:: ECONOMY :: ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ ЛОГІСТИЧНОЇ ІНТЕГРАЦІЇ В ЛАНЦЮГАХ ПОСТАЧАННЯ МОЛОЧНОЇ ПРОДУКЦІЇ В УКРАЇНІ :: ECONOMY :: ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ ЛОГІСТИЧНОЇ ІНТЕГРАЦІЇ В ЛАНЦЮГАХ ПОСТАЧАННЯ МОЛОЧНОЇ ПРОДУКЦІЇ В УКРАЇНІ
:: ECONOMY :: ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ ЛОГІСТИЧНОЇ ІНТЕГРАЦІЇ В ЛАНЦЮГАХ ПОСТАЧАННЯ МОЛОЧНОЇ ПРОДУКЦІЇ В УКРАЇНІ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 36

Термін подання матеріалів

17 грудня 2024

До початку конференції залишилось днів 0



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ ЛОГІСТИЧНОЇ ІНТЕГРАЦІЇ В ЛАНЦЮГАХ ПОСТАЧАННЯ МОЛОЧНОЇ ПРОДУКЦІЇ В УКРАЇНІ

 
18.02.2014 22:52
Автор: Куліш Катерина Михайлівна, аспірант, НДІ "Украгропромпродуктивність"
[Секція 1. Економіка та підприємництво; ]
Нині важливою умовою конкурентоспроможності підприємств молокопереробної промисловості є ефективне планування виробництва продукції та потреб у сировині.
Світовий досвід свідчить, що постійні зміни у зовнішньому середовищі виробничих відносин, вплив кризових явищ на рівні національних економік та світової економіки в цілому, зростання конкуренції зумовлюють необхідність пошуку нових інструментів і методів управління виробничими процесами. Саме в основі бізнес-процесів підприємства криються напрями оптимізації та досягнення певної гнучкості підприємницької діяльності [4].
Реалізація логістичної концепції управління, у тому числі управління ланцюгами постачання, стала одним з основних методів підвищення ефективності роботи підприємства. Вона безпосередньо залежить від рівня інтеграції між усіма учасниками руху товарів.
Молочна галузь України серед інших галузей переробної промисловості має достатньо високі шанси для реалізації концепції інтегрованого управління логістикою. Але, на жаль, можна назвати лише кілька підприємств, які успішно функціонують в інтегрованих об’єднаннях, – Юнімілк Україна ("Активіа", "Актімель", "Біо Баланс", "Веселий пастушок", "Галактон", "Даніссімо", "Живинка", "Простоквашино", "Растішка", "Смішарики", "Тьома") та Вімм-Білль-Данн Україна ("Слов'яночка", "Веселий молочник", "Домик в деревне", "NEO", "Чудо", "Рижий Ап", "Фругурт", "Мажитель", "NeoVit", "Ромол"), яке у своїй роботі використовує систему Галактика ERP. Це автоматизована система управління, що дозволяє в єдиному інформаційному просторі оперативно вирішувати головні управлінські завдання, а також забезпечувати персонал підприємства різного рівня управління необхідною і достовірною інформацією для прийняття управлінських рішень [3].
У ERP-системі охоплені майже всі процеси: оперативний облік і логістика, управління поставками і запасами, управління персоналом і розрахунком заробітної плати, управління взаємовідносинами з клієнтами (CRM), бухгалтерський і податковий облік, управлінський план рахунків (GAAP), активно розвивається контур управління виробничими процесами.
Сучасні інтегровані процеси управління дозволяють організовувати і оптимізувати бізнес більшості транснаціональних виробництв. Але цей рух в кластері малих і середніх підприємств залишається проблемним.
Значна частина українських молочних компаній намагається встановлювати тісні зв’язки з постачальниками і споживачами в рамках ланцюга постачання. Але у більшості випадків переговори не доходять до постачальника сировини, тобто до селянина, який продає молоко. В Україні у 2013 р. 39,9 % молока реалізувалось переробним підприємствам через господарства населення. У 14 областях та Автономній Республіці Крим молоко надходить переважно від господарств населення, що говорить про важливість та значущість цього сектора [2].
Основною проблемою впровадження концепції інтегрованого управління в ланцюгах постачання стає розподіл витрат між учасниками ланцюга. Ціна кінцевого продукту є результатом жорсткої конкуренції і ґрунтується на всіх витратах, які формуються на кожному етапі логістичного ланцюга. За 2013 р. в Україні ціна на молоко та молочні продукти, продані переробним підприємствам, становила 2351,0 грн/т. Найвищими були ціни в Закарпатській області (3633,3 грн/т) та Автономній Республіці Крим (3073,2 грн/т), найнижчими – у Чернігівській (2033,7 грн/т), Івано-Франківській (2084,7 грн/т), Тернопільській (2094,1 грн/т) областях [2].
У процесі виробництва молочної продукції та доведення її до кінцевого споживача фактично сформувалися два напрями досягнення загального ефекту:
- функціональний, в основі якого лежить виконання кожною ланкою інтегрованого виробництва власної функції (наприклад, виробництво сировини або його промислова переробка);
- синергетичний, який ґрунтується на комплексному виробництві (спільне використання виробничо-економічного потенціалу інтегрованої структури в цілому), а не на окремих його складових [1].
Найбільш інтенсивно процеси інтеграції на українському ринку молочної продукції спостерігались у 2006 – 2008 р. Нині можна спостерігати як злиття підприємств, так і відокремлення від великих холдингів. Почали створюватися середні та малі підприємства, що спеціалізуються на виготовленні окремих видів продукції (сири, дитяче харчування, молоко), але важко прогнозувати їх розвиток у сучасних складних для молокопереробної промисловості умовах, в Україні. Ті підприємства, які створюються біля великих міст і мають достатньо сировинних зон, можуть забезпечити собі стабільний розвиток, але їм доведеться зіткнутися з великою конкуренцією, яка існує в Україні.
Майбутній розвиток логістичної системи в молочній галузі залежить від темпів розвитку економіки нашої держави, програм підтримки молокопереробних підприємств, інноваційної та інвестиційної діяльності.

Список використаних джерел:
1. Кристофер М. Логистика и управление цепочками поставок: пер. с англ. / М. Кристофер. – СПб.: Питер, 2004. – 320 С.
2. Офіційний сайт Державної служби статистики України [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.ukrstat.gov.ua/
3. [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://galaktika-express.ru
4. Smith H, Fingar P. Upravlinnja biznes-procesamy: Tretja hvylja [Business Process Management: The Third Wave]. Tampa, FL: Meghan-Kiffer Press, 2003, 295 p. (Engl)


Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
ОСОБЛИВОСТІ ДЖЕРЕЛ ФІНАНСУВАННЯ ІНВЕСТИЦІЙНИХ ПРОЕКТІВ БУДІВНИЦТВА В УКРАЇНІ
21.02.2014 20:38
КЛАСИФІКАЦІЯ РЕЗЕРВІВ ПІДПРИЄМСТВ МАШИНОБУДІВНОЇ ГАЛУЗІ
19.02.2014 16:39
НАКОПИЧУВАЛЬНІ СОЦІАЛЬНІ ФОНДИ НА ПІДПРИЄМСТВІ ТА ЇХ ПРИЗНАЧЕННЯ
06.02.2014 13:29




© 2010-2024 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.330 сек. / Mysql: 1599 (0.267 сек.)