЖЕННЯ «ЗЕЛЕНОЇ ЕКОНОМІКИ»

 
30.05.2014 20:26
Автор: Жван Вікторія Вікторівна, кандидат технічних наук, доцент кафедри «Економіки будівництва», Харківський національний університет міського господарства ім. О.М. Бекетова
[Секція 1. Економіка та підприємництво;]
На сучасному етапі розвитку, в усьому світі протікають процеси глобалізації, що викликають необхідність розгляду екологічного стану як головного інструменту формування сталого розвитку нашої країни. Тому, всі країни з розвиненою ринковою і перехідною економікою, водять поняття «зелена економіка». Дана концепція об'єднує економічні, соціальні та екологічні цілі для збалансування та гармонізацію сталого розвитку. «Зелену» економіку слід розглядати як інноваційний підхід, так як в основі даного процесу закладено використання нових галузей економіки, абсолютно нових технологій і обладнання, постачання екологічно чистого продукту, який не має негативного впливу на навколишнє середовище.
Мета даного дослідження полягає в аналізі сучасної світової моделі «зеленої» економіки та необхідності впровадження даної галузі в Україні.
Сталий розвиток - це сприятлива ситуація в стані, що складається на всіх її рівнях: регіонах, містах і селах, тобто, існування позитивних показників у всіх сферах життєдіяльності.
Поряд з концепцією «зеленої» економіки найважливішою сферою є «зелене» екологічне будівництво, тому що найважливішою сферою життєдіяльності є екологія, де будівельні процеси впливають негативний вплив на зовнішнє середовище проживання. Тому, необхідним відносно соціуму, екології та будівництва є виділення такої економіки, яка змогла б зв'язати ці компоненти і вивести країну на переважно новий рівень розвитку.
Виділення основних переваг екологічного будівництва, формує необхідність виникнення даної галузі на українських землях. Основні переваги екологічного будівництва полягають у наступних принципах:
Для економічної сфери: зниження енергоспоживання, внаслідок чого досягається зменшення витрат на електроенергію; зменшення споживання води, призводить до значного зниження витрат на водопостачання; впровадження принципів екологічного будівництва прекрасно підходить для залучення суспільної уваги та ін.
Для суспільства: створення більш комфортних умов в приміщеннях за якістю повітря, а також тепловим і акустичним характеристикам; зниження рівня забруднень, що потрапляють у воду, грунт і повітря; підвищення якості життя за допомогою оптимального розміщення місць прикладання праці в близькості житлових районів і соціальною інфраструктурою та ін.
Для навколишнього середовища: значне скорочення викидів парникових газів, сміття та забруднених вод; розширення і захист природного середовища, а також біологічного різноманіття; збереження природних ресурсів.
Екологічне будівництво масово впроваджується на світовий ринок і представлено в самому широкому спектрі, від невеликих житлових будинків до великих торгових районів. При зведенні екологічного будівлі розробляються спеціальні екологічні проекти, в основі яких закладені наступні принципи: використання енергозберігаючих технологій, ефективне використання обмежених ресурсів, проектування будівель з урахуванням певного впливу на здоров'я людини та на навколишнє середовище, а також наскільки гармонійно будівля вписується в архітектурний стиль і природний ландшафт.
Сучасний зростання «зеленого» будівництва спостерігається серед Західних тенденцій, а саме в США - це 23 % частки ринка, в Європі небагато менше, приблизно - 21 %, а в Україні - поки 0 %. У нашій країні екологічне будівництво не має темпів зростання, але набирає актуальності в даному розвитку, що підкріплено існуванням певних рад з екологічного будівництва, різних об'єднань, з метою впровадження міжнародних стандартів в Україні.
Таким чином, можна зробити наступний висновок, зелена економіка - це економіка, яка підвищує добробут людей і забезпечує соціальну справедливість, при цьому істотно знижує ризики для навколишнього середовища. Але для цього потрібно визначити такі пріоритетні напрями, які дозволять сучасній Україні сформувати нову «зелену» економіку, що посприяє подоланню фінансової кризи, його соціальних, економічних і екологічних впливів, а саме:
- Захист атмосферного повітря;
- Охорона водних, земельних і ґрунтових ресурсів;
- Охорона лісів;
- Охорона геологічного середовища та надр;
- Забезпечення біологічної безпеки;
- Впровадження більш чистого виробництва;
- Розвиток інфраструктури екологічно чистих видів транспорту;
- Енерго- та ресурсозбереження в промисловості і приватному секторі;
- Екологічно орієнтовані технології ведення сільського господарства;
- Екологічний та зелений туризм.

Список використаних джерел:
1. Ковальський Л.М., Чижмак Д.А. Тенденції формування екологічно безпечних споруд// Сучасні проблеми архітектури та містобудування. Науково-технічний збірник/ Відп. ред. М.М. Дьомін. – К.: КНУБА, 2009. – Вип. 21. – С. 239 – 243.
2. Українське видання COMMERCIAL PROPERTY «Системи сертифікації зеленого будівництва» n 1 - квітень 2011 р. [Електронний ресурс]: http://www.beteninternational.com/ BETEN International – Режим доступу: Система сертификации зеленого строительства


Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
СИСТЕМНИЙ ПІДХІД ДО СТАНОВЛЕННЯ ЛІДЕРСТВА ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВ
25.05.2014 14:53
АНАЛІЗ ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ АСИНХРОННОГО ЕЛЕКТРОПРИВОДУ З КОРЕКТОРОМ КОЕФІЦІЄНТА ПОТУЖНОСТІ
25.05.2014 14:15
ПЕРСПЕКТИВИ ВИКОРИСТАННЯ БАЛОВОЇ ОЦІНКИ ХЛІБОБУЛОЧНИХ ВИРОБІВ
11.06.2014 19:09
ДОСЛІДЖЕННЯ ТА ВДОСКОНАЛЕННЯ ПОНЯТТЯ ВИРОБНИЧОГО ПОТЕНЦІАЛУ ПРОМИСЛОВОГО ПІДПРИЄМСТВА
11.06.2014 17:24
ЗНАЧЕННЯ СЕРТИФІКАЦІЇ ТА ЇЇ ВПЛИВ НА ЯКІСТЬ ТОВАРІВ
11.06.2014 17:13
ЛІЗИНГ В СІЛЬСЬКОМУ ГОСПОДАРСТВІ
10.06.2014 17:43
РИНКИ СТРАХОВИХ ПОСЛУГ УКРАЇНИ: ЗАХИСТ КОНКУРЕНЦІЇ ЯК ОСНОВА ЕФЕКТИВНОГО РОЗВИТКУ
10.06.2014 16:17
МОНІТОРИНГ ОПЕРАЦІЙНОЇ СТІЙКОСТІ ПІДПРИЄМСТВА ТА ЙОГО ІНДИКАТОРИ
10.06.2014 15:37
ЕНЕРГЕТИЧНИЙ АУДИТ ЯК ІНСТРУМЕНТ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА, ЯКЕ ЗДІЙСНЮЄ ЗЕД
03.06.2014 13:39
ПРОБЛЕМИ УПРАВЛІННЯ КОНКУРЕНТНОЮ СТІЙКІСТЮ МАШИНОБУДІВНИХ ПІДПРИЄМСТВ
02.06.2014 18:48




© 2010-2024 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.315 сек. / Mysql: 1570 (0.249 сек.)