|
|
|
ОСОБЛИВОСТІ ДЖЕРЕЛ ФІНАНСУВАННЯ ІНВЕСТИЦІЙНИХ ПРОЕКТІВ БУДІВНИЦТВА В УКРАЇНІ
|
21.02.2014 20:38 |
Автор: Жван Вікторія Вікторівна, кандидат технічних наук, доцент кафедри «Економіки будівництва», Харківський національний університет міського господарства ім. А. М. Бекетова; Дриль Наталія Валеріївна, асистент кафедри «Економіки будівництва», Харківський національний університет міського господарства ім. А. М. Бекетова
|
[Секція 1. Економіка та підприємництво; ] |
Перехідні процеси, що тривають зараз в Україні, а саме формування інвестиційно-інноваційної політики розвитку, сприяє інноваційним процесам та підвищенню ефективності певних інвестиційних ресурсів в будівництві. Нестача фінансових ресурсів на підприємстві - стримує розвиток інвестиційної сфери, що є необхідним чинником існування підприємництва. Під час розробки певного інвестиційного проекту, слід розробити власну стратегію фінансування, тобто визначити способи фінансування проекту, його джерел та структури фінансових вкладень. Тому, головною проблемою для будівництва на початковому етапі впровадження інвестиційного проекту є пошук оптимальних засобів та джерел для його реалізації, що є актуальним серед підприємницького сектору. Важливим моментом для підприємства є формування джерел фінансування інвестиційних проектів, що являють собою грошові кошти, у вигляді інвестиційних ресурсів. Умовно виділяють внутрішні, або власний капітал та зовнішні, або залучений та позиковий капітал. Необхідним є розгляд внутрішніх та зовнішніх джерел фінансування будівництва. Щодо внутрішнього фінансування, то воно формується за рахунок підприємства, використовуючи власних кошти, а саме статутний (акціонерний) капітал. Власні джерела також формуються шляхом отримання чистого прибутку та накопичення амортизаційних відрахувань, що забезпечується в ході діяльності підприємства. Залучений чи позиковий капітал, передбачають використання зовнішніх джерел фінансування, до них слід віднести: кошти певних фінансових інститутів, кошти нефінансових компаній населення, держави, іноземних інвесторів, та інші внески. Зовнішнє фінансування здійснюється за рахунок мобілізації залучених і позикових коштів, тобто за рахунок часткового та кредитного фінансування відповідно. Отже, підводячи підсумки, треба сказати, що кожен з використаних джерел фінансування має певні відхилення, тому, доцільним буде визначання загальних достоїнств та недоліків джерел фінансування будівництва (табл.1).
Таблиця 1 Плюси та мінуси фінансування будівництва [2]
Для підприємства, перед реалізацією інвестиційного проекту необхідно чітко визначити стратегію фінансування, зробити якісний аналіз альтернативних методів та джерел фінансування, а також розробити ретельну схему фінансування.
Список використаних джерел: 1. Закон України "Про інвестиційну діяльність" від 16 жовтня 2012 р. // Відомості Верховної Ради України. - 2014. - № 2-3, ст.41 2. Котуков A.A. Джерела формування інвестицій та їх класифікація / / Фінанси і кредит. 2008. - № 29 (317). - ст. 18-21.
|
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License
|
|
|