|
|
|
КЛАСИФІКАЦІЯ РЕЗЕРВІВ ПІДПРИЄМСТВ МАШИНОБУДІВНОЇ ГАЛУЗІ
|
19.02.2014 16:39 |
Автор: Бабкіна Євгенія Юріївна, викладач ДВНЗ „Луганський коледж будівництва, економіки та права”; Мороз Ольга Іванівна, викладач ДВНЗ „Луганський коледж будівництва, економіки та права”; Пащенко Олександр Миколайович, викладач ДВНЗ „Луганський коледж будівництва, економіки та права”
|
[Секція 1. Економіка та підприємництво; ] |
Становлення ринкових засад господарювання супроводжується різноманітними трансформаціями економічних систем, швидкозмінністю середовища, у якому функціонують підприємства, у тому числі машинобудівної галузі. Виробничо-господарська діяльність машинобудівного підприємства особливо пов’язана зі споживанням ресурсів, що безпосередньо впливає на результати діяльності підприємства. В умовах ринку діяльність машинобудівного підприємства покликана забезпечити максимальний фінансовий результат для виживання в умовах конкурентної боротьби. Тому постійне виявлення й максимально вичерпне впровадження резервів у машинобудівному виробництві здобуває у сучасних умовах господарювання все більш зростаюче значення. Широка різноманітність та динамічність резервів виробництва викликає значні труднощі їх виявлення. Тому резерви необхідно розглядати як об'єкти, що мають спільну природу утворення. Це дозволяє порівнювати їх та групувати за різноманітними ознаками. Численність, складність і взаємозалежність аспектів, що характеризують наявність резервів, приводять до необхідності розробки наукової і досить деталізованої класифікації як необхідної і найважливішої умови повноцінності їх пошуку. Класифікація резервів дозволяє більш глибоко зрозуміти сутність резервів та організувати їх пошук комплексно та цілеспрямовано [1, с. 54] і повинна сприяти полегшенню їх пошуку і тим самим усуненню втрат і нераціональному використанню виробничих ресурсів [2, с. 121]. Обґрунтована класифікація резервів створює умови для вибору доцільних шляхів їх реалізації [3, с.7]. В роботі пропонується авторська класифікація резервів підприємств машинобудівної галузі (рис. 1), яка відбиває найважливіші особливості їх виникнення, виявлення та використання в механізмі управління внутрішніми резервами підприємств даної галузі промисловості.
На нашу думку, класифікація резервів підприємств машинобудівної галузі повинна включати наступні основні напрямки: а) місце, де утворюються резерви; б) розподіл резервів на ресурси, по яких вони утворяться; в) кінцеві результатами, на які вони впливають.
Список використаних джерел: 1. Савицкая Г.В. Экономический анализ: Учеб./ Г.В. Савицкая. – 11-е изд., испр. и доп. – М.: Новое знание, 2005. – 651с. 2. Шадрина Г.В., Богомолец С.Р., Косорукова И.В. Комплексный экономический анализ организации: Учебное пособие для вузов. М.: Академический Проект, Фонд „Мир”, 2005. – 288с. 3. Ермолович Л.Л. Анализ эффективности хозяйственной деятельности промышленных предприятий: [Справочное пособие]. – Мн.: Выш. Школа, 1979. – 272 с.
|
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License
|
|
|