:: ECONOMY :: НАКОПИЧУВАЛЬНІ СОЦІАЛЬНІ ФОНДИ НА ПІДПРИЄМСТВІ ТА ЇХ ПРИЗНАЧЕННЯ :: ECONOMY :: НАКОПИЧУВАЛЬНІ СОЦІАЛЬНІ ФОНДИ НА ПІДПРИЄМСТВІ ТА ЇХ ПРИЗНАЧЕННЯ
:: ECONOMY :: НАКОПИЧУВАЛЬНІ СОЦІАЛЬНІ ФОНДИ НА ПІДПРИЄМСТВІ ТА ЇХ ПРИЗНАЧЕННЯ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 36

Термін подання матеріалів

17 грудня 2024

До початку конференції залишилось днів 0



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

НАКОПИЧУВАЛЬНІ СОЦІАЛЬНІ ФОНДИ НА ПІДПРИЄМСТВІ ТА ЇХ ПРИЗНАЧЕННЯ

 
06.02.2014 13:29
Автор: Фоменко Ганна Григорівна, аспірант Донецького університету економіки та права
[Секція 1. Економіка та підприємництво; ]
Розвиток ринкових відносин пов’язаний насамперед з удосконаленням системи соціального захисту працюючого населення. Соціальна задоволеність працівників є рушійною силою для економічного росту суб’єктів господарювання та процвітання економіки держави. Незадоволеність трудом, неадекватність оплати праці та соціальних гарантій витраченим зусиллям працівників в процесі трудової діяльності загострюють соціальне положення в країні. Високий рівень оподаткування суб’єктів господарювання призводить до згортання легальної діяльності. Головною метою сучасної держави є створення найбільш сприятливих умов для діяльності усіх суб’єктів господарювання, які в свою чергу забезпечують індивідуальні доходи працівників та формують доходну базу країни.
Питання соціального захисту працівників стають все більш актуальними серед науковців, журналістів, політиків та молодих вчених. В сучасних умовах соціальні проблеми стоять в одному ряду с економічними. Серед вітчизняних науковців особливе значення мають праці О.І. Пацули [2], Т.О. Стрибулевич [4], В.В.Болюбах [1] та Л. Прийми [3], які розкривають різні аспекти соціального захисту працівників та його обліку. Однак, деякі питання висвітлені недостатньо порівняно з іншими. Одним з найменш досліджуваних аспектів соціального захисту є пошук альтернативних варіантів забезпечення соціального захисту працівників на рівні підприємства.
Низький рівень соціальної захищеності працівників та одночасно високий рівень витрат роботодавців на забезпечення соціального захисту є одним з головних поштовхів до реорганізації функціонуючої нині системи соціальної забезпеченості. Працівники отримують соціальні гарантії передбачені законодавством у разі настання  страхового випадку, в той час як сплачують кошти щомісяця. Соціальні фонди повинні створюватись з урахуванням інтересів і страхувальників і застрахованих осіб. Створення накопичувальних соціальних фондів на рівні підприємства є альтернативним варіантом задоволення соціальних потреб працівників економічно вигідним для підприємств. В європейських країнах функціонування таких фондів, зокрема пенсійних, є повсякденною практикою.
Існування накопичувальних фондів на рівні підприємства вирішує проблему недовіри населення до приватних структур, адже кошти функціонують в організації, в якій працює особа, що в свою чергу дозволяє створити більш тісний зв’язок між працівниками та роботодавцями, сприяє злагодженості роботи. Призначенням соціальних фондів є задоволення поточних та перспективних соціальних потреб працівників та оптимізація витрат на соціальний захист працівників. Головною відмінністю накопичувальних соціальних фондів підприємства від державних є гарантованість отримання виплат, адже власниками коштів є не держава, чи підприємці, а працівники. Підприємства виконують роль банку акумулюючи внески працівників, інвестуючи їх в певні види діяльності або використовуючи їх на інші цілі, проте в кінці обумовленого періоду кошти з відсотком виплачуються їх власникам. Для підприємств функціонування таких фондів дозволяє мати власних внутрішніх інвесторів, які зацікавлені в ефективній діяльності. Основними переваги створення соціальних фондів є:
для працівників:
a. дає можливість поступове нагромаджувати  власні кошти, які можуть бути отримані як соціальні послуги або у грошовому еквіваленті;
b. допомагає вирішити тимчасові матеріальні проблеми або проблеми зі здоров’ям;
c. гарантує отримання соціальних послуг або коштів не залежно від настання страхового випадку
для роботодавців:
a. є джерелом внутрішніх інвестиційних коштів;
b. виступає механізмом мотивування праці;
c. сприяє скороченню плинності кадрів та витрат на пошук та підготовку нових працівників;
d. сприяє отриманню висококваліфікованих працівників;
e. сприяє оптимізації витрат на соціальний захист працівників.
Соціальні проблемі, які виникають під час економічної кризи, пригнічують і так низький рівень життя працівників. Високі ставки відрахувань до соціальних фондів при відсутності гарантій отримання прибутку призводять до згортання легалізованої діяльності суб’єктів господарювання. Нестабільність політичної ситуації в країні  погрожує відтоком зовнішніх інвесторів та інвестиційних коштів. Впровадження накопичувальних соціальних фондів на рівні підприємства дозволяє вирішувати соціальні та економічні проблеми працівників і роботодавців. В результаті створюється більш тісний зв’язок між сторонами трудових відносин та акумулюються ресурси для досягнення спільної мети – отримання прибутку та сталого економічного розвитку.

Список використаних джерел:
1. Болюбах В.В. Соціальний захист працівників на підприємствах / В.В.Болюбах //Актуальні проблеми економіки. – 2006. –  №3(57). – С. 154-157.
2. Пацула О.І. Соціальні витрати підприємства та їхня класифікація / О.І.Пацула // Вісник КНТЕУ. – 2006. – №3. – С.26.
3. Прийма Л. Соціальний пакет: складові, облік, оподаткування / Л.Прийма  //Дебет-Кредит. – 2006. - №44,46.
4. Стрибулевич Т.О. Зарубіжний та вітчизняний досвід ідентифікації соціальних витрат в обліково-аналітичних системах / Т.О.Стрибулевич // Економічний аналіз. – 2010. – № 5. – C.186-188.


Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
ОСОБЛИВОСТІ ДЖЕРЕЛ ФІНАНСУВАННЯ ІНВЕСТИЦІЙНИХ ПРОЕКТІВ БУДІВНИЦТВА В УКРАЇНІ
21.02.2014 20:38
КЛАСИФІКАЦІЯ РЕЗЕРВІВ ПІДПРИЄМСТВ МАШИНОБУДІВНОЇ ГАЛУЗІ
19.02.2014 16:39
ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ ЛОГІСТИЧНОЇ ІНТЕГРАЦІЇ В ЛАНЦЮГАХ ПОСТАЧАННЯ МОЛОЧНОЇ ПРОДУКЦІЇ В УКРАЇНІ
18.02.2014 22:52




© 2010-2024 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.235 сек. / Mysql: 1599 (0.184 сек.)