:: ECONOMY :: ЗНАЧЕННЯ ТРАНСФЕРУ ІННОВАЦІЙ У ЕКОНОМІЧНОМУ РОЗВИТКУ КРАЇНИ :: ECONOMY :: ЗНАЧЕННЯ ТРАНСФЕРУ ІННОВАЦІЙ У ЕКОНОМІЧНОМУ РОЗВИТКУ КРАЇНИ
:: ECONOMY :: ЗНАЧЕННЯ ТРАНСФЕРУ ІННОВАЦІЙ У ЕКОНОМІЧНОМУ РОЗВИТКУ КРАЇНИ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 37

Термін подання матеріалів

23 січня 2025

До початку конференції залишилось днів 2



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

ЗНАЧЕННЯ ТРАНСФЕРУ ІННОВАЦІЙ У ЕКОНОМІЧНОМУ РОЗВИТКУ КРАЇНИ

 
18.12.2013 15:01
Автор: Охримович Мар`яна Михайлівна, студентка Тернопільського національного економічного університету
[Секція 7. Інвестиційно-інноваційні процеси в економіці;]
В умовах великих матеріальних і ресурсних затрат на виробництві постає питання про можливість їх скорочення за рахунок застосування нових технологій. Однак, незважаючи на те, що Україна має великий потенціал, який характеризується наявністю значної кількості наукових установ та фахівців, її місце на ринку науково-технічних відкриттів є незначним. Однією із причин такого становища є недостатність фінансування, державних механізмів стимулювання та сприяння трансферу інновацій.
У простому випадку під терміном «трансфер технологій» можна розуміти передачу технологій, яка оформляється угодою згідно між двома або декількома фізичними або юридичними особами. Унаслідок цієї угоди змінюються майнові права і обов’язки суб’єктів трансферу відносно технології, яка є предметом угоди [1, с. 15].
З економічної точки зору трансфер технологій являє собою взаємовигідний обмін знаннями і технологіями між наукою та приватним сектором, заснований на передачі прав інтелектуальної власності і процесах комерціалізації, в той час, коли саме інтелектуальні ресурси є головною рушійною силою розвитку економіки та суспільства.
Інноваційний тип розвитку – це спосіб економічного зростання, заснований на постійних і систематичних нововведеннях, спрямованих на суттєве поліпшення усіх аспектів діяльності господарської системи, періодичному «перегрупуванні сил, обумовленому логікою НТП, цілями і завданнями розвитку системи, можливістю використання певних ресурсних чинників для створення інноваційних товарів і формування конкурентних переваг [2].
Через ряд факторів, що перешкоджають ефективному трансферу технологій між економіками, особливо між розвиненими країнами та країнами, що розвиваються, процеси передачі можуть загрожувати національній економічній безпеці і в першу чергу її технологічній складовій. При цьому може відбуватися поглиблення технологічної відсталості, яка в свою чергу не дозволяє подолати технологічну залежність.
Згідно показників наданих Державним комітетом статистики [3] у 2011 році питома вага обсягу виконаних наукових і науково-технічних робіт у ВВП становить 0.79, що на 0.12 менше за показник у 2010 році, можна робити висновок, що обсяг виконаних наукових і науково-технічних робіт має тенденцію до зниження, що є вкрай незадовільним і сприяє подальшому відставанню України в інноваційній сфері. На промислових підприємствах у 2011 році було впроваджено 2510 інновацій порівняно з показником у 2043 інновації 2010 року, що відображає прагнення підприємств до інтенсивного та випереджального розвитку наукоємних технологій. Фінансування інноваційної діяльності у 2011 році становило 14333, 9 млн. грн., порівнюючи з показником у 8045,5 млн. грн. у 2010 році, свідчить про підвищення фінансування інноваційної діяльності, але в більшості за рахунок залучення власних коштів.
Сучасний стан трансферу технологій в Україні вимагає удосконалення і реформування. З метою збільшення розподільчої спроможності національної інноваційної системи України пропонуємо створити інститути трансферу знань і технологій у формі сучасних організаційних структур: наукових і технологічних парків, центрів експертизи тощо. Такі новації сприятимуть ефективному розповсюджуванні інноваційного продукту серед потенційних користувачів.
В умовах великих матеріальних і ресурсних затрат на виробництві постає питання про можливість їх скорочення за рахунок застосування нових технологій. Однак, незважаючи на те, що Україна має великий потенціал, який характеризується наявністю значної кількості наукових установ та фахівців, її місце на ринку науково-технічних відкриттів є незначним. Однією із причин такого становища є недостатність фінансування, державних механізмів стимулювання та сприяння трансферу інновацій.
Підсумовуючи зазначимо, що створення і використання знань, інноваційних технологій, продуктів і послуг набуває глобального характеру. Інновація стає головним інструментом конкурентної боротьби як між суб’єктами господарювання, так і між державами. Сучасний стан трансферу технологій в Україні вимагає удосконалення і реформування. З метою збільшення розподільчої спроможності національної інноваційної системи України ми пропонуємо створити інститути трансферу знань і технологій у формі сучасних організаційних структур: наукових і технологічних парків, центрів експертизи тощо. Такі новації сприятимуть ефективному розповсюдженню інноваційного продукту серед потенційних користувачів.

Список використаних джерел:
1. Соловйов В.П. Інноваційний розвиток регіонів: питання теорії та практики: Монографія / Соловйов В.П., Кореняко Г.І., Головатюк В.М. – К.: Фенікс, 2008. – С. 15.
2. Правдюк М.В. Трансфер інновацій як економічна категорія/ М.В. Правдюк // Серія «Фінанси і кредит». –  2011 –. №1. 
3. http://ukrstat.gov.ua/


Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
ОСНОВНІ НАПРЯМИ ІННОВАЦІЙНОГО РОЗВИТКУ ПІДПРИЄМСТВ ЛІСОПРОМИСЛОВОГО КОМПЛЕКСУ УКРАЇНИ
24.11.2013 14:09
СУЧАСНІ МЕТОДИЧНІ ПІДХОДИ ДО ОЦІНКИ ІННОВАЦІЙНО-ІНВЕСТИЦІЙНОГО РОЗВИТКУ ПІДПРИЄМСТВ ТА ЕКОНОМІЧНОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ НА ПІДПРИЄМСТВАХ ТЕПЛОПОСТАЧАННЯ
18.12.2013 01:14
ТИПОЛОГІЗАЦІЯ ІННОВАЦІЙНОГО РОЗВИТКУ РЕГІОНІВ: ЗАВДАННЯ ТА ЦІЛІ
17.12.2013 23:47
ПЕРСПЕКТИВИ ІННОВАЦІЙНОГО РОЗВИТКУ КРАЇНИ
16.12.2013 13:22
ОЦІНКА ІННОВАЦІЙНОСТІ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ
13.12.2013 21:34
ФІНАНСОВІ ІНВЕСТИЦІЇ ЯК СКЛАДОВА СТАБІЛЬНОЇ ЕКОНОМІКИ
13.12.2013 16:44




© 2010-2025 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.279 сек. / Mysql: 1630 (0.219 сек.)